Tirolsko, kedysi katolícke, chce financovať potraty. A. Tschugguel vyzýva na odpor a obviňuje tzv. konzervatívne strany -

Tirolsko, kedysi katolícke, chce financovať potraty. A. Tschugguel vyzýva na odpor a obviňuje tzv. konzervatívne strany


12. januára 2023
  Krátke správy

Vláda rakúskej spolkovej krajiny Tirolsko plánuje zaviesť štátom financované právo na umelý potrat. Vo svojom koaličnom programe regionálna vláda uvádza, že „každá žena má právo na potrat“. Paradoxne, v radoch tejto pokrokovej koalície sa nachádza aj Rakúska ľudová strana, hlásiaca sa ku kresťanskej demokracii.

Zdroj: youtube.com

Známy katolícky aktivista Alexander Tschugguel vyzýva veriacich na protesty a odpor voči najnovším legislatívnym plánom a spolu s ďalšími skupinami bojujúcimi proti potratom zorganizoval na 14. januára v Innsbrucku, hlavnom meste Tirolska, Pochod za život. V rozhovore pre LifeSite News uviedol:

To, čo vidíme v Tirolsku, je veľmi vážny útok proti právu na život,“ a dodal: „Viete ako to funguje. Pokúšajú sa implementovať určité propotratové zákony v rôznych častiach Európy a potom začnú proces s tým, že povedia: No, ale v tomto členskom štáte Európskej únie je to legálne, prečo to nie je legálne aj v mojom členskom štáte?“ (viď snahy okolo LGBT partnerstiev na Slovensku, pozn. red.).

Komentoval tiež fakt, že súčasťou propotratovej koalície je tzv. konzervatívna strana rakúskych ľudovcov. Je to strana podobného typu, ako sú na Slovensku strany KDH, KÚ, Za ľudí a podobne, ktoré sa hlásia k tzv. kresťanskej demokracii a voličom sľubujú, že budú obhajovať „konzervatívne“ hodnoty. V skutočnosti sa už desiatky rokov podieľajú na kultúrnej, náboženskej a morálnej deštrukcii v Európe a slúžia ako trójske kone. Pripomeňme len, že celá frakcia takto „vyprofilovaných“ kresťansko-demokratických kolaborantských strán v Európskom parlamente používa označenie „ľudovci“.

Tschugguel v rozhovore vysvetlil, ako kedysi konzervatívne strany (Rakúska ľudová strana, nemecká Kresťansko-demokratická únia) opustili svoje kresťanské hodnoty:

Keď došlo ku korupcii v Cirkvi, odohralo sa to aj v týchto stranách. Nemôžeme to oddeliť. Stále sa nazývajú konzervatívcami a stále sú oficiálne kresťanmi. Ale oni nás zradili.

Problém je, keď ľudia, ktorí vás zradia, sú vo vašich vlastných radoch. Problémom Ľudovcov je, že v každej predvolebnej kampani vyšlú jedného, dvoch alebo aj viac politikov, ktorí hrajú s katolíckou kresťanskou kartou, aby prilákali týchto voličov.“

Tirolsko bolo v minulosti podľa Tschugguela „katolíckymi pľúcami Rakúska“ a jeden z najoddanejších katolíckych regiónov v Európe. Spomenul tiež slávneho tirolského bojovníka proti francúzskym okupantom v čase Napoleonovho exportovania Francúzskej revolúcie na Východ, Andreasa Hofera, ktorý okrem iného vyzýval na odpor voči programu núteného očkovania proti kiahňam, ktorý zaviedli okupanti.

Spomenul aj masívne protesty proti potratovému zákonu na Malte a uviedol na adresu potratového priemyslu: „Potratový priemysel vždy využíva najzraniteľnejšie miesto v ľudskej povahe, aby vniesol svoju smrtiacu ideológiu.“ Vysvetlil, že propotratová loby na Malte sa snaží útočiť na city a ospravedlňovať legalizáciu zabíjania nenarodených detí poukazovaním na úmrtnosť matiek. Pritom úmrtnosť matiek na Malte je podľa neho nulová.

BM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Násilie, voľby a demokracia. Skutočne to k sebe nepasuje? Dejiny hovoria niečo iné…

Recenzia knihy Roberta kardinála Saraha – Katechizmus duchovného života

Kardinál Ladaria, bývalý prefekt Dikastéria pre náuku viery, zrušil účasť na októbrovej Synode. Šíria sa špekulácie o príčine jeho rozhodnutia

National Geographic: „Exorcizmus je skutočný fenomén“