Materské školy pre LGBT deti v Berlíne -

Materské školy pre LGBT deti v Berlíne


10. októbra 2022
  Krátke správy

V berlínskej štvrti Schöneberg vzniknú na jar 2023 až dve materské školy pre gejov a lesbičky, informuje nemecký bulvárny denník Bild. Budú ubytovaní vo viacgeneračnej obytnej budove pre LGBTI, teda lesby, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

V knihe Ružový tiger a žltozelený panter sa deti dozvedia, aké to je mať inú sexuálnu orientáciu. „Budeme mať detské knihy ako v každej inej škôlke, len v niektorých z nich sa princ ožení s princeznou.“ Marcel de Groot, riaditeľ združenia Poradenské centrum pre homosexuálov v Berlíne (Schwulenberatung Berlin), ktoré sa stará o materské školy, si nové priestory pochvaľuje.

Momentálne sa hľadajú vychovávatelia pre deti. „Musia buď sami patriť do komunity LGBTI, alebo túto tému dobre poznať,“ – hovorí de Groot. Podľa neho deti ešte nemusia vedieť, či sú gejovia alebo lesby. „Kontaktovali nás rodičia, ktorých syn si na narodeniny rád oblieka šaty a sponky do vlasov. Dúfajú, že to u nás bude prijateľnejšie ako v predchádzajúcej škôlke,“ – upozorňuje riaditeľ združenia.

Projekt je však kontroverzný. Dôvodom je skutočnosť, že sociológ Rudiger Lautmann, podľa kritikov propagátor pedofílie, je členom správnej rady združenia. Lautmann vydal v roku 1994 knihu s názvom Die Lust am Kind (Túžba po dieťati), ktorá mala podľa autora zvýšiť pochopenie pre ľudí so sklonom k deťom. V 70. rokoch minulého storočia Lautmann loboval za zrušenie zákona, ktorý stanovuje trest pre osoby, ktoré sa zúčastňujú na sexuálnych aktivitách s deťmi mladšími ako 14 rokov. Dnes ako člen SPD lobuje za možnosť zmeny pohlavia detí od 7 rokov. Samozrejme, nepovažuje sa za pedofila, ale za človeka, ktorý sa snažil pochopiť tých, ktorí zneužívajú deti, a opísať ich správanie.

Po tom, čo sa v médiách objavili informácie o Lautmannovom prepojení na plánované materské školy, sa berlínsky senát rozhodol projekt bližšie preskúmať. S akým výsledkom, to sa ešte uvidí.

MH

Zdroj: wpolityce.pl, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.