USA: Škola v Oaklande zapája žiakov do „synodálnej cesty“ – LGBTQ témami -

USA: Škola v Oaklande zapája žiakov do „synodálnej cesty“ – LGBTQ témami


3. mája 2022
  Krátke správy   ,


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Učiteľ Joe Lozano vo ôsmej triede cirkevnej školy aktívne zapája svojich žiakov do „synodálnej cesty“ katolíckej Cirkvi. Reportér John Lavenburg, z portálu Crux Now, napočítal v jeho triede až 30 papierikov (modrých a žltých, sic!) s prosbami adresovanými cirkevnému vedeniu vo Vatikáne. Na nich sa nachádzali aj tieto požiadavky:

Želal by som si, aby Cirkev vyjadrila podporu LGBTQ komunite.“
Želal by som si, aby Cirkev pomohla viacerým obetiam poruchy duševného zdravia.“
Prial by som si, aby Cirkev pomohla vybudovať širšiu komunitu.“

Lepiace papieriky (a ďalšie želania napísané na kartotečných lístkoch) boli vyvrcholením trojmesačného synodálneho procesu, ktorý Lozano viedol s 18 žiakmi ôsmeho ročníka, ktorých vyučuje na cirkevnej Škole mučeníka sv. Petra v Oaklandskej diecéze, ako aj s 20 študentmi zo žiackej rady. O čom asi tento školský „synodálny proces“ bol, toho dokladom sú zmienené želania. Zdá sa, že namiesto rozširovania obzorov znalosti katolíckej viery, pôjde v tomto procese skôr o indoktrináciu žiakov liberálnymi témami a postojmi.

Lozano si výsledok školského „synodálneho procesu“ pochvaľuje: „Jedna z vecí, ktorá na mňa naozaj zapôsobila, je to, ako veľa majú tieto deti, ak ich umiestnite do správneho priestoru, čo povedať.“

Najprv teda treba deti „umiestniť“ do toho „správneho“ ideového priestoru a potom sa už tie „správne“, čiže pokrokové výsledky dostavia. Najprv sa deťom zrejme predostrie séria cirkevne tabuizovaných tém, a potom sa už žne sladké pedagogické ovocie synodálneho procesu. Trápne je, že sa potom tieto zmanipulované reakcie, prezentujú v Cirkvi ako spontánny „hlas zdola“.

Keď sa Lozano koncom minulého roka dozvedel o prebiehajúcej synode od Národnej katolíckej vzdelávacej asociácie, rozhodol sa, že to treba skúsiť.

Prvým krokom pre Lozana bolo prijatie synodálnej prezentácie NCEA v PowerPointe a prispôsobenie sa jej. V januári ju predstavil študentom a opísal ako „príležitosť pre nás hovoriť, počúvať a potom zdieľať s diecézou to, o čom diskutujeme“. Potom sa s nimi „podelil“, ako uvádza Crux Now, o synodálnu modlitbu pápeža Františka a stanovil základné pravidlá.

Najprv sa prelomili ľady (rozumej – prirodzenú ostýchavosť) predbežnými otázkami o tom, akým spôsobom spolu rástli ako trieda, škola a komunita; ako prebieha ich „spoločné putovanie“ v škole; a ako sa navzájom počúvajú a hovoria o dôležitých témach.

Čoskoro na to sa jednou z týchto dôležitých tém stala – LGBTQ komunita a Cirkev. Lozano uviedol, že študenti sa pýtali, prečo sa Cirkev na LGBTQ rodiny pozerá inak ako napríklad na rozvedené rodiny, alebo prečo pápež František síce vyzýva katolíkov, aby milovali všetkých ľudí, no mnohí katolíci vynechávajú LGBTQ komunitu z tejto množiny.

K tomu by bolo treba dodať ešte jednu otázku: Čo vlastne Lozano (alebo iní učitelia náboženstva) deti učili, keď dokážu klásť takéto hlúpe otázky, ktoré svedčia o základnej neznalosti katechizmu?

To, prečo sa Cirkev na homosexuálne vzťahy nepozerá tak, ako na heterosexuálne rodiny, je predsa elementárnym článkom cirkevného učenia, rozlišujúceho nezriadenosť a zvrátenosť od prirodzenosti. Navyše vzbudzuje údiv poukazovanie žiakov na rozvedené rodiny, akoby boli Cirkvou akceptované, na rozdiel od homosexuálnych vzťahov. Odkedy by to tak malo byť? Zdá sa, že pán učiteľ žiakov skutočne dôkladne pripravil…

Svojim študentom neustále hovorím, že mením svet tým, že im pomáham stať sa lepšími ľuďmi, a oni všetci, keď sa stanú lepšími ľuďmi, pomôžu zmeniť svet. Vytvárame ľudí, ktorí budú vedieť viesť rozhovory.“

Tým správnym spôsobom, a na tie správne témy. Teraz navyše s cirkevným požehnaním.

A budú „meniť svet“, samozrejme, ako už toľkokrát…

BM

Zdroj: Crux Now, titulný obrázok – flickr.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Kniha Obraňujme vyšší zákon s podtitulom Hnutie LGBT a obrana kresťanskej morálky kolektívu autorov Americkej spoločnosti pre obranu Tradície, rodiny a vlastníctva (TFP) dáva čitateľovi jednoznačnú odpoveď na otázku: Prečo musíme odmietať „sobáše“ medzi ľuďmi rovnakého pohlavia ako aj požiadavky homosexuálnej loby?

K tejto obsahom pozoruhodnej knihe napísal príhovor otec arcibiskup Mons. Ján Orosch, z ktorého zacitujme: „Táto hlboká pravda, ktorá je uvedená v predstavovanej knihe o skutočnosti homosexuálnej revolúcie, pozorovateľnej na celom svete, dokonale ilustruje realitu vzbury hriechom poznačeného človeka, voči svojmu Stvoriteľovi.“ A slová z recenzie doc. RNDr. Vladimíra Palka CSc.: Ak sa chcete zoznámiť s knihou, ktorá opisuje úspešnú históriu, taktiku a stratégiu hnutia, a vyzbrojuje čitateľa argumentačne do zápasu proti ideológii LGBT, potom odporúčam knihu „Obraňujme Vyšší zákon“.

Knihu je možné si objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/obranujme-vyssi-zakon/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne

Júnové výročia uhorských kráľov – František Jozef I.