Vo viedenskej katedrále bude na Veľkú noc nad oltárom vystavené dielo autora rúhavých obrazov! Urážanie kresťanstva – najobľúbenejší šport? -

Vo viedenskej katedrále bude na Veľkú noc nad oltárom vystavené dielo autora rúhavých obrazov! Urážanie kresťanstva – najobľúbenejší šport?


9. februára 2024
  Krátke správy

Pokiaľ dnes chcete zožať v umeleckom a kultúrnom prostredí náležité ovácie, stačí veľmi málo. Vezmete tému z kresťanskej ikonografie, posuniete ju do blasfemickej polohy a úspech (mediálny) je zaručený. Kopnúť si do kresťanov je dnes prejavom dobrého vkusu všetkých kaviarenských ohrievačov stoličiek. Riziko je minimálne, peniaze sú dostupné, na rozdiel od moslimov kresťania nehádžu bomby ani neodrezávajú hlavy, liberálny štát a globalistická mafia sú na strane súdruha umelca, tak čoho sa báť, že?

Gottfried Helnwein, Life Ball 2013
zdroj: wikimedia commons

No a v snahe zapáčiť sa aktuálnym kultutrégrom nezaostávajú ani niektorí pastieri katolíckej Cirkvi. Najmä rakúski preláti majú v tomto smere výrazný náskok pred zvyškom kontinentu. Ich iniciatíva v tomto smere by vydala na dlhý zoznam. Spomeňme len tie najvýdatnejšie akcie:

1. Vystúpenie transsexuála hovoriaceho si Conchita Würst počas vianočných sviatkov vo viedenskej katedrále:

2. Vystavenie fotografie prasačieho srdca v kondóme, ako oltárny obraz. Paródia na Božské Srdce!!!:

https://christianitas.sk/rakusky-biskup-gletter-obhajuje-umelecke-dielo-v-innsbruckom-kostole-prasacie-srdce-v-kondome/

3. Zavesenie fotografie nahého transsexuála nad oltár:

https://christianitas.sk/rakusky-biskup-vyvesil-nad-hlavnym-oltarom-transparent-s-nahym-trans-aktivistom/

4. Rúhavá výstava Alfreda Hrdlicku s Ježišom a apoštolmi ako homosexuálmi pri Poslednej večeri:

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/1584238/Outrage-over-Alfred-Hrdlickas-gay-Jesus.html

5. Trvalá inštalácia ohavnej sochy od Alfreda Hrdlicku priamo v katedrále:

https://www.geschichtewiki.wien.gv.at/Skulptur_Sr._Maria_Restituta

A tak by sa dalo pokračovať, zrejme až do úmoru, pretože Rakúsko je hojne obdarené pokrokovými kňazmi i veriacimi, ktorí zrejme cítia nutkavú potrebu dokazovať svojim globálnym mentorom svoju pokrokovosť.

Najnovšie si prichystali pre viedenských veriacich inštaláciu od známeho blasfemického „umelca“ Gottfrieda Helnweina, ktorý sa okrem iného preslávil umeleckou fotografickou kompozíciou, na ktorej je zobrazená sediaca Panna Mária v štýle Botticeliho obrazov, ktorá drží na kolenách malého stojaceho chlapca – Hitlera (ako potvrdzujú umeleckí odborníci) a okolo nej stoja príslušníci nacistickej organizácie SS. Chlapček – blasfemická paródia na Ježiša – má vlasy učesané ako „fírer“ a má naštylizovaný jeho dominantný diktátorský postoj. Suma summarum, myšlienka je zrejmá: kresťanstvo, Ježiš Kristus a Panna Mária sú duchovným zdrojom nacizmu!!! Obraz príznačne nesie rúhavý názov Epifánia, čiže paroduje Klaňanie sa troch kráľov! Fakt, že ide o malého Hitlera, dokonca s uspokojením konštatuje katolícky (!) portál Katholisch.at.

https://www.albertina.at/en/exhibitions/gottfried-helnwein-23/

No a na túto Veľkú noc si Helnwein, za výdatnej pomoci kléru, pripravil pre veriacich niečo špeciálne. Jeho kreácia bude inštalovaná od Popolcovej stredy a potrvá až do Zoslania Ducha Svätého. Informuje nás o tom portál Katholisch.at, pričom podrobne opisuje vizuál tejto umeleckej atrakcie. Obrázky ešte nie sú k dispozícii, pretože pôjde zrejme v predstavách miestneho kléru o nesmierne umelecké „úberašunk“.

Katedrálny kňaz Toni Faber všetkých, ktorí by chceli nazrieť do majstrovej tvorivej kuchyne pozýva na tlačovú konferenciu s Gottfriedom Helnweinom, ktorá sa bude konať 13. februára. Výrobu diela hradí kňaz a rôzni (bližšie nešpecifikovaní) sponzori.

Najnovšia kreácia sa zameriava na známe Turínske plátno. Majster ho však značne vylepšil:

Kompletný motív Turínskeho plátna, ktorý už 25 rokov zdobí svätostánok kostola vo Viedenskom Novom Meste, „je akoby rozpoltený“, uvádza sa vo vyhlásení.

Počas pôstneho obdobia bude „tvár Ježiša z Turínskeho plátna obrátená nadol“, čiže nad oltárom sa bude počas celého pôstu týčiť Kristova hlava, ako sa hovorí „hore nohami“.

Tak to bude zrejme nesmierne podnetné pre rozjímanie prostých veriacich. Pre mysle neosvietené zvyčajnými kunsthistorickými floskulami, sa tak pri kľačaní pred oltárom naskytne tento pohľad: deštruované Turínske plátno a hlava Pána Ježiša otočená o 180 stupňov. Čo asi každej, postprocesuálnymi a dekonštruktivistickými analýzami umenia nezaťaženej mysli môže napadnúť? Kto asi tak otáča kresťanské symboly hore nohami, aby ich potupil?

Fotografia umelca, ktorú prikladáme, ukazuje tohto tajtrlíka v štylizovanej rockovo-heavymetalovej, kvázi satanistickej šatke a – ako ukazuje do kamery satanistický pozdrav. Skrátka, ten pravý človek na svojom mieste, ktorý trošku rozvíri tie stojaté vody katolíckeho močiara, že?

No ale to bude zrejme všetko len taká naša kresťanská paranoja. Veď ktože by už chcel dnes urážať kresťanstvo a kresťanov, však? Nič také žiadnemu umelcovi určite ani len nenapadne.

BM

Zdroj: Katholisch.at, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti