Obvinený z rasizmu a urážky. Nemecký policajt povedal migrantovi, že je „hosť“ – ponesie následky -

Obvinený z rasizmu a urážky. Nemecký policajt povedal migrantovi, že je „hosť“ – ponesie následky


19. septembra 2022
  Krátke správy

Počas zásahu v byte Sýrčana narazili berlínski policajti na odpor migrantov. Manželka 30-ročného muža, na ktorého mali policajti zatykač, sa ich pokúsila vyhodiť z bytu so slovami „toto je môj dom“. V reakcii na to jeden z príslušníkov policajného zboru zdôraznil, že migranti sú „v jeho krajine“ a v Nemecku sú hosťami. Táto zdanlivo nekontroverzná poznámka priniesla policajtovi vážne problémy a všeobecný „hejt“.

Ilustračná fotografia, zdroj: wikimedia commons

Ako nemecká polícia oznámila na sociálnych sieťach, proti zasahujúcemu policajtovi už bolo začaté trestné konanie. Je podozrivý z… xenofóbnych urážok.

Uniformovanému policajtovi bola pridelená práca v kancelárii. Tým sa však nepríjemné dôsledky nekončia. „Proti kolegovi bolo začaté trestné konanie. Okamžite ho poslali do kancelárie. Bude to mať ďalšie právne dôsledky,“ píše sa v príspevku na Twitteri.

Berlínska polícia v rámci politickej korektnosti na svojich profiloch na sociálnych sieťach zverejnila aj ubezpečenie, že plne podporuje „multikulturalizmus“ a je proti „rasizmu“.

Sme proti všetkým formám diskriminačného a nehumánneho správania,“ píše sa na stránke Twitter.

Hejtovanie proti policajtovi podnecujú aj ľavicoví politici. Podľa poslanca za Sociálnodemokratickú stranu Nemecka Orkana Özdemira: „Kolega by mal znova absolvovať policajnú akadémiu… Zrejme veľa zabudol zo svojho výcviku. Nemám slov,“ komentoval aktivista.

Özcan Mutlu, politik tureckého pôvodu, ktorý je členom Strany zelených, taktiež požadoval prísnejšie opatrenia proti policajtovi. K nešťastnej udalosti pre policajta došlo v piatok počas zásahu v okrese Lichtenberg v hlavnom meste. Policajti vydali zatykač na 30-ročného Sýrčana za vydieranie. Počas pokusu o zadržanie muža jeho manželka bránila policajným zásahom a snažila sa policajtov vyhnať z bytu. Keďže Sýrčan utrpel menšie zranenia ruky, dvojica sa po zložení kaucie dostavila na policajnú stanicu a podala oznámenie o… napadnutí. Migranti sa tiež sťažovali na „xenofóbne“ urážky, pretože počas bitky policajt povedal agresívnej žene, aby „držala hubu“.

MH

Zdroj: jungefreiheit.de, ilustračná fotografia – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne

Júnové výročia uhorských kráľov – František Jozef I.