Mons. Tomáš Halík, najväčší priateľ a múdry radca Slovákov, nám pred voľbami poskytol opäť zadarmo kurz, ako správne voliť -

Mons. Tomáš Halík, najväčší priateľ a múdry radca Slovákov, nám pred voľbami poskytol opäť zadarmo kurz, ako správne voliť


4. apríla 2024
  Krátke správy

Tak ako vo filme Vesničko má středisková prilietal do krajín Koruny českej každú jar slovenský bačo-pilot Štefan s ovisnutými fúzmi a v elegantnej leteckej kombinéze s pupkom, tak k nám na Slovensko (Félvidék) dorazí zakaždým v očakávaní politickej jari plnej slniečka medzinárodne uznávaný guru cirkevného liberalizmu a modernizmu – Mons. Tomáš Halík.

Zdroj: youtube.com

Vedený nezištným altruizmom voči zaostalejším podkarpatským bratom, láskou k Európskej únii, nerozborným bratstvom s USA a spravodlivým hnevom voči vesmírnemu arcilotrovi Putinovi, prihovoril sa nám úbohým bačo-mužíkom, ktorí sa topíme v trasovisku lokálnej aj medzinárodnej politiky. V otcovskej obave, aby sme sa nedopustili ťažkého politického hriechu, nahral otec Tomáš svoj video odkaz pre „jeho drahých priateľov na Slovensku“.

Tak nás totiž oslovil: „Moji drahí priatelia na Slovensku“. Formulácia je dôležitá, pretože, keby povedal „moji drahí slovenskí priatelia“, tak by to mohlo pôsobiť politicky nekorektne, vzhľadom na to, že priateľmi otca Tomáša sú určite aj Rómovia, Rusíni, Maďari, Ukrajinci, Pakistanci, Arabi, Albánci a ďalšie národnostné minority žijúce na Slovensku. A nikto predsa nepochybuje, že do širokej náruče otca Tomáša sa zmestia všetky národnosti. Len by mal byť otec Tomáš opatrnejší, pretože pod formuláciu „priatelia na Slovensku“ by niekto mohol podsunúť aj miestnych príslušníkov ruského etnika, a to sú predsa nepriatelia a agenti. Čiže tu musíme otca Tomáša trochu poopraviť, správna politicko-korektná formulácia znie: „Moji drahí priatelia a odporní nepriatelia na Slovensku“. Pretože, pokiaľ majú miestni Rusi slovenské občianstvo (alebo lepšie – občianstvo Slovenska) a môžu voliť, mal by sa otec Tomáš prihovoriť aj im, vzhľadom na to, že jeho presvedčovacia sila v rámci karpatského oblúka má povesť lúčavky kráľovskej, ktorá rozleptá každú konšpiračnú myseľ až na bublinky.

Čo má pre nás pripravené otec Tomáš ďalej? Predovšetkým celú Zemplínsku šíravu lásky. Tvári sa pri prejave tak sladko, že musíte mať pre každý prípad po ruke inzulín, pokiaľ chcete video v zdraví dopozerať. Hneď skraja nám oznámil, že vzhľadom na 45 rokov nášho spoločného štáto-života ho nikto nedonúti považovať Slovákov za cudzincov. Ale ktože by už v Európskej únii niekoho do niečoho nútil, drahý otče? Ako hovorí Vasilij Vasiljevič v Ženbe od Čechova: „Žijeme si tu poľahúčky, anjel môj.

Po sladkom úvode, prišla na rad lokalizácia zla. Otec Tomáš cíti spoluzodpovednosť za naše národy, ktoré sa nachádzajú „v srdci Európy a nie niekde na chvoste Putinovej ríše“. Avšak v časoch svojej mladosti, keď naše národy trčali na chvoste Sovietskeho zväzu, v rokoch 1975 až 1984 pôsobil otec Tomáš v komunistickom Inštitúte pre výchovu vedúcich pracovníkov pri ministerstve priemyslu ČSSR a prednášal tam na katedre psychológie. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Hal%C3%ADk) Boli jeho prednášky plné nekompromisnej kritiky voči súdruhovi Brežnevovi a jeho ríši? O čom tam asi a v akom duchu prednášal budúcim komunistickým vedúcim pracovníkom? Možno ten Sovietsky zväz a jeho satelity nakoniec neboli až také zlé, keď tam mohli prednášať zapálení kresťania budúcim kádrom.

Po lokalizácii zla prichádza lokalizácia dobra. Najprv dobro esenciálne – Zuzana Čaputová, ktorú určite ocení každý pravoverný kresťan. Predovšetkým za jej pro-potratový boj, angažovanie v LGBT propagande a za hlboký ponor do srdca Bruselu. Len nenávistníci tým strašia kresťanov:

Pamätáte si asi, ako pred piatimi rokmi vás ľudia, ktorí radi strašia, pretože nič iné nevedia, strašili keď príde Zuzana Čapútová, príde nebezpečná liberálka, rozvráti rodiny a ja neviem čo všetko. Nič také sa nestalo.

Otec Tomáš si tu evidentne pletie chuť niečo urobiť, s nemožnosťou to dosiahnuť. To, že Zuzane Čaputovej nebolo niečo umožnené, ešte neznamená, žeby to nechcela a nedokázala, keby mala dostatočnú podporu.

Apropo, keď už je reč o tých, čo radi strašia a nič iné nevedia: Ktože nás tu straší Putinovou ríšou, ktože nás strašil pandémiou, pravicovým extrémizmom, údajnými gardistickými čižmami na Slovenskom pochode za život, nacionalizmom a cirkevným tradicionalizmom? Nebol to náhodou Mons. Halík? Ale to bolo to „dobré“ strašenie, však? Nie to bakané, netolerantné.

Otec Tomáš potom vystavil kádrový posudok súdružke Čaputovej, aby si slovenskí dezoláti konečne uvedomili, aký poklad mali v Grasalkovičovom paláci:

Zuzana Čapútova skvelo reprezentovala Slovensko všade vo svete, a viem veľmi dobre, že najmä Svätý Otec, pápež František si ju hlboko obľúbil, ako človeka duchovného, s veľkým dôrazom na morálne hodnoty politiky.

Otec Tomáš má zrejme na mysli návštevu Teplárne, vakcinačnú kampaň za slobodu a účasť na korunovácii princa Charlesa.

No a nasleduje základné poučenie pre slovenských nedoukov, aby nezakolísali:

A ja som presvedčený, že Ivan Korčok môže veľmi dôstojne nadviazať na túto tradíciu.

Tak to sme tu presvedčení úplne všetci. No a ešte trochu toho strašenia strašidlami:

Nedajte sa teda žiadnymi strašidlami a strašiakmi strašiť, ide o veľa a ja vám držím palce na zopätých rukách. Určite demokracia zvíťazí.

No a nakoniec nám ukázal otec Tomáš dojímavé novembrové „véčko“, skoro také pekné, aké mal znalec medveďov Ján Budaj, a taký sladký „cukrblik“, žeby aj Svedkovia Jehovovi na Hlavnej stanici v Bratislave v hanbe zbalili stojany a odcválali do Siene kráľovstva.

Súhlasíme s otcom Tomášom, že jemu a jeho globálnym priateľom „ide o veľa“, ale nech sa na nás nehnevá, aj nám. A preto by sme uvítali, keby sa venoval pastorácii vo svojej domovine (ktorou je zrejme bruselská uholná panva) a nás pod Karpatami neobťažoval svojimi nasladnutým sprisahaneckým žmurkaním, akoby nám všetkým išlo o to isté. Nejde nám o to isté. Nechceme svetovú inkluzívnu a synkretickú cirkev, ani boj proti Putinovej ríši, ani dúhový raj. A hlavne – nech prestane neustále poučovať Slovákov ako majú voliť. Nepotrebujú jeho rady. Nech sa radšej skúsi obrátiť na svojich bývalých poslucháčov z Inštitútu pre výchovu vedúcich pracovníkov, z ktorých určite mnohí zhodili v roku 1989 komunistickú kuklu a vyliahli sa z nich krásne demokratické motýle. Tí teraz potrebujú vašu psychologickú podporu, otče, pretože sa im rúca ich liberálny svet. Budú musieť zrejme opäť na sebe zapracovať a obrátiť kabát.

Pre tých súdruhov, ktorí nestihli predchádzajúce prednášky otca Tomáša, pre poučenie nedovzdelaných a zatemnených slovenských drotárov a bačov, ale aj mútnych cirkevníkov, prinášame výber toho najlepšieho z tejto tvorby:

https://christianitas.sk/tomas-halik-je-opat-zdeseny-samozvany-mentor-vyskolil-slovenskych-katolikov-tentokrat-v-kauze-orosch/

https://christianitas.sk/cesky-knaz-halik-opat-vyrazil-do-boja-za-pokrokovu-a-liberalnu-tutokrajinu-modlime-sa-za-ohrozene-slovensko/

https://christianitas.sk/mons-halik-opat-oblazil-slovakov-politickym-skolenim-odkazal-im-ze-stefan-kuffa-je-na-hanbu-a-znamenim-katolickeho-fasizmu/

https://christianitas.sk/tomas-halik-bez-masky-na-valnom-zhromazdeni-svetovej-luteranskej-federacie-mal-prednasku-s-nazvom-zacina-sa-nova-reformacia/

https://christianitas.sk/katolicke-noviny-priniesli-rozhovor-s-progresivnym-teologom-halikom-ak-ovladate-katechizmus-radsej-ani-necitajte-dalej/

https://christianitas.sk/tomas-halik-sa-rozhodol-osviezit-a-vylepsit-ucenie-o-svatej-trojici-aby-ho-lepsie-spristupnil-moslimom-a-zidom/

https://christianitas.sk/tomas-halik-prednasal-novym-biskupom-v-rime-co-im-povedal-a-co-asi-oni-povedia-nam/

BM

Zdroj: YouTube


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Švajčiarsky biskup Bonnemain čelí kritike za to, že sa zúčastnil pohrebu biskupa Huondera, organizovaného Kňazským bratstvom svätého Pia X.

Narodenie a raný život Panny Márie

Oslava a úcta k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu v Cirkvi (Trinásta časť)

Komisia biskupov EÚ (COMECE) pokračuje vo svojej propagandistickej jazde: Vydala novú brožúrku o pozitívach EÚ a jej rozširovaní