USA: Propotratoví aktivisti sa vyhrážajú katolíkom, že ich postrieľajú -

USA: Propotratoví aktivisti sa vyhrážajú katolíkom, že ich postrieľajú


5. decembra 2022
  Krátke správy

Stredisko katolíckeho kampusu na Nebraskej univerzite dostalo v sobotu ráno vyhrážky zabitím. Vyhrážky boli podpísané pseudonymom „Jane’s Revenge“ (Janina pomsta), čo je bežný alias využívaný propotratovými aktivistami. V texte listu, ktorý sa nachádzal pripevnený na dverách oratória, sa píše:

Ak nám bude v Belleuve odobraté právo na potrat, v dôsledku prípadného úspechu snahy o schválenie zákazu potratov, vystrieľame vaše Newmanovo centrum našimi novými automatickými puškami AR14.
S pozdravom
Jane’s Revenge

Vyhrážka uvádzala aj adresu univerzitného katolíckeho kňaza, otca Daniela Andrewsa, správcu Oratória sv. Jána Pavla II. v Newmanovom univerzitnom centre.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

Kristian Hawkins, prezident študentského hnutia proti potratom s názvom Študenti za život, medializoval vyhrážku na sociálnych sieťach. Televízia KETV.com dala túto vyhrážku do súvislosti s konferenciou o „politickom vodcovstve“, ktorú usporiadali Študenti za život počas pondelka v Newmanovom centre. Na konferenciu prišli proti-potratoví aktivisti z celého štátu, aby sa dohodli, ako usporiadať kampaň za zatvorenie kliník vykonávajúcich umelé potraty.

Centrum vydalo vyhlásenie: „Dnes ráno sa na dverách Oratória sv. Jána Pavla II. v Newmanovom centre našiel výhražný odkaz. Autor listu tvrdí, že ide o „Jane’s Revange“.“

Otec Andrews označil vyhrážku za „znepokojujúcu a nešťastnú“. Dodal však, že „obyvateľov a farníkov, upriamených na Krista, to nezastraší“. Uviedol, že sú vďační za rýchlu reakciu polície.

Kristian Hawkins, predseda Študentov za život, verejne vyzval Bidenovu administratívu, aby zakročila proti „propotratovým teroristickým skupinám“:

Ak bude generálny prokurátor Merrick Garland naďalej odmietať konať na ochranu mierumilovných aktivistov proti potratom, proti teroristickým skupinám podporujúcim potraty, tak smerujeme k tragédii. Je to smutné, ale včerajšie štvavé komentáre lídrov ako Hillary Clintonová, ktorí prirovnávali bojovníkov za život k Talibanu, sú názorným príkladom otrávenej politickej klímy, ktorú zámerne podporujú obchodníci s potratmi a ich spojenci. Bidenova administratíva vytvára predpoklady pre vražedné násilie voči bojovníkom za život, popri tom ako podporuje násilie voči ľuďom v materniciach.“

Univerzita uviedla, že úrad okresného šerifa v Douglase a policajné oddelenie v Omahe spolupracujú na vyšetrovaní hrozby.

Podobné vyhrážky, fyzické útoky proti kresťanským odporcom potratov, mediálny, sociálny a policajný teror voči nim, sú bežnou súčasťou boja extrémistickej liberálnej ľavice v USA. Tá sa stala od zvolenia Joea Bidena za prezidenta integrálnou súčasťou americkej politickej reality, už predtým zradikalizovanej hnutím BLM a pandemickým šikanovaním obyvateľstva.

Tento trend jasne vyvracia mýty šírené aj na Slovensku o katolíkoch zodpovedných za násilné trestné činy. Sú to predovšetkým ateisti, kto neváha v rámci presadzovania svojich názorov okamžite myslieť na zabíjanie a zbrane.

BM

Zdroj: Catholic News Agency, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2