The Federalist: „Muskov počítačový mozgový implantát nás uvrhne späť do čias pohanského otroctva“ -

The Federalist: „Muskov počítačový mozgový implantát nás uvrhne späť do čias pohanského otroctva“


6. februára 2024
  Krátke správy

Autorovi príspevku, Johnovi Davidsonovi, vyjde tento rok kniha varujúca pred postupným nástupom digitálneho novopohanského otroctva, ktoré chce definitívne potlačiť aj posledné zvyšky kresťanskej morálky.

Snaha kombinovať človeka so strojom nevyrieši naše problémy, ale vrhne nás späť do tyranie a pohanského otroctva,“ začína Davidson svoj príspevok na portáli The Federalist s názvom „Neuralink Elona Muska ohlasuje začiatok dystopickej, posthumánnej budúcnosti“.

Zdroj: buscandolaverdad.es

Autor článku varuje, že ľudstvo pred pár dňami prekročilo nebezpečný rubikon – to, keď technologický miliardár Elon Musk ohlásil, že bol do mozgu človeka po prvýkrát úspešne implantovaný systém Neuralink, ktorý umožňuje „kontrolovať váš telefón či počítač – a skrze ne akékoľvek iné zariadenie – len obyčajnou myšlienkou“. Prvý neuralinkový systém, mimochodom, nesie názov „Telepathy – Telepatia“.

Musk na svojej sieti X napísal, že cieľom je, aby ľudia medzi sebou dokázali komunikovať ešte rýchlejšie – už nie písaním do počítača, ale digitálnym prenosom ľudských myšlienok.

Davidson však varuje, že skutočným, zo strany Muska zatiaľ zamlčiavaným, cieľom je doviesť ľudstvo do novej „trahnshumánnej budúcnosti vytvorením hybridu medzi človekom a strojom, ktorý bude „nadradený“ bežným, alebo „nezdokonaleným“ ľuďom“. Na projekte Neuralink spolupracuje okolo 40 spoločností. Projekt len veľmi vágne o sebe prezentuje, že jeho cieľom je vytvorenie akéhosi počítačového systému určeného na implantáciu do mozgu – „aby tak pomohli znevýhodneným ľuďom“. Davidson však uvádza:

To, čo Musk a Neuralink v skutočnosti robia, je budovanie druhej Babylonskej veže, či opakovanie satanovej ponuky v Raji: „Určite nezomriete, ale budete ako bohovia.“ Chcú dosiahnuť božskú inteligenciu a nakoniec aj večný život.“

Sľuby by to možno mohli byť pekné, no skrývajú sa za nimi hrôzy novej digitálnej totality, kedy by väzni budúcich koncentračných táborov už nedostávali na lakeť tetovanie so svojím číslom, ale rovno mikročip do mozgu. The Federalist spomína ďalšieho technologického priekopníka zo Silicon Valley menom Brian Johnson. Ten sa v nedávnej relácii vyjadril o skutočných cieľoch podobných projektov ďaleko otvorenejšie ako Musk.

Podľa Johnsona sa v blízkej budúcnosti „veci radikálne zmenia“. Hovorí o novej generácii zvanej „Gen Zero“ (Generácia nula), ktorá „bude ochotná rozísť sa so sebou samou (a) všetkým ľudskými normami, všetkým ľudskými zvyklosťami, všetkým ľudskými myšlienkami a bude ochotná povedať: „Sme úplne otvorení. Voči všetkému. Sme nepopísaným papierom.

Aj Yuval Harari, poskok Klausa Schwaba zo Svetového ekonomického fóra (WEF), sa v rozhovore s Andersonom Cooperom zo CNN v roku 2021 vyjadril, že „už čoskoro budeme môcť prerobiť naše telá a mozgy, či už genetickým inžinierstvom alebo priamym prepojením mozgu s počítačom… tieto technológie sa vyvíjajú enormnou rýchlosťou.

Z tohto pohľadu je zjavné, že súčasné transgender šialenstvo je len predstupňom novej transhumanistickej hrôzy, kedy si už tínedžeri za pár rokov nebudú hovoriť, že chcú byť preoperovaní na opačné pohlavie, ale že sa chcú stať „humanoidom“.

John Davidson však upozorňuje, že títo ľudia neprichádzajú s niečím skutočne novým, ale „to, čo ponúkajú, nie je len materializmus, ale pohanstvo zabalené do digitálnej podoby… ich viera je úplne pohanská – ako aj to, čo robia.“ A dodáva:

Môžete obliecť pohanstvo do hávu Silicon Valley, aby ste dosiahli pozlátené zdanie hodnovernosti a technologickej vyspelosti, ale pohanská spoločnosť napokon prinesie len to, čo vždy: útlak, vykorisťovanie a otroctvo v masovom meradle. Budú to nazývať inak, ako posthumanizmus či transhumanizmus. Ale utrpenie, ktoré taký svet prinesie ľudstvu, bude staré známe – a 100 percentne ľudské.“

MG

Zdroj: The Federalist, titulný ilustračný obrázok, zdroj – buscandolaverdad.es


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista