Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
24. septembra 2022
  Politika Spoločnosť

Kto protestuje proti vláde, ten je dezolát. Kto je najvyšší z delegácie, ten je prezident. Kto sa bojí vojny, ten uteká nielen z Ukrajiny, ale aj z Ruska. Kto chce ušetriť na energiách, mal by sedieť doma. Nelogické? Áno, vieme, ale štát vám to určite nejako vysvetlí. Vitajte v krajine, kde už onedlho môže byť vodka lacnejšia ako voda.

Vodka a víno lacnejšie ako voda

Šéf parlamentu predstúpil pred národ s teóriou, že vodka a víno môžu byť už onedlho lacnejšie ako voda. Je nám jasné, že mnohí Slováci sa po týchto slovách Borisa Kollára veľmi potešili, ale situácia je už naozaj vážna a ak štát konečne nezasiahne, máme problém. „Ľudia nebudú vedieť platiť ani elektrinu, ani plyn, ani vodu. Podniky sa zrútia, a teda celé hospodárstvo aj ekonomika štátu,“ uviedol Kollár s tým, že naša vláda vraj pripravila nejaké nové zákony a vraj sa s tým niečo bude robiť. Snáď to do tohtoročnej zimy stihnú.

Štát musí čo najskôr zastropovať ceny energií, aj keby mal pri tom využžiť neštandardné postupy. Po stretnutí s predstaviteľmi Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti (ZVS) v Nitre to vo ššvrtok povedal predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina).
Zdroj: TASR – Henrich Miškovič

Štát verzus Penta: 0:1

Tak ako sme to predpovedali, štát sa musí ospravedlniť Jaroslavovi Haščákovi z Penty. Niežeby sme si robili o slovenských finančníkoch nejaké ilúzie, ale show, ktorú štát predviedol pri jeho zatýkaní bola skutočne hodná Igora Matoviča. Útok desiatok členov protiteroristického komanda na administratívnu budovu, vydesené sekretárky, televízne kamery – štát okázalo demonštroval, že aj najbohatší ľudia Slovenska sa musia mať na pozore.

Vláda očakávala potlesk voličov a strmý rast percent popularity. Už v tom čase sa však ozvalo zopár právnikov s tým, že takto sa to nerobí a toto neskončí dobre. A veru neskončilo. Štát sa musel Haščákovi za nezákonné rozhodnutia a postupy, na základe ktorých bol zadržaný, obvinený a vzatý do väzby – ospravedlniť. Buďme radi, že od nás, daňových poplatníkov, k tomu nechcel aj miliónové odškodné.

Vypni Markízu, otvor knihu

Kto protestuje proti vláde? Dezoláti. Televízia Markíza urazila niekoľko tisíc ľudí, ktorí v utorok v hlavnom meste protestovali proti cenám energií, zdražovaniu a dožadovali sa predčasných volieb. Protesty boli podľa správ pokojné, ale aj napriek tomu o nich Markíza informovala s titulkom – Dezoláti v uliciach.

Zdroj: snímka obrazovky TV Markíza

Ak ste na proteste boli, a boli ste tam preto, lebo už nezvládate platiť účty – tak viete, akú televíziu už nikdy nemáte sledovať. Markíza sa síce neskôr ospravedlnila, ale faktom je, že nejaký redaktor tento titulok navrhol, editor odkontroloval a vedúci vydania schválil. Nezabudnite na to, čo si o vás táto televízia myslí, keď vám azda niekedy napadne sledovať Farmu alebo nejakú inú televíznu stoku.

Kto je prezidentom Slovenska?

Zuzana Čaputová, ktorú liberálne médiá pravidelne pripomínajú ako jednu zo 100 najvplyvnejších žien sveta podľa rebríčka amerického periodika Forbes, zažila nepríjemné prekvapenie. Ani jej vplyv totiž nedokázal prekryť fakt, že prestížna spravodajská agentúra AP označila za prezidenta Slovenskej republiky Juraja Rizmana, s ktorým momentálne žije. Fotografiu aj so sprievodným textom následne prebrali agentúry celého sveta a o medzinárodnú hanbu bolo postarané.

Opäť všetko zavrieme?

Rastie nám jedna z najhlúpejších generácií v histórii. Po tom, čo naše deti sedeli počas nekonečnej pandémie doma a „učili“ sa z monitorov, im hrozí, že pre vysoké ceny energií budú sedieť doma aj tento rok, pretože školy nebudú mať na kúrenie. Tak najmúdrejšie riešenie je nechať ich opäť doma, nech sa o ne starajú rodičia.

A rodičia by nakoniec mohli byť doma tiež, pretože pre vysoké ceny energií sa už vážne hovorí o tom, že lepšie bude poslať ľudí na „home office“. Aby náklady na energie znášali radšej oni ako štát.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Čo nové na fronte?

Mobilizácia. Vyhlásil ju ruský prezident Putin a bude sa týkať približne 300 000 záložníkov. Okamžite po tejto správe letenky z Moskvy do sveta zdraželi niekoľkonásobne a aj tak sa vypredávali – rýchlosťou blesku. Tí, ktorí na letenky nemajú, zas okamžite začali zisťovať, ako sa dá čo najrýchlejšie opustiť Rusko. Nuž, do vojny sa nechce ísť nikomu. Zvlášť, keď Rusi opakujú to, čo u nás nikto počúvať nechce: „Rusko na Ukrajine nebojuje ani tak proti Ukrajine, ako proti kolektívnemu Západu.“

Ak chcete vedieť, ako táto vojna skončí, tak budúcnosť pozná šéf slovenskej diplomacie, nový minister Rastislav Káčer, ktorý nadšene vyhlásil, že Rusko vojnu na Ukrajine prehrá a my budeme naďalej Kyjevu pomáhať.

Titulný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Seriál o spovedi a sviatosti pokánia podľa knihy biskupa Louisa Gastona de Ségur „Spoveď“, VI. časť

Nový dokument o pápežskom úrade: I. vatikánsky koncil sa má nanovo interpretovať, dogmy nanovo vyložiť, funkcie pápeža prehodnotiť. Čo nás ešte čaká?

Brazília: V parlamente bol predložený návrh zákona, ktorý prirovnáva interrupciu k vražde

Protestanti radi opisujú Luthera ako žiaka sv. Augustína. Luther však v skutočnosti sv. Augustínom pohŕdal