Traja homosexuálni kňazi obvinili kardinála Woelkiho z krivej prísahy. Jeden z nich je aj žalobcom kňaza Dariusza Oka -

Traja homosexuálni kňazi obvinili kardinála Woelkiho z krivej prísahy. Jeden z nich je aj žalobcom kňaza Dariusza Oka


27. septembra 2022
  Krátke správy

Traja nemeckí kňazi obvinili kolínskeho arcibiskupa, kardinála Rainera Mariu Woelkiho z krivej prísahy. Jedným zo žalobcov je homosexuálny farár Wolfgang Rothe, ktorý sa „preslávil“ vďaka tomu, že na súde obvinil poľského kňaza Dariusza Oka z nenávisti voči homosexuálom.

Kard. Rainer Maria Woelki
zdroj: youtube.com

Kolínskeho kardinála Woelkiho obvinili kňazi Burkhard Hose z Würzburgu (homosexuál), Bernd Mönkebüscher z Hammu (tiež homosexuál) a Wolfgang Rothe (ďalší homosexuál), dobre známy z obvinení voči prof. o. Dariuszovi Okovi. Všetci traja kňazi sa už roky venujú tzv. LGBT pastorácii, ktorá okrem iného zahŕňa požehnávanie párov rovnakého pohlavia.

Títo kňazi tvrdia, že kardinál zložil falošnú štátnu prísahu. Svoje obvinenie adresovali prokuratúre v Kolíne nad Rýnom.

Ide o súdny spor medzi kardinálom Woelkim a denníkom Bild, ktorý obvinil kardinála v prípade kňaza Winfrieda Pilza, ktorý sa dopustil sexuálnych deliktov na mladých mužoch.

Arcidiecéza Kolín nad Rýnom informovala diecézu Drážďany-Messensko, kde o. Pilz býval, o obvineniach voči nemu príliš neskoro. Kardinál Woelki však pod prísahou vypovedal, že sa osobne zaoberal prípadom o. Pilza ešte neskôr a že nie je zodpovedný za oneskorené poskytnutie informácií. Podľa médií Deutschlandfunk a Die Zeit to však nie je pravda a kardinál vraj o prípade otca Pilza vedel už skôr.

Kardinál Woelki je už niekoľko rokov pod mediálnou paľbou. V prípade sexuálneho zneužívania bol neustále obviňovaný z protiprávneho konania. Všetky vyšetrovania jeho prípadu však doteraz preukázali jeho úplnú nevinu. Prípad kardinála vyšetroval aj Vatikán, ktorý v jeho správaní nezistil žiadne pochybenie.

Problém je v tom, že kardinál Woelki bol kritický k nemeckej Synodálnej ceste. V roku 2018 stál na čele skupiny nemeckých biskupov, ktorí sa snažili zastaviť vydanie dokumentu legalizujúceho podávanie svätého prijímania protestantom. Na poslednom synodálnom zhromaždení hlasoval proti kľúčovému dokumentu revolucionárov o rodovej rovnosti.

MH

Zdroje: kirche-und-leben.de, ilustračný obrázok – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“