Bezák účinkuje v reklame: Čo na to KBS? -

Bezák účinkuje v reklame: Čo na to KBS?


20. februára 2023
  Krátke správy

Na Slovensku sme svedkami nevídanej veci. Duchovní, ba dokonca biskupi katolíckej Cirkvi vystupujú v reklamách. Najnovšie tak spravil Róbert Bezák, ktorý prepožičal svoje meno a tvár telekomunikačnému gigantu.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky / youtube.com

Módu účinkovania biskupov a kňazov v reklamách sme zaznamenali po prvýkrát počas masívnej očkovacej kampane a tento šok sme (nielen my) ešte stále nerozdýchali.

To však teraz nechajme radšej bokom.

Pretože najnovšia reklama, v ktorej účinkuje emeritný arcibiskup Róbert Bezák, pekne v koláriku, nás nielenže veľmi nemilo prekvapila, ale doslova vydesila.

Ak sa totiž taký vysoký predstaviteľ katolíckej Cirkvi, v (údajne) katolíckej krajine s (údajne) najkresťanskejšou vládou v našej novodobej histórii ukáže v kampani s názvom „Rešpekt“, ktorá podprahovo poukazuje na LGBT a ich agendu, ktorú tu chcú presadiť, nie je to v poriadku.

Ak sa katolícky biskup ukáže v spoločnej reklamnej kampani po boku dvoch známych lesbičiek, nie je to v poriadku.

Ak sa Róbert Bezák ukáže v reklame so ženou, ktorá opustila katolícku Cirkev a mala na krku obvinenia z hanobenia viery, nie je to v poriadku.

Ilustračný obrázok, zdroj: snímka obrazovky / youtube.com

Mrzí nás, že opäť raz na tieto veci musíme poukazovať my, laici.

O stanovisko sme požiadali KBS minulý týždeň a niekoľkokrát sme sa pripomenuli. Na ich odpoveď a vyjadrenie k tejto najnovšej aktivite slovenského katolíckeho arcibiskupa doteraz čakáme.

MM

Ilustračný obrazový fotomateriál, zdroj – snímky obrazovky / youtube.com

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“