Španielsky biskup vymenoval ľavicového extrémistu za vedúceho univerzitnej pastorácie -

Španielsky biskup vymenoval ľavicového extrémistu za vedúceho univerzitnej pastorácie


15. novembra 2022
  Krátke správy

Biskup Antonio Gómez Cantero zo španielskej diecézy Almería vymenoval ľavicového aktivistu za vedúceho pastorácie pre univerzity a pre oblasť kultúry. Podľa správy agentúry ACI Prensa bol vymenovaný Enrique de Amo predtým vodcom komunistickej koalície Izquierda Unida v Almerií a kandidátom extrémisticko ľavicovej strany Podemos.

Biskup Antonio Gómez Cantero zo španielskej diecézy Almería
zdroj: wikimedia commons

Konzervatívna strana VOX už vyzvala na odvolanie de Ama z jeho funkcie, pretože okrem iného verejne urážal vulgárnymi výrazmi voličov strany VOX a nazval ich „ľudskou spodinou“. Strana sa pritom pohoršuje aj nad tým, že kým ona obhajuje katolícke hodnoty a neteší sa pritom takej priazni biskupa, tak ľavicové a komunistické zoskupenia, v ktorých pôsobí de Amo ich popierajú a priazni sa podľa všetkého tešia.

Otec Ignacio López Román, generálny vikár diecézy Almería, však obhajoval de Amovo vymenovanie, keď sa ho na to pýtala agentúra ACI Prensa. Vikár vysvetľoval, že de Amove komentáre „boli urobené v konkrétnom čase, v politickom kontexte, a teraz je tuiný kontext a iný čas. Teraz je delegátom biskupa pre univerzitnú pastoráciu a tieto vyjadrenia sa ho netýkajú ako delegáta biskupa, ale súvisia s jeho členstvom v politickej strane a boli použité v rámci politickej kritiky.“

Generálny vikár ďalej uviedol, že de Amove vyjadrenia „nemajú vplyv na jeho novú úlohu a jeho nové poslanie. Ak by tieto vyjadrenia urobil teraz, bolo by to niečo iné. Ale ak ich robil v politickom boji, bolo to v rámci jeho úlohy politika, ktorú už ukončil.“

Je pritom zaujímavé, že podobná zhovievavosť končí okamžite, keď ide o bývalé výroky konzervatívnych a nebodaj ešte politicky nekorektných politikov. Tam zodpovednosť siaha až do desiateho kolena.

V rozhovore pre časopis La Voz de Amo uviedol, že bol „vždy považovaný v strane za veriaceho a v Cirkvi za komunistu“. Naznačil tiež, že si váži podporu biskupa Almeríu: „To, že som v tomto tíme, je vôľa jednej osoby, Antonia Gómeza Cantera, ktorý si myslí, že veci sa dajú robiť aj inak, a nie tak ako doteraz, hotovo.“

V ďalšom rozhovore pre El Espaňol povedal, že si je vedomý ostrej kritiky, ktorej čelí diecéza kvôli jeho vymenovaniu, ale ako uviedol: „Ľudia, ktorí odsudzujú druhých, majú duchovný život, ktorý je úbohý.“

V správe sa neuvádza, či tým myslí aj tých, ktorí odsudzujú homofóbov, konzervatívcov, fašistov, populistov a pravicových extrémistov.

Na otázku, ako ho náboženstvo priviedlo k ľavicovému radikalizmu povedal, že „evanjelium je zmiešané s marxizmom, lebo hovorí o dávaní každému podľa jeho schopností a jeho potrieb“. Vyjadril sa aj k právam transrodových osôb, ktoré obhajuje a zdôraznil, že je dôležité „aby sa každý človek cítil slobodný“.

Biskup Gómez je od októbra 2018 aj kaplánom Španielskej katolíckej akcie a je členom Komisie pre sociálnu komunikáciu Španielskej biskupskej konferencie.

BM

Zdroj: Life Site News, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Z Kázní sv. farára z Arsu: O nehodnom svätom prijímaní

Verejný činiteľ – hulvát alebo vzor správania?

Spor ohľadom uctievania svätých obrazov a II. nicejský koncil

Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu