Škandál na Ukrajine: Klamali o znásilneniach -

Škandál na Ukrajine: Klamali o znásilneniach


10. júna 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Od začiatku konfliktu na Ukrajine nás médiá informovali o tom, ako ruskí vojaci zversky znásilňujú ukrajinské ženy. Nechýbali podrobné detaily a príbehy boli čím ďalej, tým viac hrôzostrašnejšie. Médiám ich podsúvala ukrajinská ombudsmanka. Teraz však priznala, že klamala. Dôvod? Aby Ukrajina dostala od Západu viac zbraní.

Redakcia portálu Christianitas.sk si už pred týždňom všimla správy o tom, že samotní Ukrajinci obvinili svoju ombudsmanku Ľudmylu Denysovovú zo šírenia nezmyslov a z jej postu ju vyhodili. Kto ale v tom čase niečo také naznačil, bol, samozrejme, dezolát a konšpirátor. Keďže však teraz je z toho na Ukrajine naozaj veľký škandál, chtiac-nechtiac museli aj liberálne médiá, ktoré nás zásobovali správami o hrôzach na Ukrajine priznať, že nie všetko z toho bola pravda.

Presne tak o tom písala naša redakcia krátko po začatí rusko-ukrajinského konfliktu. V každej vojne sa bojuje nielen zbraňami, ale aj informáciami, a je potrebné si veľmi pozorne preveriť správy, ktoré šíri jedna i druhá strana. Pretože práve informácie a spôsob ich podania môžu ovplyvňovať verejnú mienku tak, ako to jednej či druhej strane vyhovuje. Krásne sa to ukázalo práve na smutnom príbehu ukrajinskej ombudsmanky Ľudmyly Denysovovej.

Klamala a preháňala

Ruskí vojaci zadržali 25 žien a dievčat vo veku 14 až 24 rokov v jednej pivnici a pravidelne ich znásilňovali. Deväť z nich je teraz tehotných,“ povedala nedávno Denysovová pre The New York Times a BBC. „Ruskí vojaci im povedali, že ich znásilnia takým spôsobom, že už nikdy nebudú chcieť mať sexuálny kontakt so žiadnym mužom,“ dodala.

Takéto správy prebrali, samozrejme, okamžite aj naše médiá hlavného prúdu, napriek tomu, že zahraniční novinári už v tom čase chceli dôkazy. Hľadali svedkov, obete, kontaktovali miestnych policajtov, prokuratúru – ale nikto o ničom nevedel. Na otázky novinárov odpovedala ombudsmanka pomerne agresívne – že im neželá, aby ich niekto niekedy znásilnil.

Podobných príbehov pribúdalo, dôkazy neexistovali a bystrejší novinári už začínali tušiť, že tu nie je všetko s kostolným poriadkom. Ale – odvážte sa to povedať verejne, všakže? Odhalenie tak muselo prísť priamo od Ukrajincov. Jeden z poslancov parlamentu Denysovovú obvinil, že šíri dezinformácie a nemá žiadne dôkazy na správy o sexuálnom násilí, ktoré posúva ďalej do sveta.

Neostávalo jej teda iné, len priznať, že si naozaj vymýšľala, zveličovala a snažila sa obhájiť tým, že len chcela, aby vďaka tomu Ukrajina získala väčšiu vojenskú pomoc.

A musíme povedať, že vďaka týmto klamstvám sa jej to naozaj darilo…

MM

Zdroj: The Epoch Times, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne

Júnové výročia uhorských kráľov – František Jozef I.