Na Ukrajine je potratené každé druhé počaté dieťa -

Na Ukrajine je potratené každé druhé počaté dieťa


30. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Biskup Schneider na svojom vystúpení v Trnave uviedol, že na každú vojnu sa má veriaci kresťan pozerať ako na trest Boží za hriechy ľudí a pri podobných veciach si preto treba priznať pravdu a v prvom rade činiť hlboké pokánie. V prípade nešťastnej Ukrajiny sa kresťanské médiá vyhýbajú podobným nuansám, ale čísla vždy nakoniec povedia to, čo komentátori a novinári vidieť nechcú.

Takto priniesol portál LifeSite News krátku reportáž z ukrajinskej organizácie na ochranu nenarodeného života nachádzajúcej sa v Kyjeve. Organizácia s názvom Pro-Life Ukrajina pomáha tehotným ženám v núdzi, vzdeláva verejnosť ohľadom hrôz potratov a lobuje za zmenu liberálneho potratového zákona v krajine. Jej riaditeľ, Oleksandr Jeruch, pre LifeSite News uviedol:

Situácie s neplánovaným tehotenstvom tu môžu byť veľmi ťažké, najmä počas vojny. Našou hlavnou úlohou je postarať sa o ženu, ktorá sa ocitla v zložitej situácii a pochopiť skutočné dôvody, prečo chce ísť potrat.“

Jeruch pokračuje a hovorí:

Zdá sa však, že vojna znížila pravdepodobnosť, že tehotné ženy privedú deti do sveta takého strachu a devastácie.

Misia organizácie Pro-Life Ukrajina sa nezmenila ani počas vojny. Každý zamestnanec a dobrovoľník sa zameriava na záchranu života ohrozeného dieťaťa, s ktorým sa stretne, na ochranu zdravia matky a napomáha tiež pri budovaní šťastných rodín.

Život dieťaťa začína od okamihu počatia. Je dôležité, aby sme túto pravdu sprostredkovali nielen matkám, ktoré k nám prídu na konzultáciu, ale aj ukrajinskej spoločnosti, pretože každé narodené dieťa je novým občanom našej krajiny,“ dodáva Oleksandr.

Rôzne štatistiky hovoria, že Ukrajina a Rusko dlhodobo zápasia s mimoriadne vysokým počtom potratov, vyšším, ako zaznamenávajú napríklad v Nemecku, či Británii. Americký portál sa rozprával so Svetlanou Aksenovou, výskumníčkou z Kyjevského demografického inštitútu, ktorá najhoršie obavy – aspoň čo sa Ukrajiny týka – potvrdila:

Situácia s potratmi na Ukrajine je taká, že každý rok zomiera 200 000 detí (na potrat) ešte pred narodením. Ide o každé druhé dieťa počaté na Ukrajine…

Za takúto hlbokú potratovú krízu môže viacero faktorov, ako je ťažká finančná situácia mnohých Ukrajincov, nestálosť vzťahov, ale aj dlhodobá nestála situácia na Donbase a, samozrejme, tohtoročné vypuknutie veľkej vojny na Ukrajine. Podľa organizácie Pro-Life Ukrajina spôsobujú všetky tieto faktory ženám hlboký stres a ovplyvňujú ich rozhodnutie ísť na potrat.

Ukrajinská spoločnosť o otázke potratov vo veľkej miere mlčí, čo podnietilo Pro-life Ukrajinu k vytvoreniu vlastného YouTube kanála s názvom „Mama na hrane“, kde ženy zdieľajú príbehy o dôsledkoch potratov v ich živote.

Skupina hovorí, že je často veľmi ťažké počúvať tieto príbehy, ktoré sú nasýtené ľútosťou a bolesťou zo straty nenarodeného dieťatka.

MG

Zdroj: LifeSite News, titulný obrázok – mumfection.com

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Stop ekologickej kolonizácii. Biskupi z Tanzánie ďakujú Bohu za čínsky ropovod, ktorý kritizuje ekologicko-zelená demokratická frakcia

Na Nedeľu Božieho Milosrdenstva pokrstil vojenský ordinár Mons. Rábek 43-ročného policajta

Nemocnica v Birminghame nahnevala rodičov: Majú uviesť, či je ich bábätko transgender alebo nebinárne

Júnové výročia uhorských kráľov – František Jozef I.