Rakúsky biskup Gletter obhajuje „umelecké dielo“ v innsbruckom kostole – prasacie srdce v kondóme!!! -

Rakúsky biskup Gletter obhajuje „umelecké dielo“ v innsbruckom kostole – prasacie srdce v kondóme!!!


9. marca 2023
  Krátke správy

Je neuveriteľné, kam až sa prepracovala Cirkev v Európe. Rakúsky portál Kath.net priniesol šokujúcu správu (spolu s fotografiou: https://www.kath.net/news/81009) o iniciatíve diecézneho biskupa z Innsbrucku Hermanna Glettera, ktorí povolil a napriek kritike obhajuje vystavenie poburujúceho „umeleckého diela“ v innsbruckom nemocničnom kostole. Priamo nad barokovým oltárom je umiestnený obraz v ráme, na ktorom je fotografia prasacieho srdca zasunutého do kondómu!!!

Innsbrucký diecézny biskup Hermann Gletter
zdroj: wikimedia commons

Biskup Gletter reagoval na vlnu pobúrenia tak, že vystavené dielo obhajoval a odpor veriacich k vystavenému artefaktu bagatelizoval. Redakcia Kath.net píše, že má biskupovu odpoveď k dispozícii.

V nej biskup ubezpečuje, že „samozrejme nejde o obraz Najsvätejšieho Srdca“, čím zrejme myslel paródiu na obraz Najsvätejšieho Srdca, ktorú vo vystavenom diele pravdepodobne pobúrení veriaci videli. Toto biskupovo ubezpečenie však naráža na základnú otázku: Čo to teda vlastne má byť?

Z pohľadu znalcov myslenia súčasných avantgardných „umelcov“ sa totiž paródia a urážka Najsvätejšieho Srdca ponúka ako prvá. Určite by si niečo také nedali ujsť. To, že je na plátne srdce z prasaťa, je prvá časť blasfémie a to, že je v kondóme je zjavná narážka na „tmárstvo“ katolíckej sexuálnej morálky.

Biskup Gletter ospravedlňuje svoj postoj tým, že je to „pokus o dialóg so súčasným umením“. Upozornil na to, že tieto inštalácie sú „len“ v troch kostoloch, pričom diecéza ich má 300.

Ohľadom negatívnych reakcií veriacich sa biskup Gletter ohradil tvrdením, že naopak „obdržal mnoho pozitívnej spätnej väzby“, od ľudí, ktorým sa toto „umenie“ páči. Podľa Kath.net však nedokázal poskytnúť žiaden dôkaz o tejto priaznivej reakcii.

Biskup následne odmietol akúkoľvek ďalšiu komunikáciu s redakciou portálu Kath.net, vzhľadom na to, že práve ona uverejnila fotografie interiéru kostola a dodal, že „táto platforma informuje manipulatívnym a poburujúcim spôsobom.

Takže vlastne všetko je inak: poburujúce nie je bravčové srdce v kondóme uprostred kostola, ale tí, ktorí o tom informujú a nepáči sa im to. Zaujímavé…

Biskup Gletter sa už v minulosti preslávil ako obhajca LGBT propagandy a podporil tiež požehnávanie homosexuálnych párov. Písali sme o tom na portáli Christianitas.sk ešte v roku 2021: http://christianitas.sk/rakuska-dieceza-sa-pripojila-k-lgbt-kampani-knazi-su-pripraveni-prijat-nove-poznatky/

BM

Zdroj: Kath.net, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak