V Španielsku začne oddnes genderová cenzúra reklám na detské hračky -

V Španielsku začne oddnes genderová cenzúra reklám na detské hračky


1. decembra 2022
  Krátke správy

Španielsko opäť ukazuje, že jeho tmárske duchovné dedičstvo je už minulosťou a čo viac, radí sa do jedného šíku s tými najpokrokovejšími. A nie je to po prvýkrát. Už pred rokom 2010 ohromil európsku verejnosť španielsky ľavicový premiér Zapatero požiadavkou, aby bola opiciam v zoologických záhradách priznaná určitá časť ľudských práv.

Ilustračný obrázok, zdroj: youtube.com

Odvtedy vykonalo Španielsko kus pokrokovej práce a tak sa teraz môže pochváliť, že oddnes v jeho priemysle a obchode s detskými hračkami začne platiť nový etický kódex, ktorý má výrobcov hračiek pre deti odradiť od toho, aby vo svojich reklamných kampaniach používali rodové stereotypy, ako je napríklad zobrazovanie dievčat s bábikami a chlapcov s figúrkami akčných hrdinov. Správu priniesla agentúra AP.

Španielska vláda v stredu uviedla, že nový „samoregulačný kódex“ nabáda firmy, aby používali len takú reklamu, ktorá vytvára obraz pluralizmu a rovnosti bez stereotypov. Ako vyzerá „samoregulácia“ v neomarxistickej podobe, to vysvetlila španielska vláda vzápätí:

Charakterizovanie dievčat rodovými stereotypmi bude zakázané. Vyhneme sa výlučnému spájaniu dievčat s hračkami súvisiacimi so starostlivosťou o domácnosť a deti či kozmetikou, ako aj spájaniu chlapcov s akčnými, športovými či technickými hračkami.“

Aha, takže slovo „zákaz“ zrejme najnovšie vydanie španielskeho výkladového slovníka interpretuje ako „samoreguláciu“. Zaujímavé…

Hračky budú aj dúhovejšie. Výrobcovia po novom nebudú používať ružovú farbu na označenie hračiek pre dievčatá a modrú na hračkách pre chlapcov. Podobné legislatívne inovácie vo vzťahu k detským hračkám boli prijaté aj v iných štátoch Európskej únie. Otázne je, ako bude vyriešená otázka 70 a viac pohlaví? Budú pre každé pohlavie špeciálne hračky so špeciálnym farebným označením?

Na Slovensku už bojovníci za inkluzívnosť a pokrok vedia, že práve v hračkárskych obchodoch sa môžu ukrývať tí najškodlivejší dezinformátori a konšpirátori. Takí, ako hovorievali aj súdruhovia v 50. rokoch 20. storočia, čo sa neštítia v boji s pokrokom ničoho. Preto progresívni občania Slovenska s láskou, úctou a nádejou hľadia na bratský španielsky ľud, ktorý zdvihol dúhovú zástavu pokroku vysoko nad priemer.

Nový španielsky kódex aktualizuje ten predchádzajúci, už zastaralý z roku 2005. Týka sa reklamy zameranej na deti do 15 rokov, pričom dôraz kladie na vekovú kategóriu od siedmich rokov. Čo však deti do siedmeho roku? Nemajú právo na inkluzívnosť? Určite áno a súdruhovia už určite majú niečo pekné vymyslené aj pre ne.

Nám len zostáva modliť sa, aby podobné inovácie neprekročili Pyreneje a neputovali ku Karpatom.

BM

Zdroj: AP, TASR, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2