
Zahraniční diplomati na Slovensku prispeli k LGBT karnevalu a vydali vyhlásenie. Lenže nie všetci. Čosi sa zmenilo…

22. júla 2025
Krátke správy
Počas víkendového propagandistického LGBT karnevalu, sa tie najpokrokovejšie média zmienili aj o tom, že podobne ako po minulé roky aj teraz sa zahraničné ambasády pripojili k oslavám rozmanitej zvrátenosti a vydali následne vyhlásenie, v ktorom sa obligátnymi frázami prihovárajú „všetkým lesbám, gejom, bisexuálnym, transrodovým a intersexuálnym ľuďom na Slovensku a na celom svete“ a ubezpečujú ich: „Stojíme pri vás.“

Nehodlám urážať inteligenciu našich čitateľov, citovaním fráz z týchto verejných listín. Pokiaľ majú odvahu piť kávu s pocitom, že sa pri čítaní týchto banalít topia vo verbálnom trasovisku oceňujem ich odvahu, ale nie je to pre každého.
https://dennikn.sk/minuta/4755577
Čo však určite stojí za pozornosť, to je zoznam veľvyslanectiev a inštitúcií, ktoré toto vyhlásenie podpísali. Napriek zovšeobecňujúcemu tvrdeniu Denníka N, že „zástupcovia diplomatických misií na Slovensku odkázali LGBTI ľuďom, že ich vidia a stoja pri nich“, pričom omylom (alebo naschvál) opomenul použiť slovo „niektorých“, realita je taká, že na zozname chýbajú veľvyslanectvá tých najmocnejších globálnych hráčov.
Sú na ňom síce zastúpené také veličiny ako Albánsko, Cyprus, Estónsko či Island, nechýbajú samozrejme ani tie najuvedomelejšie štáty EÚ zo Západu, ku ktorým sa pridala aj údajne nesmierne „konzervatívna“ Ukrajina, či ešte „konzervatívnejší“ Izrael.
Avšak na zozname nenachádzame takmer žiadne krajiny z bývalého „východného bloku“ Európy (Bulharsko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Chorvátsko, Rumunsko) a čo je pre milovníkov rozmanitosti ešte fatálnejšie – už ani jedného z veľkých svetových veliteľov a podveliteľov: USA, Rusko, Čína, India, Brazília etc., ktorí nepochybne na Slovensku veľvyslanectvá majú.
Je to snáď preto, že sa tieto štáty nestotožňujú s nasledovným pokrokovým záväzkom z vyhlásenia diplomatov, ktorý nám štylisticky pripomína niekdajšie socialistické vyhlásenia ohľadom triedneho boja v rozvojových krajinách Afriky a Ázie: „Pevne stojíme na strane LGBTI komunity, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou slovenskej spoločnosti a naďalej sa usiluje o úplnú rovnoprávnosť“?
Z globálneho pohľadu to teda podľa tohto zoznamu v súčasnosti vyzerá na nové, veľmi úzke ohraničenie a redukovanie oblasti milovníkov rozmanitosti. Epicentrum tejto globálnej záľuby sa očividne prekrýva s územím Európskej únie, alebo krajín, ktoré s ňou boli kedysi spojené, či od nej niečo očakávajú.
Môžeme preto konštatovať, že nebyť Európskej únie, tak by onen zoznam nemal možno ani kto podpisovať. Je to nepochybne podnet na zamyslenie sa pre všetkých, ktorým podobné zoznamy narušujú pravidelný a pokojný biorytmus.
V prípade, žeby Európska únia neexistovala, tak by na zozname zostali pravdepodobne podpísaní len Vallo, Vagač, Droba a Porubänová.
A to je nesmierne malebná predstava…
Branislav Michalka
Zdroj: Euractive.sk, Denník N