Pápež, podľa tvrdení rehoľných sestier, ignoroval ich listy o zneužívaní jezuitom Markom Rupnikom -

Pápež, podľa tvrdení rehoľných sestier, ignoroval ich listy o zneužívaní jezuitom Markom Rupnikom


17. januára 2023
  Krátke správy

Škandál so sexuálnym zneužívaním rehoľných sestier P. Markom Rupnikom SJ, známou umeleckou hviezdou, ktorého mozaika dekoruje aj Katedrálu sv. Šebastiána v Bratislave, prináša stále nové prekvapenia.

Zdroj: youtube.com

Ide najmä o krytie jeho excesov zo strany priaznivcov a nadriadených, pre ktorých bolo zrejme príliš ideologicky kompromitujúce priznať, že táto hviezda progresívnej a modernistickej formy dedičstva sv. Ignáca z Loyoly a jeden zo symbolov umeleckého aggiornamenta je v skutočnosti manipulátor a zvodca rehoľníčok.

Najnovšie správy, ktoré priniesol spravodajský portál Left, podieľajúci sa už predtým na prelomení mlčania okolo kauzy Rupnik, uvádzajú, že pápež František údajne ignoroval listy od rehoľníčok z komunity Loyola, zneužívaných Rupnikom.

Podľa informácií portálu „pápež František dostal 4 listy od niekoľkých bývalých sestier“ z komunity, týkajúce sa Rupnikových činov, pričom všetky zostali bez odpovede. „Pápež František nikdy neodpovedal na tento a ani na ďalšie tri listy,“ napísal portál.

Rupnika nedávno obvinili z páchania „psychického zneužívania a sexuálneho násilia“ na niekoľkých rehoľníčkach. Ohľadom toho uviedla agentúra ACI Prensa, že podľa informácií od zasväteného zdroja, mal Rupnik zneužiť najmenej 9 rádových sestier a portál Left uviedol, že jedna sa pokúsila o samovraždu.

Údajná Rupnikova obeť, vystupujúca pod pseudonymom „Anna“, odhadla, že zo 41 žien v komunite Loyola, zapojil Rupnik na začiatku 90. rokov do zneužívania asi 20 sestier.

Informácia, že pápež František ignoroval listy rehoľníčok, koliduje so správou, ktorú priniesol portál Messa in Latino, že pápež zasiahol v priebehu „niekoľkých hodín“, aby zrušil exkomunikáciu, ktorá bola na Rupnika uvalená a potvrdená Kongregáciou (teraz Dikastérium) pre náuku viery.

Jezuitská rehoľa v Slovinsku zverejnila 6. januára vyhlásenie na svojej webovej stránke, v ktorom odsúdili Rupnika, rodáka zo Slovinska a vyhlásili:

Veríme v úprimnosť rehoľných sestier a ďalších obetí, ktoré hovorili o svojom utrpení a iných okolnostiach týkajúcich sa citového, sexuálneho a duchovného zneužívania zo strany nášho spolubrata.“

Provincia požiadala všetkých o odpustenie, pričom uviedla: „Je evidentné, že ako provincia sme v minulosti neboli schopní vypočuť obete a podniknúť vhodné kroky na objasnenie záležitostí a ukončenie utrpenia.“

O niekoľko dní neskôr rektor rímskej jezuitskej Pápežskej Gregoriánskej univerzity, P. Mark Andrews SJ odstránil všetky odkazy na Rupnika z univerzitnej webovej stránky. Noviny Il Sismografo uviedli, že „bolo naznačené, že slovinský kňaz, slávny mozaikár, nebude môcť pokračovať v sprevádzaní dvoch študentov na univerzite, ako ich lektor“.

Všetky aktivity otca Rupnika plánované v budúcich programoch boli tiež zrušené, a preto otec Rupnik už v podstate nemá žiaden akademický vzťah s univerzitou.“

BM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Po honbe na „extrémistov“ v nemeckej cirkvi prichádza podobný pohon aj v rakúskej cirkvi: Musíme zachrániť liberálnu demokraciu!

Liberálna demokracia je žalárom pre dobromyseľných a cestou do Pekla alebo Liberálna revolúcia ako nástroj diablovej vzbury

Totálny škandál na prvom Katolíckom svetovom dni detí v Ríme, organizovanom pápežom: Deťom tancoval transsexuálny umelec!

Křesťanství v pojetí Ortegy y Gasseta, II. část