The Telegraph varuje britského kráľa, že kvôli chystaným „woke“ prvkom počas korunovácie riskuje svoju reputáciu -

The Telegraph varuje britského kráľa, že kvôli chystaným „woke“ prvkom počas korunovácie riskuje svoju reputáciu


23. februára 2023
  Krátke správy

Novinárka novín The Telegraph Petronella Wyattová varovala britského kráľa Karola III., ktorého v máji čaká korunovácia, že kvôli istým „woke“ prvkom, ktoré počas slávnosti povolil, „riskuje svoju reputáciu“. Rovnako aj konzervatívny a promonarchistický časopis The Spectator sa už v januári k chystanej ohlásenej „téme“ korunovácie vyjadril značne kriticky.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb The National Newspaper

Wyattová na začiatok uvádza, že ľudia v Británii skutočne potrebujú niečo, čo by ich potešilo, keďže „život v Británii je po 70 rokoch (od korunovácie kráľovnej Alžbety) pochmúrny a deprimujúci“. A skutočne: ostrovy na prelome rokov zažili najväčšie demonštrácie zdravotníkov, učiteľov či pracovníkov železníc za celé desaťročia a tamojšie ekonomické prognózy sú taktiež neradostné.

Autorka sa preto sťažuje na isté zmeny, ktoré kráľ pre svoju korunováciu zaviedol. Napríklad už nie všetci členovia vysokej šľachty sa budú môcť zúčastniť udalosti, ale len tí, ktorí sú členmi vlády. V podstate to má reprezentovať vytlačenie tradičnej šľachty do úplného úzadia, čo je v monarchii paradox. Ešte väčší problém, ako popieranie seba samej, ale pre monarchiu predstavuje akási ústredná téma korunovácie. The Spectator uvádza:

Kráľovský zdroj pre Daily Telegraph povedal, že korunovácia „musí byť „majestátna“, ale tiež „inkluzívna“, aby odrážala rôznorodosť modernej Británie.

A skutočne: počas slávnosti nielenže vystúpi chór zložený z imigrantov, no spievať budú hlavne „LGBT speváci“, čo má predstavovať „kráľovu túžbu po inkluzívnej korunovácii“. Daily Mail píše o korunovačnom chóre:

Je vykresľovaný ako „rozmanitá skupina vytvorená z najrôznejších komunitných zborov v krajine“ a bude zahŕňať zbory pre utečencov, zbory zdravotníkov, spevácke skupiny LGBTQ+ a zbory pre nepočujúcich.“

Novinár Gareth Roberts z The Spectator sa sťažuje, že to celé znie ako „ďalšia banálna „rovnosť, diverzita, inklúzia“ udalosť, ktoré v Británii vídavame tak často“. Ľudí ako je on takéto oslavy na podporu „utláčaných menšín“ už len otravujú a z veľkolepých slávností robia tuctové divadlo.

Novinárku z The Telegraph zas irituje najmä to, že korunovácia bude „poctou“ (ako uvádza) skupine ľudí, ktorí patria k najväčším pokrytcom: takto napríklad istá černošská žena menom Ngozi Fulaniová pripravila o prácu v Buckinghamskom paláci 82-ročnú lady Susan Husseyovú, dlhoročnú pobočníčku kráľovnej Alžbety, len preto, že sa jej lady (čo je jej šľachtický titul) opýtala, z ktorej africkej krajiny pochádza – neuvedomiac si, že Ngozi Fulaniová je „rodená Britka“.

Fulaniová je mimochodom riaditeľkou londýnskej neziskovej organizácie, ktorá podľa novín „poskytuje špecializovanú podporu ženám s africkými a karibskými koreňmi postihnutými zneužívaním“. Zjavne sa celá triasla zverejniť „škandál“ na sociálnych sieťach.

Britská monarchia nie je rôznorodá a inkluzívna,“ upozorňuje The Telegraph s tým, že „nikdy ani nemôže byť – keďže je limitovaná na jednu rodinu.“ Noviny tým v podstate naznačujú, že v Británii buď prežije tisícročná monarchia, alebo progresivistická inklúzia – ale vzájomne obidve už zo svojej podstaty existovať nemôžu. A britský kráľ by si to už mal konečne uvedomiť. Lebo inak skončí ako úbohá lady Husseyová – vyhodený z Buckinghamského paláca nejakou urazenou progresivistickou nulou. Ale taká je „moderná Británia“.

MG

Zdroj: The Telegraph, The Spectator, Daily Mail, ilustračný obrázok, zdroj – fb The National Newspaper


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti