Kardinál Müller prirovnal „novopohanských“ nemeckých biskupov ku kolaborantom s nacistami -

Kardinál Müller prirovnal „novopohanských“ nemeckých biskupov ku kolaborantom s nacistami


23. novembra 2022
  Krátke správy

Nedávno sme priniesli správu o tom, ako švajčiarsky kardinál Kurt Koch rozhneval Nemeckú biskupskú konferenciu, lebo jej „Synodálnu cestu“ prirovnal ku „kapitulácii Cirkvi pred Hitlerom“. Teraz k podobnej analógii dospel aj nemecký kardinál Gerhard Müller, ktorý v najnovšom rozhovore biskupa Batzinga a ďalších taktiež prirovnal k pronacistickým posluhovačom a pretláčateľom „pohanskej ideológie LGBT“.

Kardinál Gerhard Müller
zdroj: wikimedia commons

V Nemecku ide o pokus zmocniť sa katolíckych inštitúcií, cirkevných daní a stavebného fondu organizáciou, ktorá opustila katolícku vieru v jej základných prvkoch a definitívne opustila pôdu zjavenia,“ uviedol o Nemeckej biskupskej konferencii kardinál Müller v rozhovore s Lotharom Rilingerom z Catholic World Report a pokračoval:

Krstné vyznanie nahradila modla pohanskej LGBT ideológie. Protagonisti nemeckej synody namiesto toho, aby vzhliadali ku Kristovmu krížu a niesli zástavu víťazstva Vzkrieseného Krista pred ľudstvom, vztýčili dúhovú zástavu, ktorá predstavuje verejné odmietnutie kresťanského obrazu človeka. Krédo (modlitba „Verím v Boha“) nahradili vyznaním sa k modlám novopohanského náboženstva.

Kardinál ďalej zopakoval slová filozofa Maxa Schelera, ktorý napísal, že „človek buď verí v Boha, alebo verí v modlu“ a krútil hlavou nad kardinálom Marxom, podľa ktorého by nemecká Synodálna cesta „nemala príliš veľa rozprávať o Bohu“ (!). Upozornil tiež na to, ako si v Jeruzaleme sňal Marx svoj pastorálny kríž, aby tak neurážal iné viery, čím zaprel Krista. Müller o nemeckej „Synodálnej ceste“ ďalej hovorí:

Keďže „synodálne témy“ sa výlučne a neustále točia okolo sexuality ako egomanického zdroja potešenia, vzniká dojem, že sexuológia bola vyhlásená za vedúcu vedu, a preto nahradila teológiu založenú na zjavenej viere.

Následne kardinál uviedol, žeby sa tzv. „Barmenská teologická deklarácia proti nemeckým kresťanom“ z roku 1934 mala stať „zrkadlom pre každého, kto chce ostať verný Kristovi“. Deklarácia okrem iného hovorí:

Odmietame falošnú doktrínu, v ktorej by musela cirkev uznať za zdroj svojho hlásania okrem jediného Slova Božieho ešte iné udalosti a sily, postavy a pravdy, ako je ono Božie zjavenie…

Odmietame falošnú doktrínu, ako keby bolo cirkvi dovolené opustiť svoje posolstvo a poriadok pre svoje vlastné potešenie alebo pre zmeny v prevládajúcich ideologických a politických presvedčeniach.

Barmenská teologická deklarácia bola prelomovým dokumentom, ktorý vytvorili nemeckí protestanti proti pronacistickým protestantom, ktorí sa snažili podriadiť cirkvi Hitlerovi a jeho ideológii. Inými slovami, kardinál Müller tu, podobne ako švajčiarsky kardinál Koch, prirovnáva Nemeckú biskupskú konferenciu ku kolaborantom a prisluhovačom nacistov.

Zdá sa, že toto – inak vskutku trefné – prirovnanie je to jediné, čo rozbehnutých nemeckých biskupov ešte ako tak trápi. Na žiadne iné výroky či obvinenia nereagujú s väčšou agresivitou ako na to, keď ich niekto prirovnáva ku skorumpovanej časti episkopátu z 30. rokov, ktorá chcela do kresťanskej a katolíckej doktríny zamiešavať hitlerovskú – taktiež novopohanskú – ideológiu.

MG

Zdroj: The American Conservative, The Catholic Thing, ilustračný obrázok, zdroj – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Pomocný biskup Athanasius Schneider obviňuje pápeža Františka z prenasledovania verných katolíkov

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2