V nedeľu si môže Taliansko zvoliť za premiérku ženu, ktorá sa prezentuje ako „katolícka matka“ -

V nedeľu si môže Taliansko zvoliť za premiérku ženu, ktorá sa prezentuje ako „katolícka matka“


23. septembra 2022
  Krátke správy

V nedeľu sa v Taliansku uskutočnia Európou ostro sledované voľby, po ktorých sa na čelo môže dostať žena, ktorá sa v kampani a na verejnosti prezentuje ako „kresťanská“, či „katolícka matka“.

Reč je o 45-ročnej političke z Ríma, Giorgii Meloniovej, ktorej strana Bratia Talianska (Fratelli d’Italia) má podľa posledných predvolebných odhadov oproti svojim súperom značný náskok.

Zdroj: wired.it

Giorgiine vyhlásenie počas prejavu v Ríme, ktoré sa stalo široko zdieľaným, znelo: „Ja som Giorgia; som žena; som matka; som Talianka; som kresťanka.“ Meloniová sa už od svojich 15 rokov pohybuje v konzervatívnych politických kruhoch. Začínala v robotníckej štvrti v Ríme a potom, ako 29-ročná, ako členka talianskej Poslaneckej snemovne.

Keď ju premiér Silvio Berlusconi v roku 2008 vymenoval za ministerku mládeže, stala sa najmladšou osobou v talianskej histórii, ktorá zastávala nejakú funkciu vo vládnom kabinete.

Dnes vedie Berlusconi stranu Taliansko vpred (Forza Italia), jednu z dvoch stredopravých strán kandidujúcich v koalícii s FdI. Druhou je Lega (Liga), ktorú vedie Matteo Salvini.

Nedávne prieskumy ukazujú Fratelli d’Italia na úrovni 25 %, Ligu s 13 % a Forzu Italia na úrovni 7 %. Tieto tri strany sa dohodli, že ak ich koalícia zvíťazí v hlasovaní 25. septembra, vyberie budúceho premiéra tá na prvom mieste.

Giorgina Meloniová na konzervatívnej konferencii na Floride prednedávnom uviedla:

Všetko, za čobojujeme, je napádané… Naša vlastná sloboda je napadnutá. Suverenita nášho národa je napadnutá. Blahobyt národa a blahobyt našich rodín je ohrozený. Vzdelávanie našich detí je pod útokom.

A pokračovala:

Je to rovnaké na celom svete. Takzvaní progresívni využívajú silu svojich mainstreamových médií. Chcú pravicu na vôdzke, vycvičenú ako opica. Nebudeme súčasťou ich vnútorných kruhov. Uprednostňujeme verejné námestia. Sme na strane ľudí.“

Vlani vyšla talianskej političke a možnej budúcej premiérke krajiny autobiografická kniha s názvom Ja som Giorgina: moje korene, moje myšlienky, v ktorej okrem iného uviedla, že bola nadšenou podporovateľkou pápeža sv. Jána Pavla II. „Bol najväčším pápežom modernej doby a najväčším štátnikom 20. storočia,“ uvádza Giorgina vo svojej knihe. Vyjadrila sa však aj k pápežovi Františkovi: „I keď som katolíčka a nikdy som si nedovolila kritizovať pápeža, musím sa priznať, že pápežovi Františkovi nie vždy rozumiem… Niekedy sa cítim ako stratená ovečka a dúfam, že jedného dňa budem mať tú česť s ním hovoriť, pretože som si istá, že jeho veľké oči a jeho priame slová môžu dať význam veciam, ktorým dosiaľ nerozumiem.“

MG

Zdroj: National Catholic Register, ilustračný obrázok – wired.it


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Z Kázní sv. farára z Arsu: O nehodnom svätom prijímaní

Verejný činiteľ – hulvát alebo vzor správania?

Spor ohľadom uctievania svätých obrazov a II. nicejský koncil

Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu