Bývalá transsexuálna tínedžerka žaluje lekárov, ktorí jej odstránili prsia, keď mala len 15 rokov -

Bývalá transsexuálna tínedžerka žaluje lekárov, ktorí jej odstránili prsia, keď mala len 15 rokov


15. novembra 2022
  Krátke správy

Chcem vytvoriť precedens pre ostatných ľudí, ktorí boli v mojej situácii, aby sami našli spravodlivosť,“ povedala Chloe Coleová. Tínedžerka žaluje lekárov a inštitúcie zodpovedné za to, že jej v 13 rokoch predpísali lieky blokujúce pubertu a testosterón a v 15 rokoch jej odstránili oba prsníky.

Osemnásťročná Chloe Coleová, ktorá podstúpila detranzíciu, čiže najprv podstúpila zákroky, aby vyzerala ako muž a teraz sa vracia k svojej identite, podala žalobu na lekárov a zdravotnícke inštitúcie, ktoré sa podieľali na jej operácii.

Chloe Coleová
zdroj: youtube.com

V 14-stranovom dokumente sa podrobne opisuje rozsah lekárskych pochybení počas celého obdobia prechodu Chloe a uvádza sa v ňom, že jej zástupcovia budú žiadať „trestné odškodnenie na základe dôkazov o zlomyseľnosti, útlaku a podvode“.

V oznámení sa ďalej uvádza, že lekári zodpovední za premenu „donútili Chloe a jej rodičov podstúpiť niečo, čo sa rovnalo lekárskemu experimentu, šírením dvoch lží“. Prvou z nich bolo tvrdenie, že jej rodová dysfória sama nezmizne, a druhou, že Chloe Coleovej hrozí samovražda, ak spoločensky a medicínsky neprejde tranzíciou.

Obe tieto tvrdenia boli nepravdivé,“ uvádza sa v oznámení.

V oznámení o zámere podať žalobu sa tiež uvádza, že Coleová bola k tomuto procesu nabádaná napriek tomu, že „neexistujú žiadne dlhodobé kontrolované štúdie zahŕňajúce hormonálnu liečbu detí vo veku Chloe“, a tiež napriek skutočnosti, že „okrem vyššie uvedených identifikovaných rizík existuje mnoho podstatných a neznámych rizík“.

Chcem povedať, že to, čo sa mi stalo, je hrozné, ale nestalo sa to len mne; to je na tom to najhoršie.“ (…) „Deje sa to deťom v celých Spojených štátoch, na celom Západe a šíri sa to po celom svete.

Za posledné desaťročie došlo až k 4 000-percentnému nárastu počtu detí, ktoré sú posielané na tzv. rodové kliniky po celej krajine. Bola som jedným z týchto detí,“ povedala Cloe Coleová. „Môj príbeh je varovným príbehom.

MH

Zdroj: lifesitenews.com, YouTube.com, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Dubia piatich kardinálov pápežovi Františkovi: Texty, odpoveď a Oznámenie Kristovým veriacim

Želajú jej znásilnenie a smrť alebo Ako sa stúpenci potratov správajú k pro-life študentke

Ďalšia tradičná svätá omša zakázaná – tentokrát vo Westminsterskej katedrále

Plynutí času a věčná přítomnost