Nadácia Slovakia Christiana spustila kampaň „Ani ja ťa neodsudzujem“ -

Nadácia Slovakia Christiana spustila kampaň „Ani ja ťa neodsudzujem“

Matej Gavlák
15. júla 2021
  Spoločnosť  

Zdroj: Facebook

Opäť sme po roku v takzvanom „dúhovom mesiaci“, kedy sa rôzne ultraliberálne skupiny budú pod rúškom tolerancie snažiť pretláčať a propagovať LGBT ideológiu a to priamo v hlavnom meste Slovenskej republiky. Už začiatkom júla pribehli tieto skupiny podporiť dvaja najdôležitejší predstavitelia Bratislavy, primátor Matúš Vallo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Primátor Vallo sa na svojom profile okrem iného vyjadril, že sa snaží dosiahnuť, aby bola Bratislava nielen „prvým mestom s kolektívnou imunitou voči vírusu“, ale aj „prvým mestom s kolektívnou imunitou voči netolerancii“. Matúš Vallo pokračuje:

Žijeme v 21. storočí, kedy diskusiu o tom, že ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti aj v právach a že ľudské práva sú neodňateľné, už máme za sebou. A tým, ktorí ju nezaregistrovali, to pripomínajme – pokojne a vecne. Verím, že v takomto pokojnom duchu sa budú odohrávať aj všetky podujatia tohtoročného PRIDE-u.“

Zdroj: Facebook

Juraj Droba sa vyjadril podobne: „Nám život obmedzila pandémia. Ľudia z komunity LGBTI však nežili naplno pred ňou a nebudú ani po nej… Dúfam, že sa tak nastavíme nielen my, ale aj naše zákony.“ Pán Droba svoj facebookový status napokon zakončuje: „Dúhový pride potrvá mesiac. Oslávme rozmanitosť a toleranciu. Náš región je a bude miestom tolerancie, úcty a vzájomného rešpektu.“

Zdroj: Facebook

Na túto podporu LGBT ideológie, ktorá sa šikovne maskuje ako „boj proti diskriminácii“ zareagovala aj Nadácia Slovakia Christiana. Jej riaditeľ, Martin Komár, vyhlásil:

Ako ste si viacerí všimli, máme tu, v Bratislave, takzvaný „dúhový mesiac“, ku ktorému sa oficiálne na svojich profiloch prihlásili aj primátor Bratislavy Matúš Vallo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Primátor sa vyjadril, že „ide o ľudské práva“ a že diskusiu o tom „už máme za sebou“. Podľa nás ide skôr o nasilu pretláčanú ideológiu, než o ľudské práva. Je to umelo vytvorená ideológia, ktorá nielenže ponára jedincov do bahna hriechu, ale zároveň podrýva a oslabuje rodinu ako základnú bunku spoločnosti. Táto ideológia ide zvlášť tvrdo po deťoch, ktorým sa dá najľahšie vsugerovať, keďže väčšina dospelej populácie ju odmieta ako nebezpečnú a vyhlásenia pánov Valla a Drobu na tejto skutočnosti nič nezmenia.“

Nadácia Slovakia Christiana preto tento mesiac spúšťa svoju vlastnú kampaň s piatimi podsvietenými bilbordmi vystavenými na hlavných ťahoch do hlavného mesta, ktoré nesú nápis:

Ani ja ťa neodsudzujem. Choď a už nehreš.“ Jn 8,11

Slovo „nehreš“ je na bilborde vytlačené v dúhových farbách. Bilbordy tak vyjadrujú klasický kresťanský postoj, ktorý znie: „Miluj hriešnika, ale nenáviď hriech.“ Z tohto pohľadu si Nadácia Slovakia Christiana stanovila, že sa za obrátenie sŕdc týchto ľudí bude tento mesiac zvlášť modliť.

Ak by ste chceli podporiť túto aktivitu Nadácie Slovakia Christiana, môžete tak učiniť zaslaním ľubovoľnej čiastky na č. účtu:

IBAN : SK0409000000005125506315
BIC: GIBASKBX (Slovenská sporiteľňa)

Do „Správy pre príjemcu“ zadajte heslo: Neodsudzujem

Ku kampani sa podporne vyjadril Juraj Šúst zo spoločenstva Ladislava Hanusa:

“Vizuál je kontroverzný a mnohých môže aj pobúriť.  Ale nemali by sme skončiť pri prvej reakcii.  V dnešnej dobe  je obzvlášť dôležité pripomenúť aj nepríjemné pravdy, ktoré nás vyrušujú a ktoré naša spoločnosť vytesňuje či prakticky  popiera:  že sexuálny život patrí do manželstva muža a ženy; a že ak sa realizuje mimo neho, ide o hriech; a že nie hriešnika treba odsúdiť, ale hriech. Hriešnika treba milovať; a že až život, ktorý sa stráni hriechu, hoci to nie je vždy ľahké,  môže rásť do pravej slobody; a že táto sloboda je pre nás možná vďaka Kristovi, ktorý všetky naše hriechy vykúpil na dreve kríža a dáva nám milosť a silu rozhodovať sa pre dobro. Tieto pravdy, hoci dnes nepopulárne, sú stále platné bez ohľadu na naše psychologické prežívania sexuality. Nejdú proti láske – naopak, veď pravá láska a pravda idú ruka v ruke.”

Kampaň podporuje aj Erik Zbiňovský zo Slovenského dohovoru za rodinu:

“Pre katolíka mesiac jún rozhodne nie je mesiacom gay pridov. Mesiac jún je mesiacom Božského srdca Ježišovho. Ježiš nám jasne ukazuje ako máme rozlišovať. Máme milovať hriešnika a nenávidieť hriech. Preto sa s touto kampaňou plne stotožňujem.”

24. júla sa tiež pred Katedrálou sv. Martina o 15:00 uskutoční Pochod za rodinu. Akcia si dáva za cieľ „ukázať, že deti potrebujú lásku mamy a otca viac ako veci, či hmotné zabezpečenie“. Pochod chce tiež deklarovať, že rodine založenej manželstvom muža a ženy sa žiadne „priateľské“ vzťahy nevyrovnajú a že len v takej môžu byť deti najlepšie vychovávané.

Rodina si zasluhuje výnimočné postavenie“, píše sa na oficiálnej stránke akcie.

„Dúhová agitka“ sa tento rok aj na Slovensku dostala do popredia ďaleko skôr ako tomu bolo v minulosti. Mohla za to až hysterická reakcia Bruselu a ultraliberálnych aktivistov na chystaný maďarský zákon zakazujúci LGBT propagandu deťom do 18. rokov. Slovo „diskriminácia“ lietalo zo všetkých strán a predstavitelia EÚ boli budapeštianskym návrhom zákona natoľko „pobúrení“, že vyzývali Maďarsko, aby úniu radšej opustilo, opomínajúc to, že Maďarsko bolo vždy pevnou súčasťou Európy a že LGBT ideológia je len nový sociálny konštrukt. Pravdu má premiér Orbán, keď upozorňuje, že dušou Európy je kresťanstvo a nie zhubná ultraliberálna ideológia, ktorá ho chce nahradiť.

U nás tiež Nadácia Slovakia Christiana predstavila knihu profesora Dariusza Oka s názvom Levanduľová mafia: s pápežmi a biskupmi proti homo-klikám v Cirkvi, v ktorej poukazuje na homosexuálnu kliku vo vnútri katolíckej Cirkvi. Táto klika sa okrem iného snaží pretlačiť, aby aj Cirkev uznala homosexualitu za „ľudské právo“, čo je v príkrom rozpore s tým, čo učil Bohočlovek Ježiš Kristus. Veď Biblia nazýva homosexualitu „sodomským hriechom“.

Na záver pridávame ešte slová otca Ľubomíra Urbančoka:

Na internete je možné nájsť jedno zaujímavé svedectvo mladého homosexuála. Ten vyhľadal mladého biskupa, neskoršieho kardinála Raymonda Lea Burkeho, aby mu vynadal, aký je homofób a ako Cirkev nenávidí homosexuálov. Počas emotívneho rozhovoru mu buchol na jeho stôl ruženec i bibliu, ktorú mu darovala jeho stará mama. Následne, keď odišiel, biskup Burke podal dané predmety svojmu sekretárovi, aby ich dobre uschoval. Po nejakom dlhšom čase sa mladý muž objavil znova. S plačom sa vyznal, že tento biskup bol jeden z mála ľudí, ktorí mu povedali pravdu o tom, že prežívanie jeho orientácie je ťažkým hriechom, ktorý nie je cestou ku šťastiu. Hoci sa mu zdá byť cesta, ktorú učí katolícka Cirkev, náročná, odkedy sa ňou snaží žiť, cíti, že je skutočne šťastným človekom.

V dnešnej mediálne zmanipulovanej spoločnosti, kde sa pravda akoby vytvára, znejú znova Ježišove slová: „Choď a už viac nehreš!“ Na rozdiel od farizejského postoja, ktorý sa aj dnes snažia mnohí protivníci Cirkvi pripísať jej pastierom, keď sa snažia vložiť do Ježišových úst slová rozsudku – ortieľ ukameňovania, ona hlása objektívnu pravdu. Ježiš neodsudzuje hriešnika, ale odsudzuje hriech. Nie z nenávisti, ale z lásky. Dnes, keď je pojem lásky deformovaný viac ako kedykoľvek predtým, hovorí každému človekovi – „Choď a už viac nehreš!“ Cesta vyhýbania sa hriechu je jedinou skutočnou cestou ku šťastiu. Jediný, kto chce tieto slová umlčať je diabol, pretože on už bol od počiatku klamár. Nenechajme sa ním oklamať.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti