Muž v depresii usmrtený eutanáziou -

Muž v depresii usmrtený eutanáziou

Wesley J. Smith
25. októbra 2019
  História  

Keď ako odpoveď na utrpenie spoločnosť akceptuje zabíjanie, charakter „utrpenia“ spĺňajúceho podmienky na ukončenie života, sa čoraz viac rozširuje.Tento proces prebieha v Kanade, kde zákon vyžaduje, aby skôr, než lekár na požiadanie legálne usmrtí pacienta, bola smrť „primerane predvídateľná“.

Foto: Alan Nichols, zdroj: lifesitenews.com

Niet sa veľmi kam skryť

Lekárska spoločnosť v Britskej Kolumbii sa okrem toho rozhodla, že ak pacient nespĺňa podmienky na eutanáziu, môže sa nechať vyhladovať, kým nebude dostatočne slabý na to, aby mal nárok podstúpiť asistované usmrtenie. Čo je na tom súcitné?

Pred časom vyšla správa, že muž v depresii, ktorý ani zďaleka nebol nevyliečiteľne chorý, bol napriek odporu rodiny v nemocnici usmrtený. CTV News:

https://www.ctvnews.ca/health/family-says-b-c-man-with-history-of-depression-wasn-t-fit-for-assisted-death-1.4609016

Muž z Britskej Kolumbie, ktorý zápasil s depresiou a neprejavoval nijaké známky blížiaceho sa skonu, bol lekármi usmrtený napriek zúfalým prosbám členov jeho rodiny. Alan Nichols bol prijatý do nemocnice Chilliwack General Hospital v júni, vo veku 61 rokov, po tom, čo sa zistilo, že bol dehydrovaný a podvyživený. O mesiac neskôr zomrel po podaní injekcie.

Pred jeho smrťou členovia rodiny prosili Nicholsa, bývalého školníka, ktorý žil sám a bojoval s depresiou, aby nepodstupoval túto procedúru. Stále nevedia, prečo mu lekári schválili ukončenie života, a trvajú na tom, že Nichols nesplnil vládou stanovené kritériá, podľa ktorých bolo len otázkou času, kedy zomrie.

„Nemal život ohrozujúcu chorobu. Bol schopný sa o seba postarať. Dokázal urobiť takmer všetko, čo pre prežitie potreboval,“ povedal pre CTV News jeho brat Gary Nichols. „Myslím, že nebol pri zdravom rozume.“

Viete si to predstaviť?

Dozviete sa, že vám blízka osoba má byť zabitá a vy nemôžete urobiť nič, aby ste to zastavili? Ako je to možné?

Mám o tom teóriu. Eutanázia sa môže stať vysoko ideologickou, keď vražedný imperatív zatlačí do pozadia povinnosť postarať sa o chorého. (Pomyslite na Jacka Kevorkiana nazývaného Doktor Smrť, ktorý umožnil dobrovoľný odchod desiatkam trpiacich pacientov.) Pokiaľ rodina hovorí pravdu o tom, čo sa stalo Nicholsovi, môže pri tejto vražde ísť o ideologický tlak:

22. júla dostali šokujúci telefonát od lekára, ktorý povedal, že o štyri dni je naplánované asistované usmrtenie Nicholsa. Podľa rodiny lekár povedal, že nemôže poskytnúť žiadne ďalšie informácie ani lekársky dôvod takéhoto postupu.

„Rozplakal som sa,“ povedal Gary. „Bol som v práci a nikdy som si nemyslel, že to dospeje tak ďaleko. Nikdy som si nemyslel, že mu to schvália, aj keby o to požiadal. “

Trish Nicholsová, Nicholova švagriná, zavolala lekárovi, aby sa dozvedela viac.

„Vydesilo ma to a povedala som, že to chceme zastaviť, toto sa predsa nemôže stať. Naša rodina s tým nesúhlasí,“ povedala.

„(Lekár) povedal: „Toto vy nemôžete zastaviť. Zastaviť to môže iba Alan.“

V nemocnici bolo rodine povedané, že dvaja lekári schválili Nicholsovu žiadosť o lekársky asistované usmrtenie a že Nicholsovu spôsobilosť posudzoval psychológ aj psychiater.

Rodine nebol umožnený prístup k lekárskej dokumentácii a ona stále nevie, ako zdôvodňovali lekári schválenie žiadosti.

Urobí sa niečo vo veci usmrtenia, ktoré, zdá sa, nespĺňa zákonom predpísané podmienky? Uvidíme, ale stavím sa, že nie. Prípad mohol nakoniec viesť k uvoľneniu existujúcich pravidiel súdnym výkladom, alebo upustením od trestného stíhania.

Morálny kolaps

Toto sa opakovane stáva v Holandsku. Medzitým bola v Quebecu smernica o „predvídateľnej smrti“, ktorá v tomto prípade zjavne nebola dodržaná, vyhlásená za protiústavnú. Toto povedie k radikálnemu rozšíreniu kategórií osôb, ktoré môžu podstúpiť asistované usmrtenie, čo povedie k rovnakému morálnemu kolapsu, aký sme videli v Holandsku a Belgicku.

Obávam sa, že mnohí len pokrčia plecami a povedia: „Ten človek chcel zomrieť. O čom tu ešte treba rozmýšľať? “ Tak je to, keď človek prijme hodnoty kultúry smrti.

Zdroje:

https://evolutionnews.org/2019/09/depressed-man-euthanized-in-canada/
https://www.nationalreview.com/corner/depressed-man-euthanized-in-canada/

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“