Ďalší škandál vo svete módnych značiek: Po Balenciage sexualizuje deti aj Benetton -

Ďalší škandál vo svete módnych značiek: Po Balenciage sexualizuje deti aj Benetton


10. januára 2023
  Krátke správy

Čo sa to deje so svetom? Ešte neutíchol škandál módneho domu Balenciaga so sexualizáciou detí a ďalšia známa značka sa zahráva s pedofíliou. Benetton.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Módny dom Balenciaga si vymyslel kampaň, v ktorej boli v hlavnej úlohe malé deti a ich medvedíky. Na hračkách však boli navlečené sado-maso postroje a fotografická scéna bola doplnená napríklad aj o knihy propagajúce pedofíliu.

Balenciaga v reakcii na „celosvetový šok“ síce kampaň stiahla, otázkou však naďalej ostáva, aký chorý mozog a najmä prečo – dokázal vôbec niečo také vymyslieť. A uvedomme si ešte, že na tejto kampani sa určite nepodieľal jediný človek. Musel to byť väčší tím ľudí.

Po Balenciage sa v podobnom duchu „zviditeľnil“ aj Benetton, módna spoločnosť, ktorá obliekla detské modelky v provokatívnych pózach do spodnej bielizne, kampaň zverejnila na sociálnych sieťach a potom sa čudovala, prečo má verejnosť voči tomu výhrady. Benetton nakoniec musel kampaň pre všeobecné pobúrenie stiahnuť.

Nie je to po prvýkrát, kedy Benetton prezentoval na verejnosti kampaň, ktorá porušuje nielen morálne, ale aj etické pravidlá. V minulosti jednu ich reklamu Vatikán zakázal – išlo konkrétne o plagáty kňaza a mníšky, ktorí sa bozkávali. Neskôr módna spoločnosť vo svojej reklame spravila nechutnú fotomontáž bozkávajúceho sa pápeža Benedikta a egyptského imáma.

MM

Zdroj: newsweek.com, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Najsvätejšie Srdce Ježišovo a modlitba svätého ruženca

Kardinál Burke v prejave na Kolégiu sv. Tomáša Akvinského: Revolúciu podporujú zvnútra Cirkvi aj tí, ktorí sú povolaní pásť stádo!

Harrison Butker – športovec a tradičný katolík – predniesol reč, ktorá šokovala spohanštenú Ameriku

Možný zázrak v Lurdoch? Takmer úplne slepej žene sa vrátil zrak