Americký komik terčom nenávisti kvôli nevinnej poznámke -

Americký komik terčom nenávisti kvôli nevinnej poznámke

Piotr Włoczyk
28. apríla 2022
  Spoločnosť  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

„Pohlavie je fakt. Každý človek v tejto sále, každá osoba na svete, musela prejsť medzi nohami ženy, aby sa ocitla na Zemi.“

Slová „je fakt“ stačili na to, aby sa Dave Chappelle, americký komik, stal terčom nenávisti, ktorá ukázala, ako brutálne sa americká ľavica snaží presadzovať požiadavky hnutia LGBT.

Zdroj: flickr.com

Vtip o ľuďoch, ktorí sa snažia „zmeniť“ svoje pohlavie, zaznel v Chappellovom programe „The Closer“ na jeseň minulého roka na Netflixe. Samotný komik, samozrejme, nemá nič spoločné s pravicou či s konzervativizmom. Chappelle sa vysmieva úplne všetkému, vrátane necností čiernych Američanov (sám je černoch).

Z dúhových aktivistov si už raz vystrelil, keď žartoval, že najhorším zločinom v USA je, keď sa homosexuál cíti nesvoj.

Červená čiara

„Pohlavie je fakt“ sa však ukázalo ako prekročenie červenej čiary. Všetky významné organizácie LGBT v USA začali vyvíjať tlak na Netflix, aby sa zbavil svojej hviezdy. Ba pracovníci tejto streamovacej platformy zorganizovali štrajk s odôvodnením, že vtipkovanie o „zmene pohlavia“ by mohlo spôsobiť… agresiu voči transrodovým osobám. Počas protestu zamestnanci spoločnosti Netflix tvrdili, že tolerovanie takéhoto zosmiešňovania vedie k zhoršeniu ich pocitu bezpečnosti v práci.

V rovnakom duchu sa vyjadril aj časopis Forbes: „Zatiaľ čo sa jeho publikum smialo, komunita LGBTQ so slzami v očiach sledovala správy o najnovších vraždách transrodových Američanov.

Vedenie Netflixu bolo doslova zaplavené požiadavkami na okamžité vylúčenie Chappella z platformy. Dokonca sa zdalo, že niekoľko týždňov sa LGBT aktivisti sústredili najmä na snahu prinútiť streamovaciu platformu, aby komika odsúdila a úplne sa od neho dištancovala.

Nový náhubok

Otázka transsexualizmu je dnes pre hlásateľov „pokroku“ najdôležitejšia“ – povedal John-Henry Westen, katolícky publicista a šéfredaktor amerického portálu Life Site News.

Homosexuálne/lesbické/bisexuálne témy sú už „obohrané“ od kedy sa presadili homosexuálne „manželstvá“. Už nemajú toľko „paliva“, aby upútali pozornosť verejnosti. Zatiaľ čo „zmena pohlavia“ je stále relatívne nová vec, šokujúca a vyvolávajúca diskusie. Transsexualizmus tiež poskytuje oveľa viac príležitostí na umlčiavanie ľudí, ktorí si neželajú sociálnu revolúciu.

Westen zdôrazňuje, že pri takýchto akciách ide v prvom rade o zmenu jazyka. „To je pre kultúru nepochybne smrteľné, pretože jazyk do veľkej miery určuje kultúru. Je to taktika ako z príručky komunistických revolucionárov: nútiť ľudí hovoriť zjavné nepravdy, ako napríklad „vojna je mier“, alebo oslovovať muža v šatách „ona“. Opakované lži ničia spoločnosť. Takto fungoval komunizmus a takto funguje aj mechanizmus súčasnej revolúcie. V súčasnosti je písmeno „T“ v abecede LGBT zďaleka to najdôležitejšie,“ hovorí John-Henry Westen.

Centrála spoločnosti Netflix sa rýchlo ospravedlnila za uverejnenie Chappellovho „transfóbneho“ vtipu a zdôraznila, že chápe, že tieto slová zranili mnohých ľudí. Štandardným nástrojom na záchranu reputácie v takýchto situáciách sa stal prísľub zahrnúť problematiku LGBT do zásad spoločnosti a školiť v tomto smere zamestnancov. To sa stalo aj v tomto prípade.

Okrem toho vedenie spoločnosti zdôrazňovalo ako len mohlo, že Netflix je spojencom komunity LGBT, a poukázalo na množstvo svojich produkcií, v ktorých sú vyzdvihované rôzne menšiny. Ak do vyhľadávača Netflix zadáte „LGBT“, dostanete veľmi rozsiahly katalóg filmov a seriálov s touto témou v hlavnej úlohe. Vedenie platformy vyzdvihlo najmä význam veľmi populárneho seriálu Sex Education o tínedžeroch, ktorí objavujú všetky možné aspekty sexuality vrátane celého spektra farieb dúhy.

Chappelle však zopakoval, že sa nemá za čo ospravedlňovať a – hoci sa môže stretnúť s ľuďmi, ktorí sa cítili dotknutí jeho vtipmi o transsexuáloch – LGBT aktivisti by od neho po takomto stretnutí nemali očakávať príliš veľa.

Nebudem sa podriaďovať požiadavkám,“ – vyhlásil komik. Dodal: „Počujem, čo mi hovoríte, verte mi, počujem to dobre. Ako by som tomu mohol nevenovať pozornosť? Hovoríte, že chcete bezpečné pracovné prostredie v spoločnosti Netflix. Ale zdá sa, že ja som jediná osoba, ktorá nemôže normálne chodiť do práce.“

Vedenie Netflixu urobilo krkolomné zvraty v snahe zmierniť hnev dúhových lobistov a vyhlásilo, že je na ich strane. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch aktivisti LGBT zverejnili všetky kontakty medzi šéfmi Netflixu a Chappellom a okrem iného odsúdili situáciu, keď si generálny riaditeľ Netflixu Ted Sarandos podal ruku s komikom na slávnostných podujatiach amerického filmového priemyslu. Podľa nich sa Chappelle očividne stal ideologickým malomocným.

Tentokrát mimoriadne populárna hviezda ešte „s odretými ušami“ prežila. Prestáva sa však dariť

Netflixu. Streamovací gigant stratil viac ako dvestotisíc predplatiteľov, po prvýkrát za desať rokov, a cena jeho akcií klesla o 40 percent. Podľa Elona Muska dôvod je ten, že je priveľmi politicky korektný: „Woke vírus robí Netflix nesledovateľným.“ Známy indický režisér Vivek Ranjan Agnihotri k tomu dodal, že „vzhľadom na to, ako presadzuje woke obsah, nebude prekvapený, ak čoskoro prídu o všetkých svojich predplatiteľov.

© Všetky práva vyhradené. Článok bol prebraný z týždenníka DoRzeczy.

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.“ A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme Vyšší zákon“.

Knihu je možné si objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“