Týždeň na Slovensku -

Týždeň na Slovensku

Mária Magotsová
10. septembra 2022
  Politika Spoločnosť

Ak budeme dobrí, môžeme sa onedlho stať 51. štátom USA. Účty za elektrinu strašia celé Slovensko. Fabriky prepúšťajú, ľudia prichádzajú o prácu a my vieme, kto tu tomuto chaosu skutočne vládne.

Budeme 51. štát USA?

SaS opustila vládu, hľadajú sa náhradníci ich ministrov a nie každému, o kom sa rozpráva, sa chce ísť doťahovať s Igorom Matovičom. Ministri sa už v tomto štáte, zdá sa, minuli a tak sa začínajú spomínať mená, minimálne tri, ktoré by za iných okolností absolútne nepripadali do úvahy. Jeden z nich je napríklad údajný expert na energetiku z mimovládky založenej (aj) vďaka peniazom z USA, ktorá tu mala presadzovať (aj) ich záujmy.

Zdroj: pixabay.com

Privítal by som, ak by nová vláda bola vládou Slovenskej republiky, a nie päťdesiateho prvého štátu USA,“ odkázal na sociálnej sieti poslanec György Gyimesi, ktorého tiež niektoré mená zaskočili.

Už vieme, kto tu šéfuje

Ak tu ešte stále niekto pochybuje o tom, kto to tu celé riadi, tak v diskusnej relácii Joj-ky Na hrane to komplexne rozobral predseda Hlasu Peter Pellegrini. Podľa jeho slov sme všetci v rukách Igora Matoviča, ktorý „terorizuje krajinu a Eduard Heger sa len na to pozerá a chudák, nevie ani, kde sedí“.

Sulík s Pellegrinim okamžite súhlasil a sympatie to boli natoľko viditeľné, že diváci opäť raz mohli mať pocit, že títo dvaja sú naozaj, aleže naozaj dobrí kamaráti. Predbežne však obaja hovoria, že to pravda nie je a žiadne dohody medzi sebou nemajú.

Zdroj: fb Na hrane TV Joj

Bodaj by to nebola pravda

Uprostred týždňa zorganizovali Smeráci tlačovku s názvom „Na NAKA nie sú ľudia, ale zvery“. Dôvodov mali viacero a jeden z nich bol zrejme aj ten, že v týždenníku Plus 7 dní vyšiel (pre slušného človeka) desivý rozhovor s Jánom Kaľavským, ktorý kedysi viedol operatívne oddelenie NAKA.

Z rozhovoru, ktorý si môžete celý prečítať tu – vyberáme toto: „Viete, kedy sme museli robiť akciu? To neboli náhody. Zatýkanie sa plánovalo vtedy, keď mal službu správny sudca. Niektorí strčili do väzby každého, na koho sme ukázali.

Nikdy sme si viac neželali, aby to, čo čítame, bolo klamstvo.

Zruinujú nás účty za elektrinu?

Za elektrinu sa podľa prvotných správ nedoplatíme. Dozvedeli sme sa, že ak nebudeme šetriť a míňať menej, tak môže zdražieť až dvojnásobne.

Kým bežné domácnosti ešte nové faktúry nedostali, veľké podniky už avizujú prepúšťanie. Košický U. S. Steel pre rast cien energií odstavuje vysokú pec, a kto zo zamestnancov odíde dobrovoľne, dostane odstupné. Nie je to však jediná veľká firma, ktorá sa takto rozhodla a smutné je, že kým množstvo ľudí končí na dlažbe, vedenie tohto štátu má úplne iné starosti. Veď viete…

Zdroj: pixabay.com

Čo nové na fronte?

Nielen na Slovensku máme nespokojných zdravotníkov, už aj na Ukrajine sa začínajú ozývať. Jeden z nich dokonca poskytol rozhovor pre americký The Wall Street Journal a vyhlásil, že sa mu rozhodne nepáči, koľko práce mu pribudlo. „… keď začali privážať toľko zranených, úprimne, bolo mi ich ľúto a napadlo mi, či to stojí za to.

Tento lekár pracuje blízko frontu a ošetroval vojakov, ktorých mu do nemocnice doviezli po ofenzíve na Cherson. „Všetci dúfame, že sa vojna skončí čo najskôr,“ povedal pre The Wall Street Journal jeden zo zranených Ukrajincov. Snáď si jeho slová vezmú k srdcu tí, ktorí o tom rozhodujú.

Titulný ilustračný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“