Pápež sa stretol s Komisiou biskupských konferencií EÚ. Je znepokojený oslabením EÚ a „mystiky dialógu“ kvôli euroskeptikom -

Pápež sa stretol s Komisiou biskupských konferencií EÚ. Je znepokojený oslabením EÚ a „mystiky dialógu“ kvôli euroskeptikom


26. júna 2024
  Krátke správy

Pápež František sa stretol počas posledného víkendu s biskupmi z Komisie biskupských konferencií Európskej únie (COMECE) a diskutovali spolu aj o výsledkoch volieb do Európskeho parlamentu. Generálny sekretár COMECE, otec Manuel Barrios Prieto v rozhovore pre portál Crux Now uviedol, čo najviac v súvislosti s voľbami do Europarlamentu trápi Námestníka Kristovho.

Zdroj: flickr.com

Otec Prieto označil sobotné stretnutie za „veľmi srdečné a otvorené“, avšak pápež zároveň vyjadril, ako uvádza Crux Nowznepokojenie nad oslabením Európskej únie“.

A čo spôsobilo toto oslabenie? Podľa slov otca Prieta si pápež „plne uvedomuje situáciu Európskej únie vzhľadom na vzostup krajne pravicových euroskeptických strán a vyjadril znepokojenie nad súčasnou nestabilitou EÚ“.

Zdá sa teda, že jednoznačná a veľmi úzka politicko-ideologická profilácia Cirkvi v Európe a jej identifikácia s pochybným európskym projektom a liberálnou demokraciou bude pokračovať a má najvyššie požehnanie. A to do takej miery, že sa v súvislosti s politickými konzultáciami a organizovaním v rámci administratív, či už vo vnútri únie alebo medzi Vatikánom a Bruselom, hovorí o „mystike dialógu“!

Podľa otca Prieta pápež František „zdôraznil potrebu mystiky dialógu v rámci EÚ, aby sa udržal silný dialóg s európskymi inštitúciami“:

Veľmi trval na dôležitosti dialógu s európskymi inštitúciami.“

Táto identifikácia Vatikánu s EÚ sa odohráva paradoxne na pozadí Cirkvou plne uvedomeného popierania kresťanských hodnôt zo strany európskych mocenských elít, ako to dosvedčujú nasledujúce slová otca Prieta, ktorý uviedol, že pápež František „bol znepokojený určitou (?) kultúrou smrti, ktorá je prítomná aj (nie predovšetkým?; pozn. red.) v Európe a vyzval nás, aby sme s tým niečo urobili, aby sme bojovali za život a dôstojnosť človeka“.

Po dlhých desaťročiach kolaborácie s pro-potratovou, pro-LGBT a pro-eutanáznou EÚ, ako aj po aktuálnych odporúčaniach voliť pro-európske strany, ktoré sú s touto liberálnou agendou dokonale kompatibilné, odrazu počujeme, že je tu „určitá kultúra smrti“ a máme proti nej bojovať? Nie je zvláštne, keď nás niekto posiela do pasce, odporúča nám, aby sme podporovali pascu a potom nám hovorí, keď už sme dokonale bezmocní, že máme bojovať?

Na otázku redaktora portálu Crux Now, či je pápež znepokojený aj rozhodnutím Francúzska presadiť otázku ústavného práva na potrat v celej EÚ, otec Prieto odpovedal:

Nešiel do konkrétnych otázok, ale na stretnutí, ktoré sme mali, bol toto dôležitý odkaz. Toto je tiež dôležitá otázka pre COMECE, pracovať pre posvätnosť života.“

Napriek nárastu euroskeptických strán, pápež podľa otca Prieta uviedol, že „ľudia stále veria európskemu projektu a chcú ho podporovať, no zároveň chápeme, že táto Európa nie je dokonalá Európa a preto ju chceme zlepšiť“.

Avšak, pokiaľ by sme toto „zlepšenie“ aplikovali napríklad na ochranu života od počatia, tak to predsa znamená – vrátiť legislatívu do minulosti, do stavu pred jej inováciami, ktoré nastali zo strany EÚ. Otázkou potom je: Načo sme vlastne ako katolíci kolaborovali s EÚ, keď sme videli, že celé desaťročia prijíma legislatívu odporujúcu kresťanským hodnotám, aby sme nakoniec po ich totálnej deštrukcii skonštatovali, že musíme bojovať za elementárnu dôstojnosť života? No a ešte navyše s nadšeným spevom na perách, oslavujúc nevyhnutnosť EÚ!? Zdá sa však, že tento schizoidný postoj nedokáže nahlodať žiadna argumentácia.

Je to pochopiteľné, pretože podľa všetkého sú ideologické a liberálno demokratické hodnoty zrejme prioritou a kresťanské hodnoty len voliteľným doplnkom. Portál Crux Now totiž uvádza:

Pokiaľ ide o opakovanú obhajobu pápeža Františka silnejšej, jednotnejšej Európy, ktorá je ústretová voči cudzincom a je schopná prekonať nacionalistické záujmy s cieľom zachovať spoločné dobro, Prieto povedal, že európske inštitúcie vo všeobecnosti berú toto posolstvo vážne.

No ešte aby nebrali, to by sme sa museli čudovať. Veď to je presne skopírované posolstvo bruselských globalistických liberálov, ako vytrhnuté z propagandistickej brožúry EÚ. No a to je aj program európskych biskupov:

Myslím si, že to, čo hovorí Európe, jeho sny o Európe, Európe, ktorá je jednotou v rozmanitosti, ktorá rešpektuje rozmanitosť, je dôležitým posolstvom a je to niečo, k čomu sa COMECE tiež zaviazala.

A s takouto výbavou máme bojovať za „život a dôstojnosť človeka“ a „kresťanské hodnoty“?

BM

Zdroj: Crux Now, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Poľsko: Šikanovanie Cirkvi liberálmi narastá – Dvom progresívcom vadilo zvonenie z kostola a sudca ho zakázal

Firma John Deere upúšťa od podpory agendy LGBT, rodovej rovnosti a gender. Konzervatívni zákazníci ju začali bojkotovať

Pierre Teilhard de Chardin ako symbol šírenia bludov v modernej Cirkvi

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?