Holandská kráľovná obhajovala na návšteve v Texase právo na potrat -

Holandská kráľovná obhajovala na návšteve v Texase právo na potrat


20. septembra 2022
  Krátke správy

Počas stretnutia s guvernérom Texasu holandská kráľovná Máxima vyhlásila, že jej krajina podporuje potraty, a vyzvala ho, aby štát akceptoval infanticídu. V podobnom duchu sa vyjadrila aj ministerka zahraničného obchodu, ktorá bola taktiež prítomná na stretnutí. Na šokujúce vyhlásenia predstaviteľov Amsterdamu reagovali členovia amerických organizácií bojujúcich za právnu ochranu počatého života.

Zdroj: wikimedia commons

Morálna realita je taká, že práve Holandsko by malo nasledovať príklad Texasu, pokiaľ ide o ochranu nevinného ľudského života,“ povedal predseda organizácie Texas Right to Life v rozhovore pre anglicky písaný portál catholicnewsagency.com.

Nielenže majú najradikálnejšie pro-potratové zákony, ale sú aj jedným z najagresívnejších štátov v presadzovaní eutanázie pre ohrozených pacientov,“ dodal americký aktivista komentujúc holandskú legislatívu.

Kráľovná Máxima sa 10. augusta spolu s ministerkou zahraničného obchodu Liesje Schreinemacherovou stretla s guvernérom Texasu Gregom Abbottom. Na tlačovej konferencii v rámci tohto stretnutia sa obidve predstaviteľky Holandska venovali propagácii zabíjania detí a vyzvali štátne orgány, aby sa zbavili zákonov na ochranu ľudského života.

– „Jednoznačne to podporujeme,“ povedala kráľovná o zabíjaní nenarodených detí v mene svojho štátu. Ženy v Texase „by mali mať prístup k interrupcii“, pokračovala.

Ešte agresívnejšie agitovala za odňatie života počatým deťom holandská ministerka:

Rada by som otvorila jednu znepokojujúcu tému, ktorá sa týka práva žien na bezpečný potrat. Holandsko má samozrejme v tejto otázke silný postoj. (…) Chcela som sa spýtať, či by sme mohli spolupracovať ako partneri a zistiť, čo sme schopní v tomto smere urobiť pre Texas,“ povedala Schreinemacherová.

Je poľutovaniahodné, že kráľovná Máxima a ministerka Schreinemacherová si namýšľajú, že guvernér Abbott potrebuje školenie o potratoch a možnostiach „spoločenského uplatnenia žien“. Opak je pravdou, to guvernér Abbott a jeho manželka, prvá dáma v štáte, by mohli holandských monarchov poučiť o tom, ako Texas účinne chráni nenarodené deti pred potratmi a zároveň poskytuje rozsiahlu podporu ženám s neplánovaným tehotenstvom,“ komentoval výroky holandskej kráľovnej Máximy a ministerky zahraničného obchodu Liesje Schreinemacherovej riaditeľ Texaskej aliancie pre život.

MH

Zdroj: catholicnewsagency.com, ilustračná fotografia – wikimedia commons

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

!!! Škandál: Cirkev v Taliansku financovala mimovládne organizácie, ktoré profitovali z prevádzačstva migrantov. Biskupi, kardináli aj pápež…

Cirkev predala 500-ročný španielsky kláštor budhistickým mníchom na meditácie. Obyvatelia protestujú

Herézy a bludy, IX. časť: Donatisti, 1/2

Medzi deformitas a deiformitas. Poznámky k ekleziológii Valerija Vilinského a svätého Augustína