Pozvánka na slávnostnú omšu ku cti nášho posledného kráľa, bl. Karola Habsburského -

Pozvánka na slávnostnú omšu ku cti nášho posledného kráľa, bl. Karola Habsburského


6. decembra 2022
  Krátke správy

Rehoľa milosrdných bratov sídliaca v Bratislave pozýva na slávnostnú svätú omšu celebrovanú pri príležitosti 100. výročia úmrtia blahoslaveného Karola I. (IV.) cisára Rakúska a kráľa Uhorska. Ide teda aj o (zatiaľ…) posledného kráľa Slovákov.

Omša sa uskutoční v sobotu 10. decembra 2022 o 17:00hod v ich kostole Návštevy Panny Márie nachádzajúcom sa na Nám. SNP v Bratislave. Cieľom je podľa rehole uctiť si „hlboko veriaceho človeka vznešeného srdca“ a nášho posledného panovníka.

Blahoslavený Karol Habsburský
zdroj: wikimedia commons

Slávnostnú atmosféru omše umocní aj zbor z Katedrály sv. Martina. Omšou sa navyše sobotný program nekončí, keďže po nej bude nasledovať v refektári kláštora milosrdných bratov prednáška o živote Karola I. a jeho ceste k blahorečeniu. Ako hosť bude prítomný Mgr. Stanislav Žlnay, autor životopisu bl. Karola a člen prezídia medzinárodnej Modlitebnej ligy cisára Karola.

Blahoslavený Karol Habsburský sa medzi katolíkmi vo svete stáva čím ďalej, tým populárnejšou postavou a najmä v zámorí je možné badať veľký záujem o jeho životný príbeh. Prakticky každý deň o ňom referuje nejaký článok, podcast či video a spomienkové omše na jeho osobu sú vo svete už pomerne bežnou záležitosťou. „Blessed Karl“ je vnímaný ako do dnešného dňa posledný skutočne svätý vladár, ktorý bol za záchranu svojich národov počas I. svetovej vojny – medzi ktoré patril aj ten slovenský – ochotný podstúpiť aj tie najväčšie rany osudu. Je preto dôležité, aby sme aj my spoznávali príbeh tohto „nášho“ veľkého svätca a adekvátne si ho uctievali.

V Katedrále sv. Martina v Bratislave sa dnes nachádza relikvia bl. Karola spolu s jeho vyobrazením. O jeho živote sme už aj na portáli Christianitas.sk priniesli nejeden článok a pre 100. výročie jeho úmrtia sme jeho životu dokonca venovali celé augustové číslo nášho dvojmesačníka „Spojenectvo s Máriou“ (v prípade, žeby ste mali o časopis záujem, volajte na t. č.: 02/222 000 63, kde si ho môžete bezplatne objednať).

MG

Zdroj: TK KBS, fb Milosrdných bratov, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak