Nemecko: Biskup Jung chce skúmať, či ženy môžu kázať a krstiť… -

Nemecko: Biskup Jung chce skúmať, či ženy môžu kázať a krstiť…


21. septembra 2022
  Krátke správy

Biskup Franz Jung by chcel, aby v jeho diecéze mohli krstiť, kázať a asistovať pri sviatosti manželstva aj laici a laičky. Podľa hierarchu je potrebné skúmať, či je to možné.

Zdroj: youtube.com

Biskup Franz Jung je ordinárom vo Würzburgu. Hovoril o svojich zámeroch týkajúcich sa novej úlohy laikov v Cirkvi po štvrtom synodálnom zhromaždení. V rozhovore pre diecézny portál Bistum.tv uviedol, že na základe textov prijatých na synodálnom zhromaždení je potrebné preskúmať, či je možné povoliť laickým ženám a mužom vysluhovať sviatosť krstu, kázať a asistovať pri slávení sviatosti manželstva. Podľa biskupa Franza Junga by sa texty prijaté na zhromaždení mali predložiť do Vatikánu a uvažovať o nich na synode o synodalite.

Biskup ubezpečil, že hoci si je vedomý výhrad Svätej stolice voči nemeckej Synodálnej ceste, podporuje ďalšie úvahy o témach, ako je chápanie sexuality a úlohy žien. Zdôraznil, že aj v iných európskych krajinách sa tieto témy riešia v rámci prebiehajúceho synodálneho procesu.

Stupňovanie požiadaviek z Nemecka nemá konca a pri tomto vývoji sa dá očakávať, že nakoniec ženy budú nielen krstiť, ale hneď každému udelia aj sviatosť birmovania a kto chce, tak aj kňazstva a potom sa zatvoria kostoly a každý si bude môcť krstiť, sobášiť, kázať, pochovávať mŕtvych, anulovať manželstvá, pomazávať chorých a organizovať synody u seba doma… vo svojich rodinách.

MH

Zdroj: die-tagespost.de, ilustračný obrázok – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Jezuita James Martin nevidí problém v spojení osláv mesiaca LGBT a Božského Srdca

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne