Progresívne novinky v USA: Po smrti z vás urobia kompost -

Progresívne novinky v USA: Po smrti z vás urobia kompost


13. januára 2023
  Krátke správy

V Amerike vymysleli klimatickí aktivisti ďalšiu novinku, ktorá dozaista prispeje k tomu, aby sme žili v lepšom svete. Už v poradí šiesty štát totiž po smrti ľudské telo nepochová striktne len do rakvy a do zeme, ale po novom do vaku so slamou a klíčkami. Z človeka – ak si to pozostalí želajú – sa tak po smrti stane kompost.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Štát New York povolil kompostovanie ľudských pozostatkov, pretože je to dnes moderné, a pretože je to podľa kadejakých aktivistov lepšie riešenie ako pohreb v rakve.

Dozvedeli sme sa, že po tom, ako sa ľudské telo po smrti vloží do kompostovacieho vreca, trvá asi mesiac, kým sa rozloží – a pozor, teraz príde dôležitá časť – vráti sa pozostalým – a tí ho môžu použiť spolu s pôdou pri sadení nových kvetov, stromov, ovocia či zeleniny.

Odborníci zo spoločnosti Recompose dôrazne pripomínajú, že len takto sa dá v porovnaní s klasickým pohrebom či kremáciou ušetriť veľké množstvo uhlíka, ktorý by sa inak dostal do atmosféry.

Samozrejme, pri tejto téme sme zaznamenali aj tvrdenia, ktoré dobre poznáme z New Age, že práve takto sa človek stane súčasťou vesmíru, „rozplynie sa“, takýmto spôsobom bude vlastne žiť večne a dosiahne večnú blaženosť.

Milo nás prekvapilo, že v atmosfére všeobecného nadšenia z podobných zelených aktivít aspoň newyorskí katolícki biskupi dôrazne vyjadrili svoj nesúhlas a vyhlásili, že k ľudským pozostatkom nesmieme pristupovať ako k odpadu, ktorý máme denne v domácnosti.

A my dodávame, že rozhodne nesmieme podporovať podobné novopohanské aktivity, ktoré, žiaľ, schvaľujú aj niektorí liberálni katolíci. Presvedčenie, že človek sa spasí sám, vlastným úsilím, totiž priamo odporuje základnej pravde našej viery a nevytvára už žiadne miesto pre Boha.

MM

Zdroj: bbc.com, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami

Mesiac od tragického úmrtia Matúša a Márie