Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“ -

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“


21. marca 2023
  Spoločnosť

Už tento štvrtok sa chceme ísť modliť svätý ruženec pred budovu Ministerstva školstva SR v Bratislave a dať najavo náš nesúhlas s tým, že na Slovensku sa objavili nemorálne a pre žiakov absolútne nevhodné učebnice sexuálnej výchovy. Veríme, že je v kompetencii ministerstva, aby tieto publikácie školám ak nie priamo zakázalo, tak aspoň neodporučilo. A teší nás, že rovnaký názor na tieto „učebnice“ zdieľa aj známy rímskokatolícky kňaz Marián Kuffa.

Zdroj: pexels.com

Nedávno sme si vypočuli zaujímavý príhovor známeho žakovského farára Mariána Kuffu, v ktorom sa venoval aj na Slovensku mimoriadne aktuálnej téme – novým učebniciam sexuálnej výchovy. Spomenul aj príbeh z Ameriky, kde sa 16-ročné dievča rozhodlo, že si zmení pohlavie. Matka plakala, otec si „trhal vlasy“, ale polícia rodičom povedala, že dievča má na to právo. A tak sa otec opýtal: „Môže moja dcéra šoférovať? Môže voliť? „Nie, nemôže, nie je dospelá,“ povedali policajti. „A na zmenu pohlavia má právo?“ pýtal sa nešťastný otec.

Nuž, zdá sa, že podľa moderných pravidiel na toto dieťa naozaj právo má… Otázkou ostáva, čo v tejto situácii budeme robiť my. Zbabelo mlčať, alebo sa ozveme a budeme bojovať, kým je ešte čas?

To je tá diabolská liberálna podlosť! Nie že Boh povie, či ty budeš muž, alebo žena. Ale ja, pyšný, nadutý človek 21. storočia poviem, či budeš muž, alebo žena. Strašný omyl! Strašná pýcha!“ rozhorčil sa farár zo Žakoviec, ktorý je známy tým, že si nedáva servítku pred ústa, keď ide o obranu tradičného učenia katolíckej Cirkvi.

Radšej za mreže, ako mlčky súhlasiť s nemorálnym učením

A čo je podľa Mariána Kuffu pre kresťana katolíka v súčasnej situácii najdôležitejšie? Odvaha. Nebojte sa, prosím vás! Naši otcovia, naši dedovia, riskovali životy, aby my sme mohli žiť. A my sme takí zbabelci. Budeme zbabelo mlčať, kým nám oni zabíjajú nenarodené ľudské plody pred narodením, po narodení, a keď nám kaličia naše deti?“

Kuffa je podľa vlastných slov ochotný ísť radšej za mreže, ako mlčky súhlasiť s nemorálnymi učebnicami sexuálnej výchovy. „Pozrel som troška, prelistoval tú knižku, však oni tam propagujú nezriadený sex! Takzvaní odborníci. Po odbornej stránke možno, ale po morálnej to sú fušeri. Chýba im morálny kredit. Takýchto ľudí ja poslúchať nebudem,“ odkazuje kompetentným známy rímskokatolícky kňaz.

Celý autentický prepis jeho príhovoru si môžete prečítať tu – https://www.dropbox.com /s/1tauyb7uxmugsne/ 2023_03_12_kuffa_povazska_tepla.pdf, okrem toho vám už čoskoro na našom youtubovom kanáli Fatima TV z jeho príhovoru prinesieme aj videozáznam. Jeho slová sú dnes veľmi potrebné, pretože nové publikácie sexuálnej výchovy sme videli aj my, v redakcii, a musíme dať žakovskému farárovi jednoznačne za pravdu.

Varujú aj slovenskí biskupi

Nové učebnice vulgárnym spôsobom nabádajú deti na sexuálne aktívny život v čo najskoršom veku a vystavujú ich doslova pornografickému materiálu, ktorý odporuje katolíckej morálke.

Uvedené materiály (Pracovná učebnica pre základné školy a Pracovný zošit pre stredné školy) sú nastavené takmer výlučne na sexuálnu aktivitu, vytrhnutú z kontextu zrelých a zodpovedných vzťahov. Zároveň obsahujú obrázky nevhodné aj pre vyššie vekové kategórie, pôsobiace dokonca perverzne,“ dôrazne varujú aj katolícki biskupi Slovenska.

Ak sa teda teraz neozveme, tak potom práve my budeme mať na svedomí to, že naša najmladšia generácia vyrastie bez akýchkoľvek morálnych zábran. Je načase otvorene a nahlas povedať – stačilo! Neželáme si, aby boli naše deti predčasne sexualizované a nechceme, aby brali sexuálny život ako športovú aktivitu.

Nadácia Slovakia Christiana preto pripravuje modlitebné stretnutie priamo pred Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a pozýva všetkých, ktorým nie je ľahostajný osud našich detí, aby sa k nám pridali.

Čo hovorí ministerstvo školstva?

Keď sme náš úmysel modliť sa ruženec na tento úmysel medializovali, kontaktovali nás kompetentní priamo z ministerstva s tým, že danú učebnicu ministerstvo školstva nie len nepripravovalo, ale nedalo ani schvaľovaciu doložku. To znamená, že učebnica nie je z pohľadu ministerstva školstva odporúčaná ako učebný materiál. Táto učebnica je súkromnou iniciatívou jej autorov mimo ministerstvo školstva. Jej nákup a využívanie je tak len v kompetencii samotných škôl.“

Mrzel nás tento – nemôžeme to inak nazvať – alibizmus, pretože ministerstvo určite má čo hovoriť do toho, z akých učebníc sa budú učiť naše deti…

Príďte nás podporiť!

Modlitebné stretnutie, na ktorom sa spoločne pomodlíme ruženec a poprosíme o pomoc v našom boji Božiu Matku, Sedembolestnú patrónku Slovenska, sa uskutoční 23. marca 2023 o 17:30 hod. pred sídlom Ministerstva školstva, na adrese Stromová 1 v Bratislave.

Príďte spolu s nami povedať NIE predčasnej sexualizácii našich detí.

Nadácia Slovakia Christiana a portál Christianitas.sk

Titulný ilustračný obrázok, zdroj: pexels.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Synodalita – duchovní válka a globální mobilizace v Církvi

Pobožnosť na počesť piatich Kristových rán, neprávom odsunutá odpustková modlitba, I. časť

Liberálna katolícka aktivistka v rakúskom Grazi chce spojiť slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi s klimatickou agendou

Utah, USA: Biblia na zozname zakázanej literatúry