Farmaceutická firma Roche už vyvinula PCR testy na opičie kiahne. Nový biznis na obzore? -

Farmaceutická firma Roche už vyvinula PCR testy na opičie kiahne. Nový biznis na obzore?


26. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Miliardové zisky svetových farmaceutických gigantov, nahromadené počas covidovej dvojročnice, sú trvalou inšpiráciou pre manažmenty veľkých korporácií. Podobne trvalou inšpiráciou, akou už zrejme zostane pre politikov sladkosť a ľahkosť vládnutia, počas výnimočných stavov a „lockdownov“. Pomalé, ale systematické roztáčanie korporatívneho mediálno-politicko-farmaceutického mlyna, vo veci opičích kiahní, sa dostáva do novej fázy.

Švajčiarsky farmaceutický gigant Roche totiž v stredu už oznámil, že prichádza s PCR testami, ktoré dokážu zistiť opičie kiahne. Správu priniesla agentúra AFP. No a keď vyvinuli, tak asi už vedia, že sa budú dobre predávať. Jedine, žeby sa farmaceutické firmy premenili na filantropické organizácie. Teda skutočne filantropické, nie „otvorenospoločnosťové“.

Slovenská vláda má teda už čo nakupovať a prípadne, ak bude potrebné, aj vyhlásiť ďalšie testovacie „národné povstanie“, ako sa vyjadril pred 1,5 rokom „posledný križiak“ a neohrozený „konzervatívec“ Krajniak.

Že sa vám to zdá nepravdepodobné? Možno, ale ako uviedli v CTV News, kanadská ministerka zdravotníctva Dr. Theresa Tamová sa už vyjadrila, že „celá populácia je náchylná na opičie kiahne“ a naznačila, že v dôsledku toho budú použité vakcíny proti obyčajným kiahňam. Zatiaľ. Kým sa nevytiahnu nové, už pripravené vakcíny zo skladu?

Zároveň sa tým predíde údajnému „nenávistnému stigmatizovaniu“ LGBTQ+ komunity, ktorá je opičími kiahňami zasiahnutá predovšetkým. Zabijú sa dve (tri, či ešte viac?) muchy jednou ranou: všetci sa budú báť, nebude sa hovoriť, že si to prenášajú len homosexuáli, firmy zarobia, politici pookrejú…

Vírus, ktorý chorobu opičích kiahní spôsobuje, sa podľa zaručene serióznych a nedezinformačne panikáriacich mediálnych informácií, už šíri aj mimo endemických krajín, teda krajín s dlhodobým výskytom ochorenia. Na obzore je preto ďalší farmaceutický biznis a možno aj ďalšie uzamknutia. Ale pozor, nezabúdajme na varovania prezidenta Bidena ohľadom covidu! Ten neodišiel! Možno budeme musieť bojovať a „národne povstávať“ až na dvoch frontoch. Nezabúdajme tiež na PCR testy (už zaplatené z našich daní), ktoré ležia v skladoch a treba ich minúť.

Roche a jeho dcérska spoločnosť TIB Molbiol vyvinuli tri testovacie súpravy, ktoré sú určené na použitie výskumníkmi vo väčšine krajín celého sveta, uviedla firma do sídlom vo švajčiarskom meste Bazilej. Prvá testovacia súprava zisťuje vírusy širšieho rodu, nazývané ortopoxvírusy. Druhá súprava zisťuje iba vírusy opičích kiahní, tretia súprava odhaľuje oba súčasne.

Roche veľmi rýchlo vyvinul novú škálu testov, ktoré zisťujú vírus opičích kiahní a pomáhajú v sledovaní jeho šírenia a epidemiologickej situácie,“uviedol šéf diagnostiky vo firme Roche Thomas Schinecker. Tomu sa hovorí flexibilnosť a iniciatívnosť. Ako z príručky pre mladých manažérov. Kde sa len v tých koncernoch berie tá odvaha ísť do rizika finančnej straty, pokiaľ by sa vírus nešíril?

Diagnostické pomôcky sú rozhodujúce pri reagovaní a nakoniec aj zvládnutí nových výziev v oblasti verejného zdravia, pretože vďaka nim sa môžu rýchlejšie zaviesť opatrenia ako trasovanie a liečba,“ dodal Schinecker. Aha, zdá sa, že nás čakajú nové výzvy…

Firma Roche uviedla, že výskumné testovacie súpravy môžu stanoviť šírenie vírusu a pomôcť pri monitorovaní prípadných účinkov liečebných metód, vakcín a opatrení verejného zdravotníctva.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila, že k 22. máju jej bolo oficiálne nahlásených vyše 250 potvrdených a podozrivých prípadov zo 16 štátov mimo endemických krajín v západnej a strednej Afrike.

Ale prečo sú „potvrdené“ a „podozrivé“ prípady uvádzané pod jedným číslom? Aby sa nemuselo uvádzať, že potvrdených nie je až tak veľa? Vzniká nám nová, pokroková metodika určovania prípadov, ktorá napomohla zvýšiť počty už pri Covide-19? Nechajme sa prekvapiť, vždy môže byť horšie, ako doteraz.

BM

Zdroj: TASR, AFP, titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Trump obvinil Bidena a jeho progresívno-liberálnu kamarilu z prenasledovania katolíkov

Vatikán vo Francúzsku blokuje vysviacku piatich kňazov u Misionárov Božieho milosrdenstva. Dôvodom je tradičná liturgia

Potřeba víry a její zneužití

Hrob – kniha života