Otvorený list čínskych katolíkov pápežovi Františkovi: Zrádzate nás verných… -

Otvorený list čínskych katolíkov pápežovi Františkovi: Zrádzate nás verných…


9. novembra 2023
  Cirkev

Časopis The Remnant (remnantnewspaper.com) uverejnil na svojich stránkach otvorený list skupiny čínskych katolíkov, ktorí sú frustrovaní z vatikánskej ústretovej politiky voči Komunistickej strane Číny (KSČ), voči oficiálnej kolaborantskej, schizmatickej cirkvi a z nepriaznivých dôsledkov, ktoré z tejto politiky vyplynuli voči tým katolíkom, ktorí celé desaťročia vzdorovali komunistickej protikatolíckej nenávisti.

***

Ilustračný obrázok: pápež František a Si Ťinpching, čínsky prezident (ale tiež gen. tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Číny a predseda Ústrednej vojenskej komisie KSČ), zdroj: youtube.com

Drahý pápež František,

My, katolíci, prebúdzajúci sa v podzemnej aj oficiálnej cirkvi v Číne, Vám píšeme tento otvorený list, v ktorom chceme vyjadriť našu bolesť nad tým, že zrádzate našu Cirkev a ničíte náš národ.

Od roku 1949, kedy komunisti prevzali moc v našej krajine, sa nespočetné množstvo mučeníkov rozhodlo obetovať všetko, aby zachovalo vernosť Svätej stolici – až dodnes. Pápež Pius XII., pápež sv. Ján Pavol II. a pápež Benedikt XVI. nám prejavili uznanie, povzbudenie a útechu. Odsúdili zlo komunizmu, potvrdili nezákonnosť Vlasteneckého združenia (oficiálna cirkev lojálna voči KSČ, pozn. red.) a povzbudili k odporu proti nemorálnej spolupráci s Komunistickou stranou Číny (KSČ).

Pápež František, takto zrádzate svojich verných:

Neordinujete nových biskupov pre podzemnú komunitu. Spolupracujete s KSČ, aby ste doviedli lojálnych veriacich k záhube. Niektorí už začali vysväcovať „biskupov“ bez Vášho súhlasu.

Vyzvali ste duchovných, aby sa zaregistrovali u vlády a stali sa súčasťou schizmatickej „vlasteneckej“ cirkvi kontrolovanej KSČ. (V rozhovore s kardinálom Zenom ste však priznali schizmatickú povahu oficiálnej cirkvi.) Legalizovali ste sedem exkomunikovaných biskupov – aspoň dvaja z nich už majú deti – a dali ste im diecézy, z ktorých ste vyhnali verných podzemných biskupov, aby uvoľnili stolce pre sedem nekajúcnych bábok komunistickej strany.

Odmietli ste sa zastať biskupa Su Č’minga (Su Zhiming), ktorý zmizol a naposledy boli videný v roku 2003; biskupa Cchuej Tchaja (Cui Tai), ktorý zmizol a bol mučený; otca Liou Chungkenga (Liu Honggeng), ktorý je takmer 20 rokov v domácom väzení; otca Jü Chepchinga (Yu Heping), mladého a odvážneho kňaza, ktorý sa podľa KSČ „utopil“ a mnohých ďalších…

Odmietli ste odsúdiť masívne búranie kostolov a zákaz vstupu detí do kostolov, či už oficiálnych alebo podzemných.

Odmietli ste odsúdiť nezákonné dosadenie biskupa v Šanghaji a iných oficiálnych biskupov/kňazov, ako sú aj tí, ktorých ste pozvali na tvoje synody, odmietli ste pokarhať otca Čanga Tchienlua (Zhang Tianlu) zo Šenčenu (Shenzen), ktorý chváli a oslavuje ateistické myšlienky a krutú politiku Si Ťinpchinga.

Pápež František, takto zrádzate nášho najmilovanejšieho kardinála Zena a milióny Hongkončanov:

Odmietli ste odsúdiť jeho zatknutie, súdny proces a súčasné domáce väzenie. Tvrdili ste, že nepoznáte povahu jeho prípadu a veríte, že je to trest za neregistrovaný automobil (Vari Vám Parolin nepovedal všetko?!).

Po zatknutí kardinála Zena na stretnutí svetových kardinálov v Ríme, ste odmietli vyjadriť solidaritu a podporiť modlitbovú iniciatívu za kardinála Zena.

Odmietli ste sa s ním stretnúť v roku 2020, keď Váš 88-ročný brat štyri dni v Ríme čakal na Vaše zavolanie, no márne.

Na poslednú chvíľu v roku 2020 ste odmietli vyjadriť obavy o náboženskú slobodu v Hongkongu. Mlčíte o súčasných a predchádzajúcich „katolíckych“ vodcoch Hongkongu – Johnovi Lee a Carrie Lamovej a nekarháte ich za zneužívanie ľudských práv a ničenie právneho štátu.

Mlčíte o uväznenom (samotka 23 hodín denne) Jimmym Laiovi, 75-ročnom katolíckom podnikateľovi a politikovi, ktorý bojuje za demokraciu a slobodu v Hongkongu a čelí doživotnému trestu.

Odmietli ste zapojiť kardinála Zena a arcibiskupa Savia Hona do rokovania s Čínou. Poslali ste Hona, bývalého tajomníka Kongregácie pre evanjelizáciu národov, z Ríma do vyhnanstva na nejaké nedôležité ostrovy. (Myslíte si, že Parolin a iní byrokrati Čínu milujú a vedia o nej viac ako títo dvaja verní čínski synovia?!)

Pietro Parolin, štátny sekretár Vatikánu, počas návštevy Číny
zdroj: flickr.com

Odmietli ste pravoverného, odvážneho pomocného biskupa Cha (Joseph Ha Chi-shing) nominovaného kardinálom Zenom za budúceho biskupa Hongkongu. Namiesto toho ste si vybrali jezuitského miláčika KSČ, progresívneho biskupa Čchowa (Chow) a povýšili ste ho na kardinála.

Pápež František, takto ničíte náš národ:

Tvárite sa, že systémové, vážne porušovanie ľudských práv sa v rámci KSČ nedialo a nedeje. Ukázali ste prstom na mnohé iné národy – okrem Číny. Uprednostňujete komunizmus pred demokraciou, socializmus pred kapitalizmom, klímu pred človekom.

Protestanti a nekresťanskí disidenti (vrátane Tibeťanov a Ujgurov zažívajúcich genocídu a vyhladzovanie) ešte viac odcudzujú katolíkov, pretože vidia, že ste sa dohodli s KSČ, aby mohla zasiahnuť proti všetkým a dokonca ste zradili svojich vlastných rímskych katolíkov v Číne. Evanjelikáli Vás obzvlášť považujú za kacírskeho a nemorálneho kvôli slovám a skutkom týkajúcich sa sexuality a náboženskej ľahostajnosti.

Neviete, že sa v našich kostoloch nevyučuje katolícke sociálne učenie? KSČ to zakazuje a veriaci s vymytým mozgom sa toho boja. Váš biskup Marcelo Sanchez Sorondo sa po návrate zo svojej cesty do Číny v roku 2018 neprávom vystatoval: „Dnes najlepšie implementujú sociálnu doktrínu Cirkvi, práve Číňania.“ Aké zvrátené!

Odmietli ste odsúdiť zabitie prvého čínskeho laureáta Nobelovej ceny za mier Dr. Liou Siao-poa a uväznenie čínskeho pastora Wanga Jiho (Wang Yi). Dokonca aj prezident Trump, ten, ktorým opovrhujete, konkrétne chválil kardinála Zena a pastora Wanga za ich morálnu odvahu.

Škandalózne ste vyhlásili: „Nepovažujem Čínu za nedemokratickú“ a „Číňania môžu byť dobrými kresťanmi a dobrými občanmi súčasne“. Smiešne ste kritizovali Západ za odstránenie diktátorov a budovanie demokracie na Blízkom východe. Webová stránka Q&A Jezuitského centra v Pekingu, možno jedinej kongregácie, ktorú KSČ nevyhostila, uisťuje amerických študentov: „Žiť v komunistickej krajine nemusí byť nutne veľmi odlišné od života v krajine s demokratickým politickým systémom.“ Všetky tieto lži – v rozpore so zdravým rozumom a základnými faktami – vážne zraňujú každého človeka so svedomím.

Drahý Svätý Otec, najviac nás znepokojuje morálne pokrytectvo a kolaps našej Svätej Matky Cirkvi, presnejšie Vášho pontifikátu. Kardinál Zen povedal srdcervúcu pravdu: „Jedného dňa, keď sa Čína prebuduje, nikto už nebude dôverovať katolíckej Cirkvi.“ V čase, keď zúfalo potrebujeme podporu, ste nás zradili. Teraz, navyše k Vašej tichej spolupráci s režimom na prenasledovaniach v Číne je tu Vaša hlasná propagácia sexuálnej nemorálnosti, ktorá bude lákať našu krajinu na cestu západnej skazenosti. (Dokonca ani KSČ nepropaguje manželstvo rovnakého pohlavia, Trans, LGBT…)

Svätý Otče, zoči-voči týmto Vašim neprestávajúcim pohoršeniam už nevieme ani kde, ani ako prosiť – už nemáme žiadnu nádej! Nemôžeme uveriť, že ste to Vy, náš Svätý Otec, Kristov námestník, kto nás takto zabíja!

Sú to Vaše rozhodnutia? Kto je za Vami? Dostali ste peniaze od KSČ a za akých podmienok? Sú klimatické práva alebo práva pandy dôležitejšie ako ľudské práva? Prečo ste tak odhodlaný podporovať zlých a prenasledovať cnostných?

Svätý Otče, mnohí nám povedali, aby sme si „nechali svoje sťažnosti a obete pre seba, Františkovi je to jedno“.

Nemáme nič, čo by Vás obmäkčilo, okrem našej krvi, ktorú budete mať na svojich rukách, ak nás budete naďalej zrádzať a ničiť. S úctou Vás prosíme a vyzývame, aby ste:

Ukončili súčasnú tajnú dohodu s KSČ. Prinieslo to viac prenasledovania, chaos a rozdelenie vo vnútri cirkvi. Najnaliehavejšia vec, ktorú by ste mali urobiť, je naliehať na KSČ, aby okamžite prepustila väzňov svedomia a prestala nás prenasledovať.

Aby ste prestali propagovať a chrániť svojich jezuitských priateľov, ako sú násilník Rupnik a heretik James Martin. Prestaňte podporovať vrahov detí ako Biden, Clintonová, Pelosiová (ale dokonca aj Pelosiová strávila celý život obranou ľudských práv v Číne).

Aby ste odstránili nehodných kardinálov ako McElroy, Cupich, Tobin, Fernández, Chow, ktorí sú neverní cirkevnému učeniu.

Prestali zastrašovať človeka pravdy, akým je biskup Strickland (veľký počet skutočných veriacich v USA bude bojovať proti akýmkoľvek útokom na neho).

Opäť uvalili exkomunikáciu na sedem nekajúcich sa oficiálnych čínskych biskupov. Priznajte svetu, koľko peňazí ste dostali od KSČ výmenou za svoje mlčanie. Priznajte sa a ospravedlňte sa za to, že vediete duše do pekiel sodomie a radikálnych ľavicových ideológií.

Vaša nehodná časť katolíckych veriacich v Číne, verných Svätej stolici, ale nie KSČ

22. októbra 2023, sviatok pápeža svätého Jána Pavla II.

PS:

Svätý Otče, ponúkame ti nový darček. Počas posledného rozhovoru pre diecéznu publikáciu s názvom Božská láska, poskytol Šen Pin (Joseph Shen Bin), biskup zo Šanghaja, predseda ilegálnej Biskupskej konferencie Číny, viceprezident ilegálneho Čínskeho vlasteneckého katolíckeho združenia, ktorému dôverujete, vyhlásenie. Môžete sa naďalej nechať klamať lichôtkami a klamstvami Parolina, alebo počúvať slzy a krv kardinála Zena a kohokoľvek z nás.

Prečo počet čínskych kňazských povolaní po ich náraste v rokoch 1980 až 2000 klesol? Myslíme si, že jedným z dôvodov nárastu bolo vedenie duchovných staršej generácie. Ich charizma a svedectvo prilákali do Cirkvi mladých ľudí, ako sme my. Po roku 2000 sme to prevzali my a možno to nerobíme dobre. Musíme to reflektovať.

Musíme zdôrazniť toto: kňazi, rehoľníčky, seminaristi a kľúčoví laickí veriaci musia byť v politike spoľahliví, vo viere dokonalí, v cnostiach presvedčiví a efektívni v kľúčových momentoch. Prezident Wang Jang (Wang Yang), predseda Národného výboru Čínskej ľudovej politickej poradnej konferencie, zdôraznil:

Pri kultivácii náboženských vodcov sa musíme zamerať na politickú kvalifikáciu a postoj. Toto je „1“, zvyšok je „0“. Aké je to dôležité. Šanghajská diecéza urobila v tejto oblasti chyby a dala nám vážne lekcie; musíme byť ostražití a nikdy nespáchať rovnakú chybu. Musíme sa držať nášho princípu vedenia čínskej cirkvi: nezávislá, autonómna, samosprávna, demokratická a počínštená.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal