Katolícky kňaz v Katolíckych novinách nazval Kuffovu prosbu o intronizáciu Krista Kráľa „neláskou“! A prejavom „morálnej krízy“! -

Katolícky kňaz v Katolíckych novinách nazval Kuffovu prosbu o intronizáciu Krista Kráľa „neláskou“! A prejavom „morálnej krízy“!


23. novembra 2023
  Krátke správy

Katolícke noviny, od 19. storočia maják slovenských katolíkov na rozbúrenom mori modernej doby, sa postupne mení na progresívnu úderku. Už niekoľko rokov dáva ostentatívne priestor rôznym pochybným trendom v cirkevnom živote. O niektorých sme písali aj na portáli Christianitas.sk.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Či už to bol oslavný článok o tancujúcej protestantskej farárke:

https://christianitas.sk/fararka-so-slabostou-pre-kubansky-rum-kabelky-a-cigary-hviezdou-katolickych-novin/,

z ktorej sa nakoniec vykľula otvorená lesba, žijúca s partnerkou svoj farársky plnohodnotný život:

https://zivot.pluska.sk/soubiznis/znama-fararka-nemieni-dlhsie-mlcat-priznala-zije-zenou-foto

alebo článok, ktorý kritizoval arcibiskupa Oroscha za rezervovaný prístup k LGBT propagande:

https://christianitas.sk/s-katolickymi-novinami-to-ide-dolu-vodou-uz-dlhsie-ale-toto-naozaj-prehnali/

rozhovor s Mons. Halíkom známym relativizátorom katolíckeho učenia a morálky:

https://christianitas.sk/katolicke-noviny-priniesli-rozhovor-s-progresivnym-teologom-halikom-ak-ovladate-katechizmus-radsej-ani-necitajte-dalej/,

ako aj obligátne modernistické hystérie okolo tradičnej svätej omše:

https://christianitas.sk/dalsie-reakcie-na-zavadzajuci-prispevok-katolickych-novin/.

Najnovšie cítil potrebu pokrokovo a inkluzívne sa prejaviť na stránkach Katolíckych novín kňaz Ivan Šulák, ktorý reagoval na médiami široko démonizovanú snahu politika Štefana Kuffu o intronizáciu Krista Kráľa počas známej Trnavskej novény.

Za tento chvályhodný čin, o ktorý by sa mal usilovať každý veriaci katolík (aspoň tak si to myslel ešte pápež Pius XI.), sa vyliali na hlavu úbohého politika vedrá modernistických splaškov. Slovenskí biskupi sa skrze svoju konferenciu od jeho iniciatívy okamžite dištancovali, a to s rýchlosťou, ktorú by sme u nich vo veciach boja proti súčasným degeneratívnym trendom len ťažko hľadali.

No a nakoniec sa ozvali aj Katolícke noviny. Nie preto, aby obhájili snahu katolíckeho laika, ktorý sa dostal do politiky, ale aby vyliali ďalšie modernistické splašky a oblažili veriacich rôznymi relativistickými výlevmi.

Otec Šulík hneď skraja označil Kuffov prejav za „nemiestny“, zrejme v domnení, že kostol nie je na požiadavku intronizácie Krista Kráľa vhodným miestom. Otázne je, kde by to tak asi malo byť „miestne“? Pravdepodobne už nikde, súdiac podľa reakcie KBS a otca Šulíka. Skrátka, Kristus tu na Zemi už nad národmi zrejme dokraľoval a kraľovať nad nimi bude až v Nebi, po konci sveta. Je zaujímavé, že práve niektorých modernistov veľmi iritoval názov knihy Mons. Marcela Lefevra – Zosadili Ho z trónu. Čoho iného sme však svedkami, keď požiadavka intronizácie Krista Kráľa je považovaná biskupmi a kňazmi za „nemiestnu“?

Autor článku ďalej podľa najnovšej synodálnej rétoriky tvrdí, že „Ježiš sa nikdy do nikoho nenavážal, nikoho nesúdil a nevylučoval, každého s láskou prijímal.“

Stačí trochu zalistovať v Novom zákone, aby sme zistili, že to nie je pravda. Výroky, napr. k sv. Petrovi, v ktorých ho Kristus nazýva dokonca satanom, ktorý nemá zmysel pre Božie veci svedčia o niečom inom: „Ale on sa obrátil a povedal Petrovi: Choď odo mňa, satan! Si mi na pohoršenie, lebo nemyslíš na Božie veci, ale na ľudské.“ (Mt 16,23)

Nikoho nesúdil? „Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny. Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza!“ (Mt 18,6–7)

Alebo: „Hadie plemeno, ako môžete hovoriť dobre, keď ste zlí?“ (Mt 12,34) a „Zlé a cudzoložné pokolenie žiada znamenie. Ale znamenie nedostane, iba ak znamenie proroka Jonáša.“ (Mt 12,39)

Nuž toto príliš inkluzívne a dúhovo nevyzerá. Navyše je tu priamo hovorené o cudzoložníkoch a tých čo pohoršujú. A že im bude čosi také urobené, žeby im bolo lepšie s mlynským kameňom na krku…

Otec Šulík sa to snaží uhrať, tušiac zrejme nebezpečenstvo toho, že si niekto prečíta Sväté písmo a tak píše zavádzajúco, že Ježiš: „Kritizoval iba tých, ktorí samých seba považovali za duchovnú elitu.“ Skutočne? Takže to „cudzoložné pokolenie“, to má byť tá kvázi duchovná elita? Ale pod pokolením sa predsa vždy rozumeli komplexne ľudia nejakého obdobia. Chápeme však otca Šulíka, on by to rád analogicky hodil na tých „zlých“ tradicionalistov, ktorí sú opisovaní dobrými progresívcami v Cirkvi ako pyšní, elitárski, farizejskí a rigidní, skrátka – moderní farizeji. To len takých Pán Ježiš kritizoval…

Aby nebolo zábavy konca, otec Šulík v článku ďalej zrejme vníma ustrašený a lavírujúci postoj slovenského kléru voči svetu, ako odvážny a zásadový!!! O ich ustrašenej a rozpačitej reakcii na „nelásku“ požiadavky intronizácie píše:

V takejto situácii nemôžeme ako kresťania zostať neutrálni a lavírovať. Vlažný postoj, ktorým sa chceme zapáčiť každému, tu nemá miesto. Aj preto treba oceniť, že jednoznačný postoj zaujali i slovenskí biskupi.“

Tak o tom sa dá povedať, že je to dokonalé babylonské zmätenie jazykov: ústupčivosť voči svetu, je vlastne – odvahou! A ešte si na pomoc otec Šulík berie Danteho Božskú komédiu! Toho Danteho, ktorý napchal do Pekla každého, kto mu stúpil na otlak, vrátane pápežov, cisárov, kráľov, aj kňazov, a to až po myriady obyčajných smilníkov vo „víre lásky“. Takže si asi dokážeme predstaviť, čo myslel Dante tými „vlažnými“, keď písal text, ktorý otec Šulík modifikuje:

Lebo ako napísal Dante v Božskej komédii: Boh vyhradil ten najtemnejší kút Pekla tým, ktorí si zachovávajú neutrálny postoj v časoch morálnej krízy.

Sníme, bdieme? Okolo nás zúri morálna kríza v podobe sexuálnych zvráteností par excellence, LGBT propagandy a ich presadzovania dokonca v samotnej Cirkvi, ale otec Šulík považuje za jeden z prejavov „morálnej krízy“, voči ktorej nesmú byť biskupi neutrálni – snahu Štefana Kuffu o intronizáciu Krista Kráľa!!!

Ale čo sa čudujeme. Posledný odsek jeho textu ukazuje jasne, kam sa uberá po synodálnej ceste otec Šulík:

Boh rešpektuje slobodu každého človeka – bez ohľadu na farbu jeho pleti, náboženskú či sexuálnu orientáciu.

Samozrejme. Lenže po vyrieknutí A, je treba povedať aj B: Boh rešpektuje slobodu každého človeka, a to aj jeho slobodné rozhodnutie dostať sa do Pekla. Napríklad aj tvrdošijným zotrvávaním vo zvrátenom hriešnom vzťahu.

Úlohou kňazov však bolo vždy upozorňovať práve na toto nebezpečenstvo „slobody“. A nie naopak haniť každého, kto toto nebezpečenstvo nahlas pripomenie. Či dokonca relativizovať toto nebezpečenstvo zahmlievajúcimi a uši sveta štekliacimi výrokmi. Ale aj to je samozrejme Bohom rešpektovaná sloboda kňaza. Len sa potom netreba čudovať výsledku a dôsledku. V tom zase spočíva absolútna sloboda Boha.

BM

Zdroj: Katolícke noviny, titulný ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

List predsedovi KDH, Milanovi Majerskému

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista