Magazín The Atlantic: Ruženec je „znakom extrémizmu“ -

Magazín The Atlantic: Ruženec je „znakom extrémizmu“


16. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Zúrivé tendencie zo strany bláznivých liberálov a ich médií, ktorým čelíme aj my na Slovensku, postupujú v Amerike na novú úroveň. Podľa jedného z najrešpektovanejších mienkotvorných časopisov v krajine, The Atlantic, je totiž ruženec „znakom extrémizmu“.

Autor Daniel Panneton z Kanady prirovnáva ruženec ku zbraniam:

Tak, ako sa puška AR-15 stala pre kresťanských nacionalistov všeobecne posvätným predmetom, ruženec nadobudol militaristický význam pre radikálno-tradičných (alebo „rad trad“) katolíkov.“

Títo ružencoví „rad trad“ podľa autora ďalej dláždia cestu ku radikalizácii a dokonca ku „skutočným teroristickým útokom“. O tom, že jediné náboženstvo, ktoré sa k terorizmu až do dnešného dňa utieka – islam – sa Panneton nezmieňuje ani slovkom. Len túto nedeľu zahynulo v Egypte počas teroristických útokov na miestny koptský kostol okolo 40 ľudí. Ale poďme ďalej.

The Atlantic sa tiež sťažuje na to, že sú na trhu repliky ružencov, ktoré dala americká armáda vyrobiť pre svojich vojakov idúcich bojovať na fronty I. svetovej vojny. Aj to je podľa magazínu znakom „radikalizácie“.

Kultúra duchovného boja „bojových guličiek“ umožňuje radikálnym-tradičným katolíkom doslova démonizovať svojich politických protivníkov a považovať použitie ozbrojenej sily proti nim za posvätené. Posvätný ruženec nie je len duchovná zbraň, ale aj fyzická munícia,“ končí Panneton svoj paškvil.

Článok sa opatrne zameriava na veriacich modliacich sa ružence pred potratovými klinikami. Títo ľudia sú tiež zväčša najväčší odporcovia obmedzovania držby zbraní, ktoré neustále predkladajú liberálni demokrati. Z toho si svojsky odvodzuje, že toto sú tí najväčší radikáli.

Autor Rod Dreher na portáli The American Conservative k tomuto článku píše:

Odkaz pre liberálov a pokrokárov čítajúcich The Atlantic: ak uvidíte katolíkov na ulici modliť sa ruženec, vedzte, že si doma pravdepodobne skladujú zbrane a že vás pravdepodobne zastrelia – a to platí hlavne pre gayov, transrodových ľudí, moslimov, židov, trpaslíkov, „dvojduchých“, vegánov, foot fetišistov a každého, kto sa kvalifikuje ako Posvätný „Iný“ v panteóne ľavice.“

Následne Rod uvádza, že tu síce trošku preháňa, ale „nie zas až tak veľmi“. Dreher ďalej argumentuje, že Panneton vo svojom článku dáva progresívcom návod ako identifikovať toho, koho majú nenávidieť a na koho sa majú zamerať a dodáva:

Tým, čím sa treba znepokojovať, je časopis The Atlantic, ktorý zverejnením takéhoto nedbalého a hysterického propagandistického článku pripravuje pôdu pre prenasledovanie (kresťanov).“

Na záver The American Conservative radí katolíkom modliť sa ruženec aj naďalej – pretože liberáli sa „desia ruženca“ a pretože „posilňuje sily Dobra v duchovnom boji, ktorý zúri všade okolo nás“.

Článkov, aký vyšiel na The Atlantic možno v budúcnosti očakávať viacero. Zameriavajú sa na kresťanov, ktorí sa odmietajú poddať „duchu doby“ a naďalej stoja pevne za Kristovým učením. Ich znakom je – tak ako v každej dobe, mimochodom – ruženec. Všetci tí, ktorí odmietajú homo/transgender revolúciu, budú onálepkovaní ako „extrémisti“ či „fašisti“. Netreba sa tým však nechať vyviesť z miery – pretože kresťania, na ktorých farební progresívci útočia takýmto zákernými spôsobom, tak práve tí idú zrejme po tej jedinej správnej ceste.

Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás. Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí.“ (Jn 15,18–19)

MG

Zdroj: The Atlantic, The American Conservative, titulný obrázok – catholicdigest.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.