Bývalý volebný stratég Nixona a Reagana: „Za vraždou Kennedyho stáli viceprezident Johnson, CIA a tajná organizovaná skupina“ -

Bývalý volebný stratég Nixona a Reagana: „Za vraždou Kennedyho stáli viceprezident Johnson, CIA a tajná organizovaná skupina“


30. novembra 2023
  Krátke správy

Roger Stone, bývalý vysoký predstaviteľ Republikánskej strany a volebný stratég v úspešných kampaniach prezidentov Richarda Nixona a Ronalda Reagana, uviedol v rozhlasovej relácii, že sa mu sám prezident Nixon zdôveril s tým, kto stál za vraždou Kennedyho.

Ilustračný obrázok: prezident John F. Kennedy
zdroj: organizzazione-qualita.com

Roger Stone, ktorý mal vždy blízko k špičkám Republikánskej strany – vrátane tých, ktoré sa stali „najmocnejšími mužmi sveta“, napísal knihu s názvom „Muž, ktorý zabil Kennedyho“. Na jej obálke je podobizeň Kennedyho viceprezidenta a nasledovníka v prezidentskom úrade, Lyndona B. Johnsona. V rozhlasovej relácii sa pána Stona pýtali na to, kde berie istotu, že za vraždou Johna Fitzgeralda Kennedyho stála jeho pravá ruka. Autor odvetil, že mu to povedal sám prezident Richard Nixon, ktorému pomohol k víťazstvu vo voľbách. Stone:

Spýtal som sa to Nixona úplne otvorene… Povedal som mu: „Pán prezident, dovoľte mi položiť vám otázku: Kto skutočne zabil Kennedyho?“ Pozeral do svojho martini (a odpovedal): „Viete, Dallas.“ Povedal som: „Prepáčte, tomu som neporozumel.“ Na to mi odvetil, že to teda zoberieme z inej stránky (a pokračoval): „Lyndon i ja sme obaja chceli byť prezidentmi; rozdiel bol, že ja som kvôli tomu nebol ochotný zabíjať…

Stone reagoval aj na slová synovca prezidenta Kennedyho, Roberta Kennedyho mladšieho, ktorý sa chystá kandidovať v budúcoročných prezidentských voľbách ako nezávislý kandidát, i keď pôvodne chcel kandidovať v demokratických primárkách. Podľa Roberta stála za vraždou jeho strýka CIA. Pre médiá sa v máji vyjadril, že: „Dôkaz, že CIA bola zapletená do jeho vraždy a potom sa snažila všetko ututlať, je zdrvujúci“ (viac v krátkej správe: https://christianitas.sk/robert-kennedy-do-vrazdy-prezidenta-kennedyho-bola-zapletena-cia/). Autor a bývalý republikánsky stratég Robert Stone teda pokračoval:

Keď teda Robert Kennedy hovorí, že za tým stála CIA, nemýli sa. Keď dcéra Sama Jeana tvrdí, že za tým stála tajná organizovaná skupina, nemýli sa. Každý mal svoj záujem, ale Johnson mal svoj unikátny vzťah s každým.

V druhej polovici 60. rokov sa člen Demokratickej strany a prokurátor mesta New Orleans, Jim Garrison, rozhodol vyšetriť vraždu Johna Fitzgeralda Kennedyho najpoctivejšie, ako to len bude možné. V roku 1967 zatkol veľkopodnikateľa napojeného na CIA, Claya Shawa, ktorý sa mal stať prvou veľkou rybou odsúdenou za vraždu prezidenta, avšak porota Shawa oslobodila.

Prokurátor New Orleans pritom pred súdom predniesol tézu, podľa ktorej za celou akciou stál triumvirát zložený z viceprezidenta Lyndona Johnsona, predstaviteľov CIA a FBI a špičiek armády. Dôvodom mala byť Kennedyho snaha odvolať vojakov zo začínajúceho konfliktu vo Vietname, kým vyššie zmienení mali mať záujem na vypuknutí plnohodnotnej vojny. Prezident Johnson zvrátil Kennedyho rozhodnutie stiahnuť vojakov už 48 hodín po jeho smrti. Celý súdny proces i vyšetrovanie vedené Jimom Garrisonom boli podrobne zobrazené vo filme „JFK“ z roku 1991.

Iné teórie hovoria, že „establišment“ a „deep state“ mali mať záujem zbaviť sa Kennedyho z dôvodu, že prezident chcel zoštátniť FED – Americkú centrálnu banku –, ktorá je však v rukách niekoľkých mocných bankových dynastií.

Ale za zmienku stojí aj séria náhod medzi vraždami Kennedyho a Lincolna v roku 1865. Kennedy bol zvolený do Kongresu v roku 1946, Lincoln v roku 1846. Kennedy sa stal prezidentom v roku 1960, Lincoln v roku 1860. Ako však upozorňuje USA Today: „Ale je to len náhoda, že ich volebné roky delilo 100 rokov. Federálne voľby sa konajú iba v párnych rokoch.“ Viceprezidentmi obom boli muži menom Johnson (Andrew Johnson bol zvolený v roku 1865 po Lincolnovej vražde). Andrew Johnson sa tiež narodil v roku 1808, Lyndon Johnson v roku 1908. Z tohto pohľadu sa teda Kennedyho vražda javí aj ako akési okultno-numerologické teátro…

John Fitzgerald Kennedy, mimochodom prvý katolícky prezident USA, bol zavraždený 22. novembra 1963 počas svojej predvolebnej cesty v Dallase v štáte Texas. V tomto mesiaci je to teda 60 rokov od jeho úmrtia. Podľa médií až 90 percent Američanov neverí, že za jeho smrťou stál len osamelý strelec Lee Harwey Oswald.

MG

Zdroj: Vigilant Links, USA Today, titulný ilustračný obrázok, zdroj – organizzazione-qualita.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista