Vojna na Ukrajine nie je pre genderovú revolúciu prekážkou -

Vojna na Ukrajine nie je pre genderovú revolúciu prekážkou


5. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Vojna na Ukrajine odvrátila pozornosť verejnosti od iných problémov, ktoré sužujú krajinu. Hovoríme o revolúcii – genderovej, morálnej, svetonázorovej. Komunita LGBT+ vojnu ignoruje a chce zmeniť krajinu podľa vlastných predstáv.

Podľa Wojciecha Golonku, publicistu časopisu Do Rzeczy a prezidenta Európskeho inštitútu kultúrneho dedičstva Andegavenum, hmatateľným prejavom pokračujúcej revolúcie na Ukrajine je nepochybne petícia predložená prezidentovi krajiny o legalizácii tzv. manželstiev osôb rovnakého pohlavia. Táto požiadavka je motivovaná údajnou starostlivosťou o partnerov v čase vojny. Ide však o zrovnoprávnenie genderových partnerstiev s ústavou chráneným manželstvom na Ukrajine, ktoré je definované ako zväzok muža a ženy.

Ako poznamenal Wojciech Golonka, zdá sa, že je to skôr Západ, kto prejavuje veľké obavy z morálnej revolúcie na Ukrajine. „Je to pravdepodobne prvá vojna, v ktorej sa objavuje západný reportér a informuje o situácii homosexuálov bojujúcich na fronte a opisuje ich obavy. Videl som takúto reportáž. Podstatou bolo, že tam je homosexuálny pár a jeden z nich má obavy, že ak zomrie, jeho matka ho pochová kresťansky a jeho partner ho nebude môcť pochovať ako ateista, pretože taký je zákon. Preto by chceli zmeniť zákon. Nemyslia si, že ukrajinské médiá takéto otázky zverejňujú. Agentúra Reuters mu robí reklamu.

V anglicky a francúzsky hovoriacich médiách sa tiež objavilo veľa správ o pároch rovnakého pohlavia, ktoré z nejakého dôvodu uviazli na Ukrajine a odišli tam… kúpiť si dieťa, počaté z náhradného materstva.

Dôležité je tiež pripomenúť, že Ukrajina je postsovietska krajina, v ktorej už prebehla revolúcia v oblasti obyčajov, pokiaľ ide o tovar a hodnoty. Tým boli zničené spoločenské vrstvy, ktoré mohli byť nejakým spôsobom zakorenené v tradičnom poriadku.

Máme tu teda postsovietsky národ, v ktorom obroda kresťanstva za posledných približne 30 rokov nemala široký účinok. A nezabúdajme, že globalisti pracovali aj na Ukrajine a budovali „otvorenú spoločnosť“. To zasa nie je nič iné ako budovanie „ľudských práv“ spočívajúce v plnom akceptovaní rodovej agendy.

Okrem iného ide o „ľudské práva“ chápané ako právo „manželstva pre všetkých“. To sa nechápe ako právo, že každý môže uzavrieť manželstvo (ako zväzok medzi mužom a ženou), ale že každý môže vstúpiť do erotického vzťahu, ktorý sa mu páči, a nazvať ho manželstvom. A to sa, žiaľ, v súčasnosti deje,“ zdôraznil redaktor.

Myslím si, že to neslúži ukrajinskej veci, pretože konzervatívna časť sveta sa na niečo také pozerá s odporom. Tiež mám podozrenie, že nemálo vojakov nesníva o tom, žeby zomreli za „dúhovú Ukrajinu“. A, bohužiaľ, existujú vyhlásenia, že obnova Ukrajiny sa bude riadiť siedmimi zásadami, medzi ktorými je aj rodová rovnosť a inkluzívnosť. To znamená, že budúca Ukrajina bude nielen „zelená“, ale aj „dúhová“. Myslím si, že to musí byť bolestivé pre ľudí, ktorí v súčasnosti riskujú svoje životy v zákopoch, ktorí sú kresťania a nevedia si predstaviť, že by ich krajinu ovládla revolúcia,“ dodal.

Žiaľ, to, čo dnes západné sily chcú pre Ukrajinu, nachádza pochopenie u kyjevských úradov.

MH

Zdroj: pch24.pl, titulný ilustračný obrázok – picpedia.org/wikimedia commons, koláž Christianitas.sk


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry