D. Trump naznačil ochotu sprostredkovať mier medzi Amerikou, Ruskom a Ukrajinou -

D. Trump naznačil ochotu sprostredkovať mier medzi Amerikou, Ruskom a Ukrajinou


30. septembra 2022
  Krátke správy

Bývalý americký prezident a možný kandidát do ďalšieho boja o Biely dom, Donald Trump, na svojom účte na sociálnej sieti Truth Social naznačil, že je ochotný viesť mierové rokovania medzi USA, Ruskom a Ukrajinou. Po zjavnej sabotáži potrubí Nord Stream je podľa neho čas začať rozprávať o mierových podmienkach, kým nie je neskoro. Podľa 45. amerického prezidenta je v súčasnom stave v stávke už „celý svet“ a je preto načase zostaviť tímy pre mierové rokovania.

Ilustračný obrázok, zdroj: arkansasgopwing.blogspot.com

V niekoľkých príspevkoch na Truth Social sa Trump zmienil o bezprecedentných únikoch v plynovodoch Nord Stream a zároveň ponúkol pomoc vo vzniknutej situácii. Trump vo svojom prvom príspevku uviedol, že plynovod bol sabotovaný, čo by podľa jeho slov „mohlo viesť k veľkej eskalácii alebo vojne!“.

Americké vedenie by malo zostať s chladnou hlavou, pokojné a opatrnépri SABOTÁŽI plynovodov Nord Stream,“ napísal bývalý prezident s tým, že ide o „veľkú udalosť“.

Trump tiež zopakoval svoje tvrdenie, že ukrajinská vojna by sa nikdy nestala, keby bol prezidentom a ponúkol vlastné riešenia situácie.

Nezhoršujte situáciu ohľadom výbuchu ropovodu. Buďte strategickí, buďte inteligentní, urobte dohodnutú dohodu TERAZ,“ napísal Trump. „Obe strany to potrebujú a chcú. V stávke je celý svet. Budem ja viesť (vyjednávaciu) skupinu???

Trump už dlhodobo volá po pokoji zbraní. Už v apríli napríklad vyzval na nájdenie riešenia a dodal: „Učiňte tak teraz – nie neskôr – keď bude každý MŔTVY!“. V roku 2019 tiež navrhol stretnutie Putina so Zelenským, aby tak vyriešili svoj „problém“, čo však ukrajinský prezident vtedy odmietol.

Nad čím ďalej, tým viac sa zvyšujúcou eskaláciou konfliktu medzi Východom a Západom sa – ešte pred Nord Streamom (!) – pozastavoval aj Rod Dreher. Vo svojom pravidelnom stĺpčeku na The American Conservative ešte minulý piatok v súvislosti s Putinovými hrozbami použitia taktických nukleárnych zbraní uviedol:

Môj Bože. To niet nikoho dostatočne odhodlaného postaviť sa a pokúsiť sa primäť Ukrajinu a Rusko k mierovému stolu? () Ja by som kvôli Donbasu radšej nukleárnu vojnu neriskoval.

A ďalej pokračuje:

„… toto je šialené, že v tejto chvíli tu máme máme seriózne varovanie ohľadom nukleárnej prestrelky a národy sa vôbec neponáhľajú konflikt deeskalovať a ukončiť túto vojnu. Nikto nezvíťazí, ak budú použité nukleárne zbrane. Svet sa navždy zmení, aj keby ich Rusko použilo iba v obmedzenej miere.

Nielen Donald Trump, ale aj katolíci by mali s týmto niečo robiť. Pápež by mal vyzvať na globálnu modlitbu ruženca k Panne Márii za mier, pretože situácia sa každým dňom zjavne len a len zhoršuje a iné riešenia sa tak akosi míňajú účinkom…

MG

Zdroj: Yahoo News, msn.com, The American Conservative, ilustračný obrázok, zdroj – arkansasgopwing.blogspot.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Kardinál Müller: Nemecká biskupská konferencia nemá žiadnu právomoc na odtrhnutie svojich diecéz od jednoty s pápežom a katolíckou Cirkvou

Najväčšia hrozba pre svetový mier

Škandál okolo blasfemickej hry „Ježiš z Montrealu“ sa stupňuje

Británia čelí škandálu: Stovky moslimov falošne konvertovali na kresťanstvo, aby ich nemohli vyhostiť. V súkromí sú naďalej moslimami