Iránčania odsúdení na smrť za to, že konvertovali na kresťanstvo -

Iránčania odsúdení na smrť za to, že konvertovali na kresťanstvo


8. mája 2021
  Krátke správy

Ata Fathimaharloei (33) a jeho manželka Somayeh Hajifoghazová (na fotografii so svojimi dvomi deťmi a právnikom Géraldom Brivet-Galaupom) sú manželia, Iránčania, odsúdení v ich krajine na smrť za to, že konvertovali na kresťanstvo. V Perpignane, v južnom Francúzsku, požiadali o azyl, Francúzsko im ho však doteraz odmietlo poskytnúť.

Ata Fathimaharloei sa oženil so Somayeh Hajifoghazovou v roku 2017. Obaja pracovali v nemocnici. Muž bol nepraktizujúci moslim. Hovorí, že raz bol dokonca bičovaný za to, že nedodržal ramadán. Sympatizoval s jednou kresťanskou rodinou a neskôr sa aj sám stal kresťanom. Kolega ho však udal a Atu prepustili z práce.

Majú dieťa a Somayeh je tehotná. Žena žiada o pomoc svojho otca, ktorý však ako iránsky spravodajský dôstojník a príslušník štátnych milícií nie je ochotný manželom pomôcť.

Neostáva im nič iné než aj s dieťaťom utiecť do Turecka, aby sa odtiaľ dostali do Európy. Tak sa začína ich odysea. Po dobrodružstve s falošným prevádzačom, ktorý ich okradne, sa všetci traja dostanú na Ukrajinu, potom sa vrátia späť do Turecka a odtiaľ sa vydajú na dlhú cestu cez Grécko, Bosnu, Chorvátsko a Taliansko až nakoniec zakotvia v Perpignane vo Francúzsku, kde má Ata priateľa.

Koniec problémov? Kdeže! Irán ich medzitým odsúdil na smrť: Jeho za odpadlíctvo, pretože „zavrhol islamské náboženstvo“ a ju za cudzoložstvo. Odvtedy im však vo Francúzsku zamietli už dve žiadosti o azyl.

Podľa iránskeho súdnictva „moslim, ktorý odpadne od islamu a prijme iné náboženstvo alebo sektu ako napríklad judaizmus alebo kresťanstvo, bude uväznený, ak sa jeho konverzia preukáže“.

Ata Fathimaharloei je obvinený z toho, že „poprel proroctvo veľkého proroka islamu a odpadol od svätej knihy islamu“. Islamským revolučným súdom v provincii Fars uznaný za odpadlíka je odsúdený na trest smrti a je po ňom vyhlásené pátranie. V dôsledku toho iránske úrady manželstvo zrušili, čím sa Somayeh stala konkubínou a navyše tehotnou. Odsúdená na ukameňovanie, keby bola zostala v Iráne, musela by pri narodení potratiť alebo opustiť svoje dieťa považované za „bastarda“. Dieťa sa však narodilo vo Francúzsku.

Nuž aj toto je islam.

Platnosť povolenia na pobyt manželov vypršala 3. marca 2021 a rodine hrozí teraz vyhostenie. Ich právnici pracujú na novej dokumentácii, ktorú sa chystajú predložiť francúzskym orgánom. Dúfajú, že skutočnosť, že sa druhé dieťa narodilo vo Francúzsku, im pomôže.

MH

Zdroj: lindependant.fr


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Otec Kramara vyzýva kvôli Viganovi, aby všetci katolíci „priznali farbu“ či sú katolíkmi alebo nie. Myslí skutočne všetkých? A čo si pod „katolíkom“ vlastne predstavuje?

Britský hudobný skladateľ iniciuje petíciu laikov za zachovanie tradičnej latinskej sv. omše

Nigerijskí biskupi varujú pred dohodou s EÚ, lebo umožní presadiť LGBTQ agendu a potraty

Biskup Schneider v rozhovore o svojej novej knihe s názvom Uteč pred herézou: V Cirkvi dnes vládne modernizmus odsúdený pápežom Piom X.