Biskup Schneider: „Katolicizmus je jediné pravé náboženstvo!“ -

Biskup Schneider: „Katolicizmus je jediné pravé náboženstvo!“


19. septembra 2022
  Krátke správy

Biskup Athanasius Schneider komentoval synkretické „medzináboženské“ stretnutie s pápežom Františkom, ktoré sa konalo v jeho diecéze. Hierarcha pripomenul úradujúcemu pápežovi miesto náboženstva zjaveného Ježišom Kristom medzi ostatnými falošnými vierami.

Zdroj: youtube.com

V rozhovore pre katolícku stanicu EWTN biskup Schneider zdôraznil, že katolicizmus „nie je jedným z mnohých náboženstiev“, ale „jediným pravým náboženstvom, ktoré Boh prikázal všetkým ľuďom vyznávať“.

Ide o reakciu na VII. kongres lídrov svetových a tradičných náboženstiev, ktorý vyvrcholil podpísaním deklarácie, v ktorej sa uvádza:

Všimli sme si, že pluralizmus, pokiaľ ide o rozdiely vo farbe pleti, pohlaví, rase, jazyku a kultúre, je prejavom Božej múdrosti vo stvorení. Náboženská rozmanitosť je povolená Bohom, a preto je akékoľvek nútenie k určitému náboženstvu a náboženskej doktríne neprijateľné.

Biskup Schneider v komentári k tejto diskusii pripomenul, že „neexistuje iná cesta k spáse než vyznávať katolícke náboženstvo.

Zatiaľ čo pápež František podporoval náboženský pluralizmus s vodcami falošných kultov, biskup Athanasius Schneider varoval, že takéto stretnutia spadajú do modelu „náboženského supermarketu“.

Je tam miesto pre každého a človek si tam môže vybrať čo chce. Ale Ježiš Kristus nie je v náboženskom supermarkete. On je jediný pravý Boh,“ zdôraznil kazašský hierarcha.

Biskup sa dôrazne postavil proti spájaniu Kristovej Cirkvi s falošnými náboženstvami, na čo slúžia tzv. medzináboženské stretnutia.

Pretože existuje len jedno pravé náboženstvo, ktoré vyznáva katolícka Cirkev, založená samotným Bohom, ktorý prikazuje všetkým ľuďom všetkých vierovyznaní, aby verili a prijali jeho Syna, Ježiša Krista, ktorý jediný je Spasiteľ,“ povedal.

MH

Zdroj: lifesitenews.com, ilustračná fotografia – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“