Nad Slovenskom svitá dúha, povstáva liberálna revolúcia -

Nad Slovenskom svitá dúha, povstáva liberálna revolúcia

Mário Vadás
12. júna 2020
  Politika

KOMENTÁR Po 20 rokoch odchádza Peter Pellegrini zo Smeru a založí novú politickú stranu. Irena Biháriová sa stala predsedníčkou PS. Richard Sulík z SAS nepohŕda potencionálnymi percentami Pellegriniho novej strany. Črtá sa sobáš liberálov a ľavice?

Uplynulý týždeň nám ponúkol zaujímavý pohľad dovnútra slovenského politického spektra. Zatiaľ čo mainstreamové médiá držia liberálneho voliča na stráži a varujú pred „konzervatívnou revolúciou“, ktorú by pri všetkej úcte dokázala dnes rozpútať iba ĽSNS s omnoho väčším počtom hlasov v parlamente a s omnoho väčším počtom erudovaných odborníkov, prípadne zjednotené KDH pod vedením „kuffovcov“ alebo „palkovcov“, liberálna ľavica s mimovládnymi kruhmi v tichosti sŕkajú šampanské.

V sobotu zvolilo politbyro mimovládnych organizácií za predsedu Progresívneho Slovenska Irenu Biháriovú. Konzervatívnejšie spektrum nad touto správou krátkozrako zajasalo a chystá sa k zimnému spánku pred „progresívnou“ hrozbou. Biháriová vraj neosloví širšiu skupinu voličov, zničí ju jej nepopulárny pôvod, nemá charizmu… Rozum do hrsti. Biháriová, odchovaná mliekom mimovládok, vygumuje Trubanove škandály /drogy, ultrapravicové vyjadrenia o volebnom práve /, ako žena bude môcť efektívnejšie hrať na city pri diskusii o práve na zabíjanie vlastných detí /tzv. potraty/, a bude pôsobiť ako terč posmeškov a urážok. A ľútosť je u nás populárna emócia… Reformované školstvo, zelená agenda a samozrejme podpora možných aj nemožných menšín by mali byť hlavnými piliermi PS pod Biháriovou. Avšak na presadenie podobnej agendy potrebuje mať v potencionálnej koalícii silnejších partnerov, než je Sulíková SAS. Napríklad – Petra Pellegriniho.

Suvisiaci článok

Quo vadis, slovenský konzervativizmus?

Odchod Pellegriniho zo Smeru je zlou správou pre Slovensko. Smer – pôvodne ľavicovo – liberálny projekt, ktorý zapredal svoju dušu hlasom konzervatívneho voliča, bude budúce voľby splácať účty za zradu svojich ideálov. Zohrá pravdepodobne úlohu HZDS z roku 2006 a postupne upadne do zabudnutia. Pellegrinimu kvôli škándalom materskej strany tiež niektorí predpovedajú Kiskov osud malej nepodstatnej strany. Jeho potencionálny elektorát je však podstatne odlišný od toho Kiskovho, a volebný výsledok bude ukazovať dvojciferné číslo. Svoju budúcu stranu prezentuje ako pokračovanie sociálnej demokracie – avšak v novom šate. Šaty by mali byť primerane dlhé pre konzervatívnejšieho voliča, avšak oproti materskej strane skrátené mierne nad kolená pre mestského, liberálnejšieho voliča. Viac slnka a „ľudských práv“ tretej generácie, menej pochopenia a obedov s cirkevnými predstaviteľmi. Toť moderná sociálna-demokracia pre modernú Európu. A volič si zvykne, keď sa mu sociálne pridá.

Bystré očko zahraničných pozorovateľov Slovenska už dávnejšie zaregistrovalo potenciál Petra Pellegriniho pri plánovaní liberálnej revolúcie. Média naňho neútočia nevyberaným spôsobom ako na Róberta Fica, kauzy a 20 ročné členstvo v Smere by mu mohlo byť blahosklonne odpustené, ako je mnohým /Kiska, Leško, Feldek/ odpustená kolaborácia s komunistickým režimom. A naozaj, kolesá sa dali do pohybu. Progresívec Poliačik sa nechal počuť, že Pellegrinimu drží palce. Richard Sulík skonštatoval, že Smer je pre SAS naďalej nepriechodný, avšak voči Pellegrinimu sa nevymedzil. Bývalý predseda PS Štefunko, bývalý volič Smeru , si splní sen a prepojí svoje ľavicové cítenie s Pellegriniho sociálno-demokratickým vyznaním. Monika Beňová bude môcť využiť školenia z Bruselu a oprať Richardovi Sulíkovi jeho obľúbené tričko Aliancie za rodinu.

Možné ekonomické rozpory idú v prípade veľkých myšlienok bokom. Presvedčili sme sa o tom v roku 1998, kedy SDĽ dokázala v svätej vojne proti Mečiarovi zaprieť samu seba, aby nakoniec úplne zanikla. Okrem iného, Truban a ESET budú Sulíkovi dostatočnou zárukou, že sa nepôjde príliš doľava. Osobnostné rozpory a pripomínanie káuz Smeru jeho bývalým členom sa dajú tiež odložiť na neskôr, Slovensko je totiž hrozne pozadu, a potrebuje ísť cestou západu (burcujúci slogan?). Mladá generácia voličov je už uvedomelo formovaná a vychovávaná pre liberálnu spoločnosť, tá nemá prečo zradiť. Pomocnú ruku podajú určite prieskumné agentúry, mimovládky, herecké osobnosti a najčítanejšie médiá. Médiá, ktoré chceli bývalého premiéra pred voľbami zničiť cez špekulácie okolo jeho sexuálnej orientácie, o nej budú pred ďalšími voľbami možno opäť špekulovať. Tentoraz však nie preto, aby ho zničili, ale aby ho podporili. Liberálna revolúcia klope na dvere.

Utópia? Slovensko je pripravené na liberálnu revolúciu. Vo veľkých mestách už liberalizmus spokojne vládne. Primátormi sa stali ultraliberáli. Liberálne médiá majú ohromnú moc a dosah, ktorý by aj stredoveký panovník závidel. Aby ovládol postupne celé Slovensko, chýbali mu percentá sociálnych demokratov, ktorí sú v celej Európe na čele liberálneho pnutia. Percentá, ktoré blokoval Smer. A odblokuje ich nový smer. Pellegriniho smer. Kto má silu zastaviť nezvratný osud? Konzervativizmus je mŕtvy a preživší sa starajú skôr o to, ako preukázať, že ho nechcú naozaj oživiť. Stále Vám to nesedí, myslíte, že na niečo podobné nebudú mať o štyri roky dostatočný mandát? V roku 2024 končí mandát prezidentke Čaputovej…


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Z Kázní sv. farára z Arsu: O nehodnom svätom prijímaní

Verejný činiteľ – hulvát alebo vzor správania?

Spor ohľadom uctievania svätých obrazov a II. nicejský koncil

Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu