Zuckerbergova spoločnosť Meta zavádza ohľadom volieb do Europarlamentu špeciálnu cenzúru proti tzv. nebezpečným dezinformáciám -

Zuckerbergova spoločnosť Meta zavádza ohľadom volieb do Europarlamentu špeciálnu cenzúru proti tzv. nebezpečným dezinformáciám


29. februára 2024
  Krátke správy

Spoločnosť Meta, ktorú vlastní digitálny oligarcha Mark Zuckerberg, sa rozhodla trochu pomôcť pri záchrane ťažko skúšanej liberálnej demokracie v EÚ a oznámila, že pred a počas nastávajúcich volieb do Európskeho parlamentu zintenzívni moderovanie obsahu, s cieľom: bojovať proti dezinformáciám, a to odstránením alebo skrývaním „zavádzajúcich“ príspevkov. Meta je materskou spoločnosťou viacerých digitálnych sociálnych platforiem, ako sú napríklad: Facebook, Instagram, WhatsApp a X-rival.

Digitálny oligarcha Mark Zuckerberg, vlastník spoločnosti Meta, na pôde Europarlamentu
zdroj: flickr.com/European Parliament

Príspevky, ktoré budú nejako komentovať voľby, budú kontrolované a vyhodnocované sieťou 26 údajne nezávislých partnerských organizácií v celej EÚ, ktoré zahŕňajú 22 jazykov. K nim sa podľa nových správ pripoja ešte tri organizácie, ktoré budú pokrývať Francúzsko, Bulharsko a – Slovensko. Kontrolóri z ústredia, zdá sa, zaňuchali na Slovensku zvýšené riziko.

O akých „odborníkov“ ide, o tom svedčí fakt, že v Európe sú najväčšími partnermi Mety režimové tlačové agentúry z Francúzska (AFP) alebo Nemecka (DPA). Tie sú natoľko „nezaujaté“, že napríklad podľa analýzy (https://www.allsides.com/news-source/afp-fact-check-media-bias) portálu All Sides, ktorý sa snaží o rovnomerné poskytovanie informácií z pravicového, ľavicového aj centristického spektra, agentúra AFP upravuje informácie výrazne v prospech ľavicového a liberálneho spektra. V Nemecku je to však aj novinárska organizácia Correctiv, ktorá sa doslova špecializuje na boj s pravicovo-alternatívnou AfD a kooperuje s nemeckou vládou kancelára Scholza. Zoznam pokračuje overenými liberálnymi „strážnymi psami“ demokracie: France24, Irish Journal, Italian Open, ale predovšetkým sú to mimovládne organizácie, ktorých „nezávislosť“ je príslovečná: v Poľsku, na Slovensku a v Česku spolupracujú s Metou na hladkom priebehu eurovolieb tri vzájomne prepojené mimovládne organizácie s rovnakým názvom – Demagog. Tá slovenská ma logo Mety priamo na svojej stránke.

https://demagog.sk/

Ťažko povedať, koho tým vlastne myslia, či seba alebo oponentov. V každom prípade sa vyskytli podozrenia, že sú financované obligátnym filantropom Sorosom, patrónom všetkého demokratického vo vesmíre. Viď: https://www.stop-multikulti.cz/demagog-cz-nemuze-byt-objektivni-plati-jej-eu-a-george-soros/

Aby sa týmto kontrolórom politickej korektnosti lepšie, efektívnejšie a rýchlejšie darilo odhaľovať tzv. dezinfoscénu, poskytne im spoločnosť Meta nástroje na „zisťovanie kľúčových slov“ a zároveň im umožní používať „nový výskumný nástrojMeta Content Library.

Meta ďalej, akoby patrila k štátnemu aparátu, zakladá počas volieb „volebné operačné centrum“ (!), v ktorom majú byť rôzni „odborníci“ z jej spravodajských, dátových, inžinierskych a právnych tímov. Úlohou tohto centra bude „identifikovať potenciálne hrozby a zaviesť konkrétne opatrenia na zmiernenie následkov v našich aplikáciách a technológiách v reálnom čase“. Čiže v preklade: okamžite vypnúť všetko, čo predstavuje systémovú „hrozbu“ pre EÚ a jej voľby.

Postup bude nasledovný: keď niektorá z miestnych kontrolných organizácií (pravdepodobne v štýle Ministerstva pravdy z románu 1984) odhalí „dezinformačný“ obsah, Meta pripojí varovné štítky a „obmedzí jeho šírenie“, takže bude „menej pravdepodobné, že ho ľudia uvidia“. Môžeme sa však skôr domnievať, že to nebude ani tak „menej“, ale skôr veľmi pravdepodobné, že ho ľudia neuvidia.

A už sú tu aj prvé výsledky usilovného pátrania po škodlivom obsahu: len za posledných šesť mesiacov roku 2023 bolo na Facebooku a Instagrame vyhodnotených až 70 miliónov príspevkov ako dezinformačných a museli im byť pridelené štítky overovania faktov, pričom (a to je dôležité), podľa tvrdenia spoločnosti Meta:Tieto štítky sú celkom úspešné a bránia 95 % ľudí kliknúť na obsah.

To je radosti nad „úspechom“, v tej sladkej liberálnej demokracii, plnej slobody prejavu, že sa zabránilo až 95 % ľudí vidieť škodlivé informácie. Ešteže máme túto oázu slobody, súc obklopení púšťou útlaku mimo EÚ.

Čo všetko sa bude cenzurovať? Kritéria sú jasné: v prvom rade spochybňovanie legitímnosti volieb. Čiže, kto by na základe zistenia, že najväčšie digitálne korporácie spolupracujú s EÚ na cenzurovaní pomýšľal na nejaké neodborné a konšpiračné podozrenia o celkovej legitímnosti volieb, ten nech si nechá zájsť chuť.

Takisto bude podliehať cenzúre spochybňovanie priebehu volebného procesu. Čiže, akékoľvek označovanie konkrétnych prechmatov, bude stopnuté. Zrejme až do vyhlásenia výsledku volieb a do prešetrenia „odborníkmi“. A aj tak sa nakoniec ukáže, že to len dezoláti šírili hoaxy.

No a k tomu si pridajte všetko čo súvisí s politickou korektnosťou na liberálno-demokratický spôsob: zneužívanie témy migrácie na predvolebný boj, zavádzanie o zodpovednosti politikov za pandemický teror a o ich prepojení na koncerny, nenávistné prejavy všetkého druhu (LGBT, rasa, rod, sociálne postavenie, hendikep, výzor, zdravie etc.), odmietanie geopolitických euro-faktov ohľadom Ruska a Ukrajiny, spochybňovanie multikultúrnej spoločnosti, popieranie klimatických zmien, navádzanie na bojkot eurovolieb etc. Výpočet je priam nekonečný.

Čo tam nakoniec zostane? Samozrejme, pravda: EÚ je skvelá, voľby sú skvelé, všetko prebehlo v poriadku, a predovšetkým nezabúdajme: kto to spochybňuje, ten je Putinov agent.

BM

Zdroj: The European Conservative, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní