E. Sammons: „Transrodové hnutie je z pekla. Táto ideológia je jednoznačne dielom satana!“ -

E. Sammons: „Transrodové hnutie je z pekla. Táto ideológia je jednoznačne dielom satana!“

Eric Sammons
9. septembra 2022
  Spoločnosť  

Transrodové hnutie má diabolský základ. Nemožno ho považovať len za kultúrny fenomén. Je to démonický výtvor a boj proti nemu si vyžaduje zapojenie duchovných síl,“ píše Eric Sammons v časopise Crisis Magazine.

Zdroj: wikimedia commons

V prvom dejstve Shakespearovej tragédie Macbeth lady Macbeth vyzýva démonov, aby jej dali mužskú povahu, pretože verí, že potrebuje mužskosť, aby mohla zavraždiť kráľa Dunkana. Ako upozorňuje redaktor časopisu Crisis Magazine, Eric Sammons, lady Macbeth sa, samozrejme, v skutočnosti nechce stať mužom; hoci je zlá, vie, že to nie je možné. Túži však po tom, aby ju démoni obdarili mužskou povahou. Shakespeare tak spája neprirodzené odmietanie vlastného pohlavia s démonickou ríšou. Lady Macbeth nemôže jednoducho oznámiť, že má nové pohlavie – musí privolať diabolských duchov, aby jej zmenili pohlavie, aby sa stala mužom. „Príliš často zabúdame na diabolské základy odmietania prírody, keď sa zaoberáme súčasným transrodovým hnutím,“ poznamenáva publicista.

Ako Sammons zdôrazňuje, transgenderizmus je v americkej kultúre už dnes veľmi rozšírený. Došlo to až tak ďaleko, že úradujúca viceprezidentka krajiny pred verejným zhromaždením oznámi, aké zámená sa majú používať pri jej oslovovaní. V Amerike je normálne, že sa učitelia pýtajú žiakov, ako ich majú oslovovať, a že tzv. „drag queen“ rozprávajú malým deťom o svojom živote. Podľa aktuálnych štatistík sa viac ako 1,6 milióna občanov USA definuje ako transrodové osoby. Za päť rokov sa počet takýchto ľudí zdvojnásobil.

Mnohí katolíci nevedia, ako bojovať proti tomuto kultúrnemu fenoménu. Často sa nám chce len zdvihnúť ruky na znak protestu a povedať, že je jasné, že muž nemôže byť ženou! a zastaviť sa pri tom. Dnes sa to už takto nedá – to, čo bolo ešte pred niekoľkými rokmi samozrejmé pre každého, už pre čoraz viac ľudí neplatí,“ konštatuje.

Podľa publicistu má mnoho ľudí, ktorí sa považujú za transrodových, vážne problémy a potrebujú našu pomoc. Nemožno však ignorovať, že ich situáciu ovplyvňuje aj satan.

Netvrdím, že každá transrodová osoba je posadnutá. Viacerí z nich (pravdepodobne malý počet) majú skutočné psychické problémy, ktoré si vyžadujú odbornú liečbu. Iní sa cítia osamelí a hlásia sa k transrodovej orientácii, aby získali pocit príslušnosti ku komunite, ktorá sa stala vplyvnou v spoločnosti. Niektorí, predovšetkým mladí ľudia, menia svoju pohlavnú príslušnosť len preto, že je to čosi „cool“ (nikdy nepodceňujte, čo mladý človek dokáže urobiť, len aby získal spoločenskú akceptáciu),“ – dodáva.

Eugène_Delacroix, Danteho čln
zdroj: wikimedia commons

Samotné transrodové hnutie však pochádza z hlbín pekla,“ rozhodne zdôrazňuje. Podľa Sammonsa niet pochýb o tom, že transgenderizmus je dielom diabla a že vodcovia tohto hnutia sú pod vplyvom satana alebo sú jednoducho posadnutí. Podľa jeho názoru sa inak nedá opísať hnutie, ktoré vedie k tomu, že sa mladí ľudia s problémami trvalo mrzačia a malým deťom sú prezentované veci so sexuálnym obsahom.

Podľa Sammonsa sa diabolská povaha transgenderizmu prejavuje aj v jeho bezostyšnosti: transgenderové hnutie požaduje, aby sme lož uznali za pravdu, hoci v skutočnosti vieme, že je to lož. „Vieme, že muž, ktorý sa vyhlasuje za ženu, je stále mužom – aj transrodový aktivista to v hĺbke srdca vie. Ale od nás sa vyžaduje, aby sme tvrdili, že 2+2=5, bez ohľadu na to, že vieme, aká je pravda,“ zdôrazňuje.

Toto je konkrétne zlo transgenderizmu – chce, aby sme všetci začali klamať, aby sme sa stali ako satan, ktorý klamal Eve v raji, aby dosiahol svoj diabolský cieľ. Chce, aby sme sa vzdali, aby sme vymenili pravdu za lož,“ dodáva ďalej.

Podľa publicistu v otázke transgenderizmu nemá zmysel používať umiernené vyjadrenia, ale je potrebné hovoriť priamo o diabolských inšpiráciách. V tom, či je človek muž alebo žena, totiž nie je nijaký stred: človek buď je muž alebo žena.

Transgenderizmus nemožno považovať iba za poruchu duševného zdravia alebo za ďalší prejav kultúrneho hnutia „woke“. () Boj proti transgenderizmu je v konečnom dôsledku duchovným bojom,“ zdôrazňuje.

Sammons je presvedčený, že katolíci by mali v prvom rade ponúknuť pomoc všetkým ľuďom, ktorí majú skutočný problém s vlastnou sexualitou. Musíme sa tiež zapojiť do politických procesov proti transgenderizmu.

Musíme však podniknúť aj kroky na ochranu našich detí pred touto démonickou silou. Keby sme vedeli, že v susednej základnej škole sa počas obeda konajú satanistické čierne omše, poslali by sme tam svoje deti? Určite nie. Prečo teda posielame naše deti do škôl, ktoré propagujú diabolské posolstvo transgenderizmu?“ – pýta sa.

Je tiež potrebné dbať na to, aký obsah dieťa vidí na sociálnych sieťach, online a v televízii.

Napokon, modlitba a pôst sú absolútne nevyhnutné. „Prekonanie transgenderizmu sa neuskutoční silou ľudského rozumu, ale vyháňaním démonov. Podobne ako lady Macbeth, aj transrodové hnutie privoláva zlých duchov, aby mu pomohli pri práci na odstránení pohlavia. Do boja proti nim musíme prizvať anjelských a božských duchov,“ uzatvára svoj článok Eric Sammons.

Zdroj: CrisisMagazine.org


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“