„Františkova ekonómia“ – stretnutie pápeža s mladými ľuďmi pokračuje v Assisi a medzi témami figurujú ekológia, migrácia a mier -

„Františkova ekonómia“ – stretnutie pápeža s mladými ľuďmi pokračuje v Assisi a medzi témami figurujú ekológia, migrácia a mier


23. septembra 2022
  Krátke správy

„Hospodárstvo, ktoré rešpektuje ľudí a prírodu“ – rozvoj jej teoretických základov je predmetom projektu „Františkova ekonómia“, ktorý v súčasnosti prebieha v Assisi. Účastníci rokovaní za účasti pápeža sa budú inšpirovať jeho vlastným sociálnym učením a dokumentmi latinskoamerických biskupov.

Hoci názov projektu sa týka hospodárstva, nebude to jediná téma, o ktorej budú účastníci diskutovať. Očakáva sa, že delegáti budú uvažovať o širokom spektre sociálnych otázok vrátane tých, na ktoré má súčasný pápež mimoriadne kontroverzný pohľad. Program zahŕňa diskusie o mieri, migrácii, zdraví, „integrálnej ekológii a nových technológiách“.

Zámerom účastníkov je bojovať proti konzumnému charakteru dnešnej ekonomiky a hľadať „alternatívny a lepší systém“. Nová ekonomická paradigma, ktorá by vznikla na základe diskusie, by „umožnila rozkvet prírody a celého ľudstva“, uvádza sa na vatikánskej webovej stránke vaticannews.va.

Aby sme mohli vybudovať novú ekonomickú paradigmu, musíme nadviazať vzťahy, pretože, ako hovorí pápež, všetci sme vzájomne prepojení,“ uviedla v rozhovore pre toto médium Catalina Hinojosa, účastníčka rokovaní.

Zdroj: youtube.com

Myslím si, že my mladí ľudia nie sme len budúcnosťou, ako sme zvyknutí hovoriť, ale sme vlastne aj prítomnosťou. Kladieme otázky, organizujeme sa, robíme hluk, ako hovorí pápež. Je to pre nás dôležité,“ dodala a zdôraznila, že práve k takémuto postoju František povzbudzuje mladých ľudí.

MH

Zdroj: vaticannews.va, ilustračný obrázok – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Z Kázní sv. farára z Arsu: O nehodnom svätom prijímaní

Verejný činiteľ – hulvát alebo vzor správania?

Spor ohľadom uctievania svätých obrazov a II. nicejský koncil

Rod Dreher by považoval prípadnú Ficom vedenú vládu za konzervatívnu