V Kanade prepukla pandémia eutanázie. Až 16 000 prípadov v roku 2023! -

V Kanade prepukla pandémia eutanázie. Až 16 000 prípadov v roku 2023!


7. februára 2024
  Krátke správy

Podľa Alexa Schadenberga, vedúceho organizácie Koalície pre prevenciu eutanázie minulý rok zomrelo v dôsledku eutanázie alebo asistovanej samovraždy asi 16 000 Kanaďanov. Predseda medzinárodnej prolife organizácie uviedol analyzované údaje z provincií Québec, Ontário a Alberta. Na ich základe vypočítal, že v roku 2023 sa smrtiace pseudo-lekárske postupy mohli uplatniť na 16 000 ľuďoch. Od legalizácie eutanázie v júni 2016 by sa tak počet obetí zvýšil až na 60 000.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Ôsma výročná správa Komisie pre starostlivosť o koniec života v Québecu hovorí, že od 1. apríla 2022 do 31. marca 2023 došlo k 5 211 úmrtiam spôsobeným „eutanáziou“. Toto číslo svedčí o zreteľnom zvýšení v porovnaní s predchádzajúcim zodpovedajúcim obdobím, keď bolo zaznamenaných 3 663 úmrtí. Najviac eutanázii sa uskutočnilo v Québecu – mesto teda drží hanebný rekord. Až 15 percent ľudí zabitých týmto spôsobom však netrpelo smrteľnými chorobami.

Podľa štatistík úradu hlavného koronera (súdneho úradníka pre určenie príčiny smrti) v Ontáriu znamená 4 641 úmrtí spôsobených eutanáziou nárast o 18 percent v porovnaní s 3 934 úmrtiami zaznamenanými v roku 2022. Rovnaký prípad bol aj v Alberte. Nariadenia odlišujú tzv. eutanáziu od asistovanej samovraždy. V prvom prípade je páchateľom „lekár alebo zdravotná sestra/brat“, ktorí obeti injekčne podajú smrtiaci koktail s jedom, zvyčajne na žiadosť pacienta. Asistovanú samovraždu vykonáva sám pacient, ktorý „osobne požije predom pripravenú smrteľnú dávku určeného prostriedku“.

Ako píše Alex Schadenberg, kanadské úrady plánujú od marca rozšíriť právny rozsah eutanázie na ľudí postihnutých duševnými chorobami. Len pripomíname, že po II. svetovej vojne súdili nacistických lekárov, ktorí uskutočňovali eutanáziu na pacientoch s duševnými poruchami a chorobami. Kvôli negatívnemu postoju obyvateľov Kanady nakoniec kanadský minister zdravotníctva Mark Holland odložil spustenie projektu eutanázie osôb s duševnými poruchami na začiatok marca 2027.

BK

Zdroj: PCh24, titulný ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista