Le Figaro: „Protesty vo Francúzsku majú v skutočnosti za cieľ vyvolať revolúciu“ -

Le Figaro: „Protesty vo Francúzsku majú v skutočnosti za cieľ vyvolať revolúciu“


20. marca 2023
  Krátke správy

Odvtedy ako prezident Macron minulý štvrtok presadil zákon o zvýšení veku pre odchod do dôchodku de facto prezidentským dekrétom, veľké francúzske mestá sú plné nepokojov, zrážok demonštrantov s policajtmi, či horiacich áut. Podľa najväčších pravicových novín v krajine však demonštrácie nie sú ani tak o dôchodkoch, ako skôr o snahe vyvolať vo Francúzsku novú revolúciu.

Ilustračný obrázok, zdroj: Mr Mondialisation

Ako prvý prišiel s týmto názorom v sobotu ráno zástupca šéfredaktora novín Le Figaro Vincent Trémolet de Villers. Ten v článku s názvom „Požiare, násilnosti… neuveriteľná beztrestnosť extrémnej ľavice“ najprv opisuje scény z Paríža a ďalších veľkých miest, aby potom rovno upozornil na to, že „poháňaná pocitom beztrestnosti…, ktorá jej už desať rokov dovoľuje terorizovať ulice našich miest, výtržníci radikálnej ľavice znova a znova prichádzajú so svojím desivým rituálom ničenia.“ De Villers pokračuje:

62 rokov (do dôchodku), alebo 64 – aký je v tom rozdiel? Jediným skutočným cieľom je pokorovať a podkopávať štát.“

Autor je toho názoru, že členovia radikálnej ľavice sledujú svojimi činmi jeden konkrétny cieľ, ktorým je „zmena režimu“. No do kariet im nahráva aj samotný štát, ktorý ich činy ponecháva „bez trestu“ – na rozdiel od iných politických spektier, ktoré častokrát nemôžu ani len slobodne povedať svoj názor bez toho, žeby nemuseli mať obavy z trestnoprávnej dohry. Násilnosti v uliciach majú pritom naozaj extrémnu povahu:

Ďalší podobný článok priniesli noviny aj v nedeľu. Mathieu Bock-Côté v článku „Kríza režimu, ktorá nepovedala svoje meno“ podobne argumentuje, že spomínané zvýšenie odchodu do dôchodku o dva roky tu hrá v skutočnosti len podradnú rolu. Autor si servítku pred ústa nedáva a otvorene uvádza:

Násilné scény, ktoré nepretržite pokračujú od štvrtka 16. marca… boli očakávateľné a pravdepodobne sa im nedalo vyhnúť. Nie kvôli extrémnemu napätiu, ktorým Francúzsko trpí, ale pretože ultraľavica vyhľadávala nejaké udalosti vhodné na radikalizáciu, ktoré by krajinu tlačili smerom do chaosu, ktorý – ako verí – by mohol otvoriť tektonický zlom revolúcie, do ktorej nás túži strhnúť.“

Autor ďalej píše, že v spoločnosti v kríze, akou je tá francúzska, vycítili neomarxistickí militantní revolucionári, že im môže byť naklonené šťastie v ich snahe zvrhnúť poriadok v krajine. Aj ľudia komentujúci pod článkami súhlasia s názorom, že násilné protesty v ich mestách nemajú na svedomí „bežní ľudia“, ale organizované ultraľavicové skupiny, ktoré sú „beztrestné“. Médiá o nich odmietajú hovoriť v takýchto súvislostiach a, naopak, za „radikálov“ neustále označujú Marine Le Penovú, či Érica Zemmoura. Iný komentár zas hovorí: „Zbožšťujete revolúciu z roku 1789 – nuž, tu máte výsledok!

O napätej situácii vo Francúzsku, ktorá naozaj môže viesť až k istej forme občianskej vojny, sme pred nedávnom nakrútili aj jeden diel z nášho programu 313 AD:

MG

Zdroj: Le Figaro, ilustračný obrázok, zdroj – Mr Mondialisation


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry