Mimoriadna správa: Pápež František osobne odvolal texaského biskupa Josepha Stricklanda -

Mimoriadna správa: Pápež František osobne odvolal texaského biskupa Josepha Stricklanda

Matej Gavlák
11. novembra 2023
  Cirkev

Z Ameriky sa k nám postupne dostávajú správy o nečakanom odvolaní biskupa Josepha Stricklanda priamo pápežom Františkom. Zdá sa teda, že sme svedkami ďalšieho priameho a premysleného útoku na konzervatívne a tradicionalistické krídlo katolíckej Cirkvi zo strany jej modernistického pápeža.

Biskup Joseph Strickland
zdroj: youtube.com

Informácia o tom sa objavila priamo v dennom bulletine Svätej stolice, kde stojí jednoduchá správa:

Svätý Otec zbavil pastoračnej starostlivosti diecézy Tyler (USA) Jeho Excelenciu, Mons. Josepha Stricklanda a menoval biskupa Austinu Jeho Excelenciu Mons. Joea Vasquéza ako apoštolského administrátora uprázdnenej diecézy.

Biskup Strickland bol podľa predošlých správ formálne požiadaný o to, aby zo svojho úrady odstúpil sám, čo však odmietol, keďže mu mandát udelil ešte pápež Benedikt XVI. Vo viacerých správach však jedným dychom dodal, že ak ho súčasný pápež odvolá, rozhodnutie prijme. Pápež František si teda zjavne veľa času nedával a jedného z najrešpektovanejších a najmilovanejších biskupov konzervatívneho krídla katolíckej Cirkvi odvolal ešte pred koncom tohto cirkevného roka (ktorý končí na konci novembra).

Biskup Strickland sa zúčastnil aj na nedávnej konferencii Rímske fórum života, kde s ním nakrútila exkluzívny rozhovor naša kolegyňa Anna Kulanová. Reportáž vám prinesieme na obrazovky už čoskoro.

Záber z rozhovoru redaktorky Fatima TV Nadácie Slovakia Christiana, A. Kulanovej s Jeho Excelenciou, biskupom J. Stricklandom na konferencii Rímske fórum života
zdroj: T2.sk, Tóno Kulan / archív Christianitas.sk

Na správu začínajú pomaly reagovať aj zahraničné médiá. LifeSiteNews pripomína, že už minulý rok František odvolal iného významného konzervatívneho biskupa, Mons. Daniela Fernándeza Torresa, a to bez očividného dôvodu či následného vysvetlenia. Mons. Torres sa dostal v USA do „svetiel reflektorov“ kvôli svojej kritike vládnej vakcinačnej politiky v čase covidu. O 65-ročnom biskupovi Stricklandovi portál píše „ako o dobre známom svojou jednoznačnou obhajobou katolíckeho učenia“, ktoré je dnes však „často zmätočné pápežovými vyhláseniami a posolstvami“.

Zdroj: youtube.com / LifeSiteNews

New York Times pripomína, že biskup Strickland „už roky kritizuje pápeža a jeho poradcov za to, že podľa jeho názoru oslabujú základné učenie Cirkvi o sociálnych a teologických otázkach vrátane sv. prijímania, rozvodu, potratov a manželstiev osôb rovnakého pohlavia“. Dodáva tiež, že je u časti amerických katolíkov veľmi populárny a že má aj vlastný rozhlasový program. Denník pokračuje:

Teraz je (biskup Strickland) v centre toho, čo sa formuje ako nezvyčajne osobný a eskalujúci konflikt medzi pápežom Františkom a americkými konzervatívcami…

Agentúra AP uvádza:

Pápež František v sobotu nasilu odstránil zo svojho úradu biskupa Tyleru v Texase, konzervatívca aktívneho na sociálnych sieťach, ktorý je neľútostným kritikom pontifika a niektorých jeho priorít.

Liberálne krídlo Cirkvi, ktoré je na Západe nazývané „Team Francis“ – „Františkov tím“ – opäť udiera v plnej sile vo svojej zbesilej honbe za únosom Kristovej Cirkvi a jej pretvorením na akúsi enviro-ľudskoprávno-globalistickú korporáciu. Pápež František a jeho „poradcovia“ však zabúdajú, že to Kristus je Ženíchom Cirkvi…

Zdroj: LifeSiteNews, New York Times, AP


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.