Francúzske veľkomestá sú na tom horšie s bezpečnosťou ako neslávny Medellín alebo Bogota v Kolumbii -

Francúzske veľkomestá sú na tom horšie s bezpečnosťou ako neslávny Medellín alebo Bogota v Kolumbii


27. septembra 2022
  Krátke správy

Kto videl (inak naozaj vynikajúci) seriál Narcos, vysielaný aj na našej „dvojke“, vie, že kolumbijské mestá Medellín a Bogota sú mimoriadne nebezpečné miesta pre život. V uliciach týchto miest vedú drogové kartely nikdy nekončiacu vojnu proti sebe navzájom, ako aj proti miestnym policajným zložkám, ktoré sa im z času na čas –, keď už únosnosť presiahne mieru – pokúšajú, takpovediac, „klepnúť“ po prstoch.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

V každom prípade vraždy, únosy, znásilnenia, drogové popravy sú tu na bežnom poriadku a nikoho ani veľmi nevyvádzajú z miery. Taký je proste Medellín (ktorý dal názov neslávnemu Medellínskemu kartelu), taká je jednoducho Bogota.

Nuž ale, niekoľko francúzskych veľkomiest sa v úrovni bezpečnosti prepadlo ešte aj pod túto úroveň. Správu priniesli noviny Le Figaro a prevzal ju tiež časopis Valeurs Actuelles. Článok v novinách s mierne zavádzajúcim názvom: Neistota: Nantes, Paríž, Marseille, francúzske mestá, vypadli z rebríčka najbezpečnejších miest uvádza, že v 200 najbezpečnejších mestách vo svete je len jediné francúzske. Francúzsko je na tom bezpečnostne najhoršie z celej Európy a obzvlášť je na tom zle prímorské mesto Nantes, ktoré sme bližšie spomenuli v nedávnom článku.

Jediným francúzskym mestom v rebríčku 200 najbezpečnejších miest je Štrasburg – mesto na hraniciach Francúzska s Nemeckom, o ktoré obe európske veľmoci z času na čas vedú „boj“ – a to sa nachádza na 166. mieste. Portál Numbeo, ktorý rebríček pravidelne zostavuje na základe hodnotenia samotných návštevníkov, predstavil tento rok tiež rebríček 450 najmenej bezpečných miest na svete.

A tu sa dostávame k 12 najväčším mestám Francúzska, ktoré sa všetky v tomto negatívnom rebríčku objavili.

Paríž, Lyon, Marseille, Nantes, Štrasburg, Bordeaux, Toulouse, Lille, Nice, Grenoble, Montpellier a Rennes sú všetko mestá, kde by si mali návštevníci dávať na seba dobrý pozor. Časopis Valeurs Actuelles:

Paríž je až na 350. mieste za Medellínom (Kolumbia – 316.) alebo Karáčí (Pakistan – 326.). Horšie sú na tom Marseille a Nantes, ktoré sú na 388. a 407. mieste. Hlavné mesto bretónskych vojvodov sa dokonca nachádza hneď za kolumbijským hlavným mestom Bogotou (406.). Toulouse a Bordeaux na tom nie sú oveľa lepšie (282. a 272.). Napokon Lyon obsadil 293. miesto v klasifikácii.

Francúzsko ako krajina nie je na tom v rebríčku bezpečnosti dobre: predbehli ho napríklad Mexiko, Malajzia, Filipíny či Turecko.

MG

Zdroj: Valeurs Actuelles, Le Figaro, ilustračný obrázok – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Má floridská diecéza jurisdikciu nad… Mesiacom?

Biskup Mutsaerts vyjadril podporu biskupovi Stricklandovi

Odovzdali sme petíciu za zastavenie škandalózneho predstavenia SND dehonestujúceho Nášho Pána Ježiša Krista

Nadužívanie a zneužívanie slova „láska“ v Cirkvi ako duchovný kastračný nástroj proti katolíckej bojovnosti